To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  TALIA: Pula manierycznego gniota   -   21/10/2007
Bogaty i wspaniałomyślny biznesmen Jonathan Hardcastle (Zdzisław Wardejn) publicznie ogłasza, że w akcie rewanżu zaoferuje 100 tys. funtów potomkowi swojego starego przyjaciela Wooda. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy pretendenci do zgarnięcia łatwej kasy mnożą się jak grzyby po deszczu - czy można stworzyć bardziej banalny scenariusz?

Ogloszenie
>

Pomysłów opartych na temacie sztuki Ray'a Cooney'a i Tony'ego Hamiltona "Jeszcze jeden do puli" było co najmniej tyle, ile wersji Draculi. Jest to koncepcja wyeksploatowana do granic możliwości, ale również - co trzeba przyznać - klasyk, sprawdzony chwyt, jak numer ze skórką od banana, widok małpy w ubraniu, albo Andrzeja Leppera - zawsze śmieszny.

Wyreżyserowany przez Jerzego Bończaka spektakl to cynicznie obliczony na rechot publiki manieryczny gniot. Co było do przewidzenia - plejada słynnych serialowych gwiazd, takich jak Jerzy Bończak, Stefan Friedman, Piotr Szwedes, Jan Jankowski czy Agnieszka Kotulanka, ściągnęła do teatru tłumy. Tłumy, które się nie zawiodły, zaserwowano im bowiem to, czego oczekiwali - pseudokomediowy sitcom z humorem w stylu zabójczo śmiesznych "familiadowych" żartów Strasburgera, który - nawiasem mówiąc - dał w sztuce popis wyjątkowo hamburgerowego aktorstwa.
W przedstawieniu zawodzi dosłownie wszystko - poczucie humoru, nadekspresyjni aktorzy, którzy parodiują samych siebie (tu oszczędzę znakomitego Wardejna i Bończaka w poczwórnej roli potomków starego Wooda), a przede wszystkim dobry smak.
Dobra komedia (również farsa) poza tym, że powinna bawić, musi mieć jeszcze mądra i budzić refleksję. Natomiast powodzenie czwartkowego spektaklu dowodzi jednej przykrej prawdy, że infantylizujemy się jako społeczeństwo oczekując - nie tylko zresztą od teatru - rzeczy prostych i łatwych do konsumpcji, pozbawionych nerwu i elementu niespodzianki. Oczywiście – pewnie nie bez racji - Bończak został okrzyknięty wielkim aktorem komediowym, a jego farsa napisana przez twórcę hitu „Mayday” zebrała moc chwalebnych recenzji, bo jest tak śmieszna, że na złe słowo o niej mogą sobie pozwolić tylko szkodnicy i frustraci. Niniejszym zatem z przyjemnością zgłaszam akces do widmowego zakonu niekompetentnych wariatów. Można?
Agnieszka Setlik
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(21-10-2007) Bonu :
Aga, dzięki za szczerość. Wreszcie to ktoś powiedział. Dla mnie bomba.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2007) Re :
No i ma Pani racje, jeszcze nigdy dotad nie wynudzilem sie na zadnym spektaklu, jak na tym gniocie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-10-2007) Ereq :marcindmarcin@gmail.com 
Popieram, równiez zgłaszam akces do tego grona odmieńców...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl