Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Cezary Gmyz spotka się w niedzielę z czytelnikami w Tarnowie    -   04/5/2013
Wokół książki „Zawód: dziennikarz śledczy”
Tarnowska Wszechnica Obywatelska i Narodowa zaprasza w niedzielę 19 maja o godz. 17:00 do Auli Jana Pawła II w Starostwie Powiatowym w Tarnowie na spotkanie autorskie z red. Cezarym Gmyzem, który promował będzie książkę „Zawód: dziennikarz śledczy”. To wywiad – rzeka, jakiego udzielił jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych Piotrowi Goćkowi. Gmyz, człowiek, który „podpalił Polskę” po raz pierwszy opowiada w niej o kulisach swoich dochodzeń – najgłośniejszych (i również tych wyciszonych) spraw, którymi się zajmował i które wstrząsały polską opinią publiczną w ostatnich latach.

Posłuchaj rozmowy na temat kondycji dziennikarstwa śledczego w Polsce, którą w grudniu 2012 r. przeprowadził z Cezarym Gmyzem Piotr Dziża :

Ogloszenie

Cezary Gmyz mówi, komu warto grzebać w życiorysie – i ujawnia własny, oprowadzając nas – jak czytamy w jednej z recenzji - po „neo-peerelowskim „jądrze ciemności”:
„Wywiad-rzekę spina klamra, którą jest Tragedia Smoleńska. Lekturę zaczynamy od trotylu na wraku Tupolewa i okoliczności zwolnienia Cezarego Gmyza z „Rzeczpospolitej”, kończymy zaś opisem rozlicznych uchybień w trakcie smoleńskiego śledztwa (ze szczególnym uwzględnieniem roli Tomasza Turowskiego i generalnie polskiej dyplomacji, oraz Prokuratury Wojskowej). Nagromadzenie nieprawidłowości sprawia wręcz wrażenie celowego i systematycznego sabotażu uskutecznianego m.in. z powodu dojmującego strachu przed Rosją” (niepoprawni.pl)

Poznajemy też kulisy afery hazardowej, nieznane fakty dotyczące willi Kwaśniewskich w Kazimierzu, a także sprawę nowelizacji prawa spółek handlowych napisanej pod zamówienie Ryszarda Krauzego, dzięki której biznesmen uniknął odpowiedzialności karnej i wiele innych bulwersujących faktów.

„Gmyz o weryfikacji źródeł historycznych, strukturach i metodach pracy operacyjnej tajnych służb oraz o ludziach „niewidzialnego świata” wie więcej niż niejeden polski historyk i politolog. To nie jest kolejny nudny i egocentryczny wywiad-rzeka. Ta książka odsłania kuchnię III RP i w sensie poznawczym jest nowatorska, a nawet – rzekłbym – ważna dla Polski” - dr hab. Sławomir Cenckiewicz, historyk.

Na jakie z pytań znajdziemy zatem odpowiedzi w książce ? Między innymi na takie:
– Co naprawdę CBA wiedziało o Aleksandrze Kwaśniewskim?
– Jak Platforma Obywatelska uratowała przed więzieniem znanego oligarchę?
– Kto był najgroźniejszym agentem SB w Watykanie?
– Gdzie zniknęły wszystkie zdjęcia prezydenta Komorowskiego z polowań?
– Co jest w dziennikach Erika Kocha?
– Jak polski rząd chciał uczcić kata powstania w getcie?
– Dlaczego w dniu zamachu na Jana Pawła II na Placu św. Piotra znajdowali się oficerowie polskiej bezpieki?
– Kim jest człowiek, który szpiegował papieża, a 10 kwietnia 2010 czekał na polską delegację w Smoleńsku?
– Jakie są dowody obecności trotylu na wraku tupolewa?

Spotkanie autorskie z Cezarym Gmyzem, Aula Jana Pawła II w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, 19 maja, godz. 17:00, Wstęp wolny.

Organizatorem spotkania jest Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości. Spotkanie odbywa się w ramach prowadzonej przez Porozumienie Tarnowskiej Wszechnicy Obywatelskiej i Narodowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl