Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Współpraca PWSZ - ZMT    -   18/6/2013
Studenci pytają o technologię
Współpraca Zakładów Mechanicznych z największą tarnowską uczelnią zyskuje coraz bardziej praktyczny wymiar. Jednym z obszarów porozumienia jest wspieranie aktywności młodych ludzi od strony praktycznej, poprzez prezentowanie działalności przedsiębiorstwa. Dla studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zorganizowano właśnie pierwsze wycieczki dydaktyczne. W trzech turach uczestniczyło w nich ponad dwudziestu słuchaczy szkoły.

Ogloszenie

Młodzi ludzie pojawiali się w grupach ograniczonych do siedmiu osób. Chodziło o to, by ich obecność nie zakłócała normalnego rytmu funkcjonowania fabryki. Słuchacze I, II i III roku Elektroniki i Telekomunikacji odwiedzili Wydział Produkcji Uzbrojenia. Obserwowali poszczególne etapy produkcji, brali także udział w prezentacji gotowych wyrobów. Dopytywali między innymi o szczegóły techniczne oglądanych procesów technologicznych. Odwiedzili także stanowiska pracy konstruktorów, zajmujących się realizacją projektów badawczo-rozwojowych. Ponadto członkowie Koła Naukowego Elektroników "Amper" przy Zakładzie Elektroniki i Telekomunikacji PWSZ odwiedzili także strzelnicę kontenerową, gdzie sprawdzili swoje umiejętności strzeleckie. Nie tylko studenci, ale także pracownicy naukowi zadawali pytania. Dotyczyły one między innymi tematów prac dyplomowych, proponowanych przez pracowników spółki. W ramach współpracy specjaliści z przedsiębiorstwa zajmują się bowiem koordynacją i merytorycznym wspieraniem procesu dokumentacji prac licencjackich oraz inżynierskich. Zakłady Mechaniczne umożliwiają też studentom PWSZ odbywanie praktyk zawodowych i dyplomowych oraz staży studenckich. W planach jest wspólne organizowanie szkoleń i warsztatów branżowych.

Realizowane przedsięwzięcia to efekt podpisania oficjalnej umowy o współpracy pomiędzy tarnowską PWSZ i Zakładami Mechanicznymi, wchodzącymi w skład Polskiego Holdingu Obronnego. To już kolejna uczelnia zawierająca porozumienie z tarnowską spółką. Wcześniej Zakłady współpracowały między innymi z : Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Warszawską, Politechniką Świętokrzyską i krakowskim Uniwersytetem Ekonomicznym.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947