To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Tertilowski" zgrzyt   -   31/10/2007
Antoni Sypek, prezes Społecznego Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem, nadesłał do naszej redakcji oświadczenie, w którym informuje, że Urząd Miasta Tarnowa nie zaprosił przedstawicieli Komitetu na wtorkową uroczystość związaną z odsłonięciem na Starym Cmentarzu odnowionego wreszcie grobowca dr Tadeusza Tertila. Wyrażamy oburzenie małostkowością, brakiem taktu, złą wolą organizatorów - czytamy w oświadczeniu KOnSC. Tymczasem rzecznik prasowy magistratu Piotr Filip twierdzi, że zaproszenie na uroczystość zostało ma nazwisko prezesa Komitetu - Antoniego Sypka wysłane.

Ogloszenie

W oświadczeniu KOnSC czytamy m.in.:
Komitet Opieki nad Starym Cmentarzem był jedyną organizacją społeczną walczącą jeszcze w czasach PRL o spełnienie obietnicy, jaką władze miasta w 1925 r. uczyniły pod adresem rodziny dr Tertila. Grobowiec zasłużonego burmistrza miał powstać staraniem społeczeństwa Tarnowa. Nigdy tak się nie stało.
Prezes Komitetu Antoni Sypek czynił przez ostatnie 30 lat starania o zmazanie hańby, jaką było niewywiązywanie się z tej obietnicy. Był pierwszym historykiem, który jeszcze w latach 80. dopominał się o przywrócenie postaci T. Tertila historiografii Tarnowa. W poprzedniej kadencji RM jako przewodniczący Komisji Kultury i Sportu uzyskał zobowiązanie od ówczesnego prezydenta Tarnowa M. Bienia, o wykonaniu remontu. Z różnych przyczyn tak się nie stało. Dziś, kiedy włodarze Tarnowa doprowadzili sprawę do szczęśliwego końca, o tych, którzy do tego walnie się przyczynili zapomniano.
Nie jest nam nawet przykro, bowiem ważniejsze od naszego samopoczucia jest odrestaurowany nagrobek, chociaż przecież nie nowy, godny wielkiego burmistrza. Wyrażamy jednak oburzenie małostkowością, brakiem taktu, złą wolą organizatorów uroczystości na Starym Cmentarzu w dniu 30 X 2007 r.


Zarzuty zawarte w ostatnim zdaniu oświadczenia KOnSC odpiera Piotr Filip. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta twierdzi, że nazwisko Antoniego Sypka widnieje na liście zaproszonych gości. Rozumiemy, że zaproszenie do Pana Antoniego jednak nie dotarło. Pozostaje nam wyrazić ubolewanie z tego powodu. Zamiarem organizatorów na pewno nie było czynienie względem Komitetu jakiegokolwiek afrontu. Antoniego Sypka, działalność jego samego i Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem wysoko sobie cenimy - deklaruje Piotr Filip, uzupełniając informacje przekazane w oświadczeniu KOnSC na temat okoliczności w jakich doszło do renowacji grobowca najwybitniejszego tarnowskiego burmistrza. - To prawda, że starania o remont grobowca Tadeusza Tertila rozpoczęły się już dawno. Dopiero jednak w tym roku udało się uzyskać zgodę wszystkich spadkobierców burmistrza i odpowiednich prac na cmentarzu nareszcie można było dokonać. W tym akurat przypadku brak funduszy nie był istotną przeszkodą. Chęć renowacji grobowca wyrażali zgodnie wszyscy dotychczasowi prezydenci Tarnowa - stwierdza rzecznik prasowy magistratu. (red.)
fot. P.Topolski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
  jestem przeciw 53.67 % (1096)
  jestem za 39.03 % (797)
  nie mam zdania 7.30 % (149)
Wszystkich głosów: 2042
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(01-11-2007) edi :
Kombinacje Ścigały i jego Tuby już są wszystkim znane. Chodzi o to aby nic nie zaćmiło "Wiekości majestatu Ryszarda Dupka"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) Tarnowiak :
Moim zdaniem ktos tutaj pieknie wykorzystal dla siebie to o co walczyl Pan Sypek przez tyle lat. Jeszcze beda sie fotografowac jacy to oni dobrzy . Panowie toz to smiech na sali !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) TARNOWIAK :
ZACHOWANIE TYpoWE DLA po I poPLECZNIKóW.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) obserwator :
Nazwisko pana Sypka moze i znalazlo sie na liscie zaproszonych, tak jak mowi rzecznik Juego Milosciwie Panujacego, tylko rzecznik jakos milczy na temat tego czy zaproszenie zostalo wyslane ... niby mowi na temat ale nie do konca na temat ... mozna miec liste, ale to ni jest rownoznaczne z tym ze cokolwiek sie z ta lista zrobilo ... Poza tym jak to slusznie zauwazyli moi przedmowcy "slonce moze byc tylko jedno" a poki co to tym sloncem jest Jasnie Milosciwie Panujacy - ciezko o nim powiedziec ze zarzadza (choc mial z niego byc taki wysmienity manager), ba nawet nie administruje ... jedynie siedzi i panuje ... jak krolowa brytyjska ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) pikut :
Jesli Sypka nie zaprosili to jakis powód mieli. Autoreklamiarz z Sypka niezły. Prawie taki jak opozycjonista.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) do PIKUTA :
Ale za to Pi..ku...t.. jest z nami. Panie Pi..kut... dawaj Pan kolejny świetny tekst.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) bimbim :
O co chodzi z tym miłościwie panującym?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) tarnowianin :
Ja uważam że było to typowe działanie naszych urzędników. Coś zrobili i oczekują braw (nawet wysłali zaproszenie) natomiast wiem z doświadczenia że to za mało. Każdą imprezę którą organizowałem oprócz wysłania zaproszeń poprzedzałem telefonami. Ale to jest dodatkowa praca na którą pracownikom UM brakuje wyobraźni i chęci (w innych sprawach też). Dlatego wara motłochowi od pana Filipa i od innych w UM bo zaproszenie najprawdopodobniej zostało wysłane (a nie musieli).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-11-2007) społecznik :
Uroczystości Roku Tadeusza Tertila mają charakter otwarty i są adresowane do wszystkich Tarnowian. Swoją drogą pomimo sporegp nagłośnienia medialnego 30 X nie było ich za wielu podczas poświęcenia grobowca, odsłonięcia tablicy i uroczystej sesji w ratuszu. Ciekawe "tarnowianinie" czy Ty w nich uczestniczyłeś? Problem w tym, że w Tarnowie są całe tabuny malkontentów, i nie ważne że robi się coś dobrego... I tak wszystko jest złe i bez sensu a urzędnicy to bezmózgowcy... Pewnie byłoby dla wielu lepiej gdyby nie było Roku Tertila, gdyby grobowiec nie został odnowiony, tablica by nie powstała itp. ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-11-2007) tarnowianin :
nie byłem bo niewiedziałem że są takie uroczystości. Nie zawsze jest czas żeby siedzieć na internecie i wyłapywać ciekawsze wydarzenia w Tarnowie. Portal UM zamieścił informację po fakcie (jak zwykle)Ponadto 30 godz. 12 to był dzień roboczy czyli uroczystosć typowa dla urzędników. Zamiast siedzieć za biurkiem można legalnie ........... Ze zjęcia przed ratuszem widać, że nawet radni o tej porze dnia nie mieli czasu wziąść udział w uroczystosci. Grunt że grobowiec odnowiony a resztę ......szkoda czasu na pisanie. Pozdrawiam społecznika.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-11-2007) gosc :
a Pan Sypek bardzo sie sam reklamuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-11-2007) obiektyw :
Przynajmniej 10 radnych naliczyłem na zdjeciach z www.tarnow.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-11-2007) prawie z Tarnowa :
Uroczystości roku tertilowskiego nagłaśniały wszystkie media w Tarnowie - nie tylko portal www.tarnow.pl. Pełny program obchodów pojawił się już w maju w Gazecie Krakowskiej. Ale widac Tarnowianin tylko w dowodzie szczyci sie tarnowskim pochodzeniem, mentalnie związany jest ze swoim M3.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl