Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Nasze miasto w połowie rankingu samorządów, ale za to najbardziej innowacyjne    -   19/7/2012
Tarnów w rankingu „Rzeczpospolitej”
„Tarnów zajął pierwsze miejsce w kraju w najnowszym rankingu innowacyjnych samorządów „Rzeczpospolitej”. Powstał on po przeanalizowaniu ankiet, których adresatami były wszystkie miasta na prawach powiatu. Kapituła oceniała m.in. dostępność do Internetu, możliwość załatwienia spraw w e-urzędzie czy unikatowe rozwiązania cyfrowe” - chwali się tarnowski magistrat. Jednak w „Rankingu Samorządów” w kategorii miast na prawach powiatu, nasze miasto sklasyfikowane zostało na 33 pozycji na 65 możliwych.

Ogloszenie

”Rzeczpospolita” w swoim rankingu dokonała podziału na trzy grupy – „miasta na prawach powiatu”, „pozostałe gminy miejskie i miejsko-wiejskie” oraz „gminy wiejskie”. Podczas dwuetapowego badania (do pierwszego etapu zakwalifikowały się najlepsze samorządy na podstawie danych Ministerstwa Finansów) brano pod uwagę wiele czynników – od liczby nowych podmiotów gospodarczych – aż po wyniki testów szóstoklasistów i gimnazjalistów. Ostatecznie dokonano podziału na kategorie (z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów samorządów): Inwestycje samorządowe, Fundusze Unijne, Ranking Samorządów, Najbardziej Innowacyjne Miasta/Gminy. I tak jeżeli chodzi o sam Ranking Samorządów – wśród miast na prawach powiatu, na 65 miast Tarnów zajął 33 miejsce. Pierwszą pozycję zajął natomiast w kategorii najbardziej innowacyjnego samorządu.

Poniżej prezentujemy treść informacji nadesłanej przez służby prasowe tarnowskiego magistratu:
Nasze miasto jest niekwestionowanym liderem w zakresie unikalnych rozwiązań wprowadzonych przez samorząd. W tej kategorii Tarnów uzyskał największą liczbę punktów spośród wszystkich sklasyfikowanych miast. -Informatyzacja miasta podnosząca komfort i jakość życia to jeden z priorytetów zapisanych w  „Strategii rozwoju miasta - Tarnów 2020". Gołym okiem widać, że przeżywamy informatyczną rewolucję. Pierwsze miejsce w rankingu „Rzeczpospolitej" jest docenieniem naszych innowacyjnych przedsięwzięć takich jak m.in. karta mieszkańca, system wspomagania zarządzania edukacją Edunet czy zintegrowany system informacji przestrzennej – mówi prezydent Ryszard Ścigała.
Tarnów jest coraz bardziej zinformatyzowanym miastem. Sieć światłowodowa liczy już 80 km. Google sklasyfikowało miasto w czołówce tych, których mieszkańcy prowadząc działalność gospodarczą najczęściej sięgają po Internet. W ostatnich latach Tarnów wdrożył kilka nowatorskich rozwiązań - począwszy od zarządzania w sytuacjach kryzysowych (powódź, awarie itp.), poprzez możliwość kupowania biletów komunikacji miejskiej przez komórkę, korzystania z bezpłatnej sieci internetowej na terenie miasta, otrzymywania powiadomień sms, zdalne załatwianie spraw w magistracie, zarządzanie edukacją, a skończywszy na systemie informacji przestrzennej skupiającym kilkadziesiąt baz danych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(19-07-2012) trele morele :
Siermiężne fontanny, wyboiste ścieżki, kolizyjna komunikacja, tranzyt przez tereny mieszkalne i rekreacyjne, bezrobocie wśród elit intelektualnych itd.; zdearzenie z rzeczywistością wstrząsa niejednego tarnowianina.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-07-2012) żenua :
typowa propaganda sukcesu. Podać do wiadomości tylko wygodne dane , o mniej wygodnych nawet się nie zająknąć, bo jeszcze głupi odbiorcy mogliby się niewystarczająco ucieszyć z sukcesu . ścigałowcy się uczą pilnie od tuskofanów nie widząc nawet jak bardzo się stają śmieszni

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2012) tarnowianka :
A kto wypełniał te ankietry? Bzdura na resorach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-07-2012) Misio Pysio :
Jak dla mnie to mają pierwsze miejsce w Polsce w robieniu ludzi w bambuko. Ścigała trzy lata temu obiecał remont ulicy Koszyckiej, później dwa razy rok do roku to potwierdzał, że remont odbędzie się w 2012 roku. Do dnia dzisiejszego nie ogłoszono przetargu, drogi nie ma w budżecie na ten rok, a Pan Rysio cwaniacko unika tematu........................ ....... A co do głównego wątku i wypowiedzi prezydenta o "informatycznej rewolucji", to masz Pan niewiele z tym wspólnego. Mieszkańcy mają dostęp do internetu dzięki aktywności takich firm jak ś.p. Internet Solutions, Star Media, czy choćby Zeto, Zicomu i innych mniejszych, a nie dzięki Urzędowi Miasta. Druga sprawa - monitoring powodziowy, no gratulacje, skopiowanie systemu, który kilka lat wcześniej wdrożyło Starostwo Powiatowe, to faktycznie wielka innowacja... Trzecia sprawa - tarnowskie firmy w dużej liczbie korzystają z internetu, a czemu? Bo na lokalnym rynku można zarobić tyle co nic, dlatego trzeba szukać klientów przez internet. To akurat pokazuje degradacje miasta, a nie jego innowacyjność... Czwarta sprawa - dostęp do urzędu przez internet, taki przykład z życia, pobrałem z sieci formularz, wypełniłem w domu, miało być łatwiej, a na miejscu w urzędzie okazało się, że w międzyczasie formularze się zmieniły. Na moje pytanie do Pani urzędnik - kiedy się zmieniły uzyskałem odp. że kilka miesiecy temu (a ja ten formularz pobrałem dzień przed wizytą w urzędzie). Taka wielka "innowacja". Kpina. Więcej szkoda pisać, kolejny pseudo tytuł, którym się pyszni nasz łaskawie panujący. Ale cóż się dziwić, skoro pieniądze zamiast na remonty i rozbudowę miasta idą na żużel (prawie milion złotych).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl