To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Krypta w Katedrze Tarnowskiej otwarta    -   31/10/2007
Przez cały listopad będzie można odwiedzać kryptę w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Stało się już tradycją, że 1 listopada otwarte zostają podziemia, gdzie spoczywają tarnowscy biskupi. To miejsce będą mogły odwiedzać wycieczki szkolne oraz wierni, którzy chcą pomodlić się w intencji spoczywających tam duchownych, a także swoich bliskich zmarłych. 3 listopada w Bazylice Katedralnej Biskup Tarnowski odprawi mszę św. w intencji swoich poprzedników.

Posłuchaj zaproszenia ordynariusza diecezji biskupa Wiktora Skworca na Mszę św., w intencji zmarłych biskupów :

Ogloszenie
>

Listopad jest zawsze szczególnym miesiącem pamięci o tych, którzy odeszli. W ich intencji możemy ofiarować odpusty zupełne i cząstkowe. Jednym z warunków ich uzyskania jest nawiedzenie miejsca gdzie spoczywają zmarli - podkreśla proboszcz katedry ks. Stanisław Salaterski.
Obok wielkich pomników nagrobnych wnętrze Bazyliki Katedralnej w Tarnowie zdobią liczne epitafia, natomiast w podziemiach jest siedem krypt - m.in. rodzin Ostrogskich i Tarnowskich. W otwartej w listopadzie krypcie biskupów znajdują się dwa kamienne sarkofagi. W jednym spoczywa ks. Andrzej Tarło - prepozyt kolegiaty katedralnej zmarły w 1642 roku, w drugim biskup Józef Grzegorz Wojtarowicz - biskup tarnowski w latach 1840 - 1850. To także miejsce gdzie został pochowany arcybiskup Jerzy Ablewicz - biskup tarnowski w latach 1962 - 1990.
W sobotę 3 listopada, w Bazylice Katedralnej odprawiona zostanie msza św., w intencji tych i innych zmarłych biskupów Diecezji Tarnowskiej. Eucharystii o godzinie 18.00, będzie przewodniczył Biskup Tarnowski - bp Wiktor Skworc.(K-jz)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl