To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Ruch Narodowy
  
   Relacja video z I Kongresu Ruchu Narodowego (film)    -   09/6/2013
I Kongres RN: Zbudujemy Wielką Polskę !
Podczas sobotniego kongresu Ruchu Narodowego, który odbył się w centrum konferencyjnym przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie 1200 narodowców zadeklarowało wspólną walkę o wyzwolenie Polski spod tyrani establishmentu tworzącego "republikę okrągłego stołu" i Unii Europejskiej. Najpierw poprzez samoorganizację, a z czasem być może w formie partii politycznej. Liderem RN, którego powstanie zapowiedziano podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości, został Robert Winnicki (na zdjęciu). Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z głównej części Kongresu.

Ogloszenie

Podczas kongresu wolę wzajemnej współpracy w ramach Ruchu Narodowego zadeklarowały: Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo Radykalny, Unia Polityki Realnej, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół z Lublina, Grupa Rekonstrukcji Historycznej NSZ, Stowarzyszenie Niklot, Kobiety dla Narodu, Przymierze Narodowe, Ruch Narodowy Sekcja Kobiet, Stowarzyszenie Sztafeta, Instytut Romana Rybarskiego, Dębiccy Patrioci, czasopismo Myśl.pl, akademicki klub Vade Mecum z KUL, stow. Civitas Christiana, ONR Podhale, Wspólnota Samorządowa Dolnego Sanu, Kongres Polski Suwerennej, Narodowa Łódź i wiele innych mniejszych organizacji. Wolę współpracy z RN wyraził też przedstawiciel Kongresu Nowej Prawicy.

Zobacz relację video z I Kongresu Ruchu Narodowego:W pierwszym przemówieniu były lider ONR Przemysław Holocher zadeklarował, że działacze Ruchu Narodowego to spadkobiercy NSZ, polskiego rycerstwa, powstańców wielkopolskich i śląskich, ci, których siłę pokazał Marsz Niepodległości. Gdy będzie wymagała tego sytuacja podejmą oni walkę o Polskę. Celem Ruchu Narodowego ma być odrodzenie Polski w duchu katolickim, walka z postkomuną i innymi środowiskami wrogimi Polsce. Lider RN zadeklarował, że RN nie będzie agenturą Rosji, Niemiec ani USA, że jego działacze nie dadzą się kupić ani zaszantażować.

Holocher zdecydowanie potępił PiS jako partię wspierającą system, wyobcowaną z realnych problemów Polaków, która nie zaznała realnych prześladowań w III RP. Celami RN ma być: wyzwolenie Polski spod okupacji UE, umożliwienie biologicznego przetrwania narodu, uratowanie Polski od katastrofy demograficznej i gospodarczej.

W kolejnym przemówieniu Honorowy przewodniczący Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki wyraził swoją pogardę dla klasy politycznej i systemu III RP. III RP uznał za republikę kolesi, zinstytucjonalizowane pasożytnictwo na Polakach. Dla Winnickiego RN jest nieumundurowaną armią, która ma przywrócić porządek w III RP. Celem Ruchu Narodowego zdaniem Winnickiego jest: ograniczenie władzy wykonawczej tylko do jednego ośrodka, zatrzymanie tworzenia nowych szkodliwych przepisów, walkę z patologiami w sądownictwie i w policji, zachowanie łacińskiego i słowiańskiego charakteru kultury oraz tożsamości Polski, jednoznaczne potępienie komunizmu – lider RN zapowiedział blokadę sejmu jeżeli w sejmie SLD będzie planował uroczystości ku czci zbrodniarza Jaruzelskiego, wspieranie polskości Kresów – w tym organizacje 11 lipca marszu pamięci Kresów, reformy w edukacji, ograniczenie roli państwa do dbania o strategiczne interesy, politykę prorodzinną, bezkompromisową walkę z lewicą i wielokulturowością, nie dopuszczenie do imigracji do Polski. Wybrany na przewodniczącego, Robert Winnicki zapowiedział m.in. starania o budowę wielkiego Muzeum Kresów Wschodnich a także likwidację urzędu pełnomocnika ds. równouprawnienia oraz stworzenie tamy przeciw multikulturalizmowi i nawałnicy islamu. - Polska ma pozostać krajem słowiańskim i chrześcijańskim - mówił lider RN.
Winnicki zapowiedział też, że na jesieni odbędzie się 16 regionalnych konwencji RN na, których poprzez głosowanie narodowcy zadecydują czy powoływać partie i czy brać udział w wyborach.

Kolejny lider RN Artur Zawisza potępił traktat Lizboński, który odebrał Polsce suwerenność, pakt fiskalny, europejski system nadzoru bankowego, podatki narzucone przez UE, walutę euro, pakiet klimatyczny, antypolską kampanię nienawiści na Zachodzie, prześladowania profesora Jasiewicza, laicyzację. Zadeklarował poparcie dla NATO, gospodarczej integracji Unii Europejskiej, sojuszu środkowoeuropejskiego. Zapowiedział, że RN, jeżeli UE nie przestanie być unią polityczną, doprowadzi do wyjścia Polski z UE.

Krzysztof Bosak w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na szkodliwość europejskich regulacji gospodarczych w Polsce, szkodliwość wprowadzenia euro jako waluty Polski, brak korzyści Polski z obecności zagranicznego kapitału, niszczenie przez państwo polskiej przedsiębiorczości. Bosak uznał, że należy ograniczyć rolę państwa w życiu gospodarczym i społecznym, obniżyć podatki polskim przedsiębiorcom, wprowadzić podatki dla zagranicznego kapitału, poddać kontroli społecznej działania państwa.
Krzysztof Bosak uznał także, że celami RN są m.in. zakaz zadłużania państwa, likwidacja ZUS i wprowadzenie równych dla wszystkich emerytur obywatelskich, obniżka podatków i uproszczenie systemu podatkowego, likwidacja szkodliwych przepisów i nie wprowadzanie nowych.

Specjalny gość kongresu Rafał Ziemkiewicz uznał obecny system za neofeudalną patologię, w której bogaci pasożytują na biednych, regres cywilizacyjny mający na celu powszechną demoralizację. Nienawiść systemu do rodziny, zdaniem Ziemkiewicza, wynika z tego, że naród i rodzina są naturalnymi wspólnotami stanowiącymi przeszkodę dla despotyzmu państwa. By przetrwać musi bronić rodziny i narodu.
Swoje filmowe pozdrowienia dla uczestników Kongresu przesłał również wybitny polski felietonista Stanisław Michalkiewicz.

W swoim liście do Ruchu Narodowego lider węgierskiego Jobbiku życzył Ruchowi Narodowemu by ten powtórzył w Polsce sukces węgierskich nacjonalistów. Zaapelował też do RN o nawiązanie zinstytucjonalizowanej współpracy między polskimi, a węgierskimi nacjonalistami, oraz stworzenie sojuszu Polski, Węgier i Chorwacji. Podobnie wypowiadał się goszczący na kongresie przedstawiciel węgierskich nacjonalistów, który dodał, że obowiązkiem Polski i Węgier jest uratowanie Europy przed ostatecznym rozkładem, destruktywną działalnością UE, USA i Izraela.
Zaprezentowano skład Grupy Doradców Ruchu Narodowego, do której weszli m.in. prof. Ryszard Bender, prof. Jacek Bartyzel czy prof. Romuald Szeremietiew.
Uroczyście podpisano też ogłoszoną już w marcu Deklarację Ideową Ruchu Narodowego, która opiera się na 9 wartościach: tożsamość narodu, tożsamość rodziny, tożsamość osoby, suwerenność państwa, suwerenność kultury, suwerenność ekonomiczna, wolność słowa, gospodarowania i wolność osoby.

Po przerwie odbyła się seria paneli tematycznych ukazujących poglądy ekspertów Ruchu Narodowego na zagadnienia polityki przemysłowej i energetycznej, polityki prorodzinnej, małych i średnich przedsiębiorstw, położenia strategicznego i obronnego oraz polityki edukacyjnej. Na auli głównej odbywała się w tym czasie prezentacja szeregu organizacji współtworzących Ruch Narodowy. Zwieńczeniem Kongresu był koncert barda Jacka Kowalskiego.
(Jan Bodakowski, wM, pd) [Prawy.pl/ ruchnarodowy.net]
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 13:10:22
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html