To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Błogosławieństwo dla zakochanych   -   09/2/2007
Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” zaprasza w dniu 12 lutego 2007 r., o godz. 18:00 na Mszę Świętą pod przewodnictwem bpa Wiktora Skworca, w intencji narzeczonych, zakochanych i poszukujących prawdziwej miłości. Msza odbędzie się w kościele akademickim św. Józefa w Tarnowie przy ul. Dwernickiego 1, gdzie znajduje się piękna Ikona Najświętszej Rodziny - przedstawiająca osoby, których historia miłości przerasta jakiekolwiek realne czy literackie historie miłości naszego świata.

Ogloszenie

W kontekście wspomnienia św. Walentego- biskupa Terni w Umbrii, który w III w., jako pierwszy pobłogosławił związek małżeński między poganinem i chrześcijanką oraz wysyłał do swych wiernych listy o miłości do Chrystusa – Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” zaprasza wszystkich młodych, którzy chcą budować swoją przyszłość w oparciu o miłość prawdziwą, na modlitwę, którą Ojciec Święty w orędziu na tegoroczny XXII Światowy Dzień Młodzieży nazwał „sekretem miłości”.
Wspomniane orędzie jest jednoznacznym nawiązaniem do pierwszej encykliki Benedykta XVI „Bóg jest miłością” i stanowi swoisty „przewodnik po miłości” dla współczesnych młodych ludzi. Papież pisze między innymi: „Jeśli jesteście narzeczonymi, Bóg ma plan miłości dla waszej przyszłości jako pary i jako rodziny; istotne jest więc, abyście go z pomocą Kościoła odkryli, wolni od rozpowszechnionych przesądów, że chrześcijaństwo ze swoimi przykazaniami i zakazami, rzuca przeszkody wobec radości kochania i zabrania szczególnie doświadczania pełnego szczęścia, jakiego mężczyzna i kobieta szukają we wzajemnej miłości. (…) Uczyć się kochać jako para jest cudowną drogą, która wymaga jednak zaangażowanych ćwiczeń. Okres narzeczeństwa, zasadniczy w tworzeniu pary, jest czasem oczekiwania i przygotowania, który winien być przeżywany w czystości gestów i słów. To pozwala dojrzewać w miłości, w zatroskaniu i uwadze skierowanej w stronę drugiego; pomaga ćwiczyć panowanie nad sobą, rozwijać szacunek wobec drugiego, wszystkie cechy prawdziwej miłości, która nie szuka najpierw własnego zaspokojenia ani własnego dobra. We wspólnej modlitwie proście Pana, aby strzegł i wzbogacał waszą miłość oraz oczyszczał ją z wszelkiego egoizmu.”
Takiej właśnie modlitwie będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiktor Skworc, który skieruje do młodych swoje słowo i udzieli pasterskiego błogosławieństwa.

Święty Walenty jest patronem zakochanych oraz miasta Terni (opodal Rzymu), gdzie przyszedł na świat w 175 roku. Na wieść o dokonywanych cudach otrzymał sakrę biskupią. Walenty jako pierwszy pobłogosławił miłość między pogańskim legionistą a młodą chrześcijanką. Według legendy przyszły święty zamęczony został w czasie prześladowań wyznawców Chrystusa w dniu 14 lutego 273 roku – w kalendarzu rzymskim w dniu tym obchodzona święto urodzaju oraz przyrzeczeń małżeńśkich. W roku 1649 w Terni konsekrowano kościół bazylikę – w miejscu złożenia szczątków Świętego Walentego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(10-02-2007) BOLEK :
Ach te zabobony-umysl ludzki nie zna granic

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2007) x :
"BOLEK" to chyba jest ksywa jakiegoś byłego asgenta SB?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2007) BOLEK :
Oczywiscie ze to jest ksywa jakiegos esbeka-w twojej glowie chyba.Ty myslisz ze tylko esbecy sa przeciwni zabobonom-czy tego ucza w szkolach i kosciele???A moze by tak samodzielnie cos wymyslil

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2007) do Bolek :
... na przykład własnego Boga

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2007) Sz :
Zwracam uwagę, że w komentarzach pod którymś z poprzednich materiałów ktoś zaprotestował przeciw używiu słowa "duszpasterstwo" w kontekście Tratwy. Może sobie nie życzą już być duszpasterstwem. Więc proszę Panie Redaktorze używać słowa stowarzyszenie. Ot, żeby nikogo nie obrazić. Nowocześnie, ślicznie i ekumenicznie:))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl