To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Stadnina w Klikowej upadnie ?    -   13/10/2007
Agencja Nieruchomości Rolnych zablokowała od dawna przygotowywane przejęcie Stadniny Ogierów w Klikowej przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Zamiast całości majątku ANR zaproponowała samorządowi wojewódzkiemu 10 hektarów (z 63 ha wnioskowanych przez zarząd Małopolski) i ... 9 koni. Sytuacja grozi upadkiem Stadniny, która według planów samorządowców miała stać się wzorcowym przedsięwzięciem makroregionalnym, z przeznaczeniem na cele będące syntezą działalności rekreacyjno-wypoczynkowej i wspomagania lokalnego rolnictwa.

Posłuchaj wypowiedzi posła Aleksandra Grada na temat obecnej sytuacji, związanej ze Stadniną w Klikowej :

Ogloszenie

Długi Stadniny, stanowiącej obecnie oddział przedsiębiorstwa "Białka" w Krasnymstawie, rosną z miesiąca na miesiąc, umowy pracowników ważne są tylko do końca października. Wicemarszałek Marek Sowa informuje, że zarząd województwa robił dotychczas wszystko, aby Stadnina znalazła się w jego rękach, dotrzymując wszelkich terminów wymaganych przez Agencję, dostarczając wszelkie wymagane dokumenty i wraz z Małopolską Izbą Rolniczą usuwając wszelkie zgłaszane przez ANR przeszkody. Mimo tego Agencja odmówiła przekazania całej Stadniny Marszałkowi. Z taką ofertą do Województwa wystąpiła Agencja w styczniu sama. Marek Sowa podejrzewa nawet, że chodzi o możliwość pokrywania strat przez przynoszącą straty spółkę "Białka" z majątku likwidowanej Stadniny w Klikowej.
Z kolei skandalem i mianem "pisowskiego skoku na kasę" nazywa wspólną decyzję Agencji i Ministra Rolnictwa ws. Stadniny poseł Aleksander Grad. Poseł wierzy jednak, że ministerstwo nie zdąży przeforsować swojego planu wobec Stadniny w Klikowej a po wyborach nowy minister wróci do pierwotnego planu przekazania całego majątku Stadniny samorządowi wojewódzkiemu i zlokalizowania tam nowoczesnego ośrodka rekreacyjnego dla Tarnowa i całego regionu.(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(15-10-2007) R2D2 :
Nie ma co komentować. Stadnina teraz jest nierentowna, ale już dla nowego prywatnego inwestora (czytaj kolesia z układami) będzie świetnie prosperować. Stara śpiewka jak tysiące innych. Zobaczymy kto namieszał jak zostanie właścicielem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2007) telegraf :
Stadnian to jeden z symboli regionu a słynny Hubertuspomnikiem dziedzistwa kulturowego. stado Ogierów to podstawa małopolskiej hodowli. Bez dofinansowania inwestycyjnego oraz na wydatki bieżące stadnina padnie pewnie do końca tego roku. Białka nie da ani grosza , sama ledwo zipie. Dzisiaj ANR wydaje wyrok na stadninę. Taka jest prawda. Trzyletnie chyba staranie Izby Rolniczej TARR. S.A a potem samego Marszłka nie przyniosły efektów. Decyzja wydaje sie mieć charakter polityczny. dziękujemy panu Ministrowi Skarbu Prezesowi ANR oraz Ministrowi Rolnictwa. Tajemnica poliszynela jest to, że podobno bo to tylko zasłyszane plotki istnieje mocny lobbing na upadek stada. i zakup nieruchomości przez pryw inwestora., który raczej zainteresowany jest znajdującymi sie na terenach białki pokładami żwiru. czyli dzieki uprzejmości pisiorów za stada ogierów slynnego na cały kraj oraz hodowli konia małopolskiego i huculskiego zamiast stadniny bedziemy mieć Żwirownie. Powodzenia panowie urzędasy obecnego rządu!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2007) obserwer :
Ostatni po OHP bastion czerwonych małpiszonów, panoszących się w naszym miasteczku, skończą się Janikowe rauty SLD i innych kolesi, robiacych sobie prywatny folwark z biednej stadniny, przepierajacych kaske z Panstwowej kiesy. Nareszcie. Zlikwidować, zaorać, zasiać kukurydzę i z kukurydzy zrobić zarazki filipinskie, bedzie większy pozytek z tej Klikowej stadniny....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2007) monster :
w OHP rządzi Łabno to on jest czerwony? Ja rozumiem, że konie są czerwone i wszystkie należały do parti, stare PZPR-uchy, szkółki jeździeckie też maja zabarwienie polityczne itd...ale Łabno??? O matko do czego doszło. SkoroŁabno jest czerwony to i Rojek jak Rojek to I czesak i Marianowska. Co to się porobiła

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-10-2007) remus :
Durne komentarze. widać, że nie macie pojęcia czym dla Klikowej i całego miasta mógłby być prężnie działający ośrodek rekreacyjno - wypoczynkowy z końmi w roli głównej. Czy nawet konia musicie mieszać do polityki?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2007) do monster :
Łabno jest od bardzo niedawna, OHP było przedostatnią czerwoną firmą, teraz została tylko Klikowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2007) Jakub Kwaśny LiD miejsce 7 :
Mam nadzieje, że nowo wybrani Parlamentarzyści ziemi tarnowskiej - związani z tym miastem nie pozwolą na upadek Państwowego Stada Ogierów. Klikowa to symbol, to perełka na mapie Polski, dobrze znana nie tylko "koniarzom". Dlatego dziwi mnie taka decyzja rządu "prawa" i "sprawiedliwości" ( z małej litery aby sens tych słów w skrócie PiS nie został wypaczony ) . Nie można na to pozwolić. Remus ma rację! Im mniej polityki w tym miejscu tym lepiej! Dlatego pomysł z przejęciem "Klikowej" przez Marszałka był najlepszy... wszak samorządy najsprawniej radzą sobie z lokalnymi przedsięwzięciami. Decentralizacja, decentralizacja i jeszcze raz decentralizacja. Więcej kompetencji dla samorządów!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2007) słodki :
towarzyszu kwaśny,a wy znowu to samo,nawet na końskim grzbiecie chcielibyście wjechać do sejmu. Koń by się uśmiał !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2007) koniarz :
Cieszy mnie ogromnie Panie Kwaśny, że interesuje się Pan Klikową. Miałem kiedys przyjemność oglądać zawody o Pana puchar. Wcześniej o puchar Prezydenta Ścigały. Mam nadzieje, że w Radzie jest wiecej miłośników koni i jeździectwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2007) do :do monster :
Gratuluję, odzyskaliście OHP!. Pisowka paranoja!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-10-2007) wacek :
Mialo byc bez korupcji a tu wszyscy dalej daja w lape. No ale tak jest w zyciu. Im wiecej zakazow3 tym wiecej przekupstwa. Wczesniej dostal konserwator zabytkow i nie pozwolil wybudowac centrum przy PKS-ie, pozniej pewien radny zablokowal inwestycje za szpitalem a tera konie pojda na sie pasc hi hi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2007) tarnowianka0 :tarnowianka0@gmail.com 
STADO! Od tego trzeba zaczac...nie stadnina!! Jesli ktos nie jest w stanie odroznic tych dwoch podstawowych pojec, to jak w ogole moze wypowiadac sie na tematy bardziej skomplikowane, jakim jest akurat przejecie. Po chocby odrobine glebszym przeanalizowaniu tematu i zaglebieniu sie w tematyke (czego jak widze zabraklo wielu z komentujacych) bezdyskusynie przejecie przez marszalka moze zostac uznane za najbardziej korzystne dla STADA i jest w stanie zapewnic mu pelnienie swojej roli. Odsylam do literatury fachowej i zachecam do poczytania czym zajmuje sie w stadzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-10-2007) remus :
Wyprowadzili wszystko z naszego regionu, więc zostały jeszcze konie. Czy Klikowa ma słynąć jedynie z cmentarzy i kilkudziesięciohektarowego składowiska wszelakiego świństwa jakie funduje nam Jednostka Ratownictwa Chemicznego? A co po koniach zostanie jeszcze do zlikwidowania?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl