To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zmiany w tarnowskim pogotowiu   -   07/2/2007
Marek Latała rozpoczął pełnienie obowiązków dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Zastąpił na tym stanowisku Wiesławę Jarosz, która została zastępcą dyrektora. O zmianie szefa pogotowia zdecydował Zarząd Powiatu Tarnowskiego. Jak stwierdza starosta tarnowski Mieczysław Kras, personalna roszada związana jest z przygotowaniami do połączenia dwóch jednostek pogotowia – tarnowskiej i tuchowskiej, znajdującej się obecnie w strukturach ZOZ.

Ogloszenie

-Przygotowujemy się do połączenia dwóch jednostek pogotowia: tarnowskiego i tuchowskiego (obecnie znajduje się w strukturach ZOZ), które za kilka miesięcy staną się jedną instytucją. Chciałem, aby tym procesem pokierowała doświadczona osoba. Gwarantuje to pan Marek Latała, który może pochwalić się bardzo skutecznym działaniem – współtworzył przecież Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Tarnowie, które powstało jako jedne z pierwszych w naszym kraju. Wzorowały się na nim inne samorządy w Polsce. Obecny dyrektor zna również realia funkcjonowania pogotowia – przez kilka lat był koordynatorem ds. ratownictwa medycznego – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras. -Liczę również na dobrą współpracę pomiędzy dyrektorem pogotowia a pracownikami. Marek Latała będzie pełnił obowiązki dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie do końca roku. Po osiągnięciu przez niego wieku emerytalnego starostwo zamierza ogłosić konkurs na nowego szefa stacji.
Po połączeniu dwóch stacji pogotowia, w Tuchowie powstanie tzw. stanowisko wyniesione. Będzie kolejnym w powiecie tarnowskim. Obecnie karetki stacjonują w Gromniku, Szerzynach, Wojniczu. Wkrótce karetka ma pojawić się również w Żabnie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl