To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowskie BWA nagrodzone    -   08/1/2014
Supermarka Radia Kraków trafi do Tarnowa
Już po raz drugi Radio Kraków przyznało Supermarkę Radia Kraków. Rywalizację o tytuł najważniejszego wydarzenia roku 2013 w krakowskiej i małopolskiej kulturze zdecydowanie wygrało Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie. Miejsce, które wg prestiżowych rankingów stało się ważnym miejscem na mapie sztuk wizualnych w Polsce, któremu – jak zauważyło markowe jury - nie przydarzają się słabe wystawy i które dzięki konsekwencji Ewy Łączyńskiej-Widz kierującej tarnowskim BWA, wyrosło na jedną z najlepszych galerii miejskich nie tylko w Małopolsce.

Ogloszenie

Galeria BWA w Tarnowie, ale także BWA w Nowym Sączu – to dwie instytucje działające w Małopolsce, które mocno zaznaczyły swoją obecność na mapie Polski. Łukasz Gazur z "Dziennika Polskiego" zwracał uwagę, że wystawy prezentowane w tych galeriach potrafiły tworzyć indywidualne narracje w lokalnym wymiarze. - Lokalne kolekcje sztuki współczesnej to interesujący przykład zapełniania "czarnych dziur” w tym jak postrzegamy sztukę współczesną w Polsce - mówił dziennikarz i przypomniał także znakomitą wystawę "Ekscentryczne", która odbywała się w zeszłym roku w Nowym Sączu

Uznanie dla małopolskich galerii podkreślała także Joanna Targoń z „Dwutygodnika” - Sztuka wróciła na Dworzec w Tarnowie i to jest bardzo dobra wiadomość. Krzysztof Glondys z TVP Kraków zwracał uwagę, że ukłony należy się także włodarzom Tarnowa, którzy dali temu miastu możliwość obcowania z niełatwą często sztuką współczesną.

Justyna Nowicka, szefowa redakcji kultury Radia Kraków i przewodnicząca markowego jury także zagłosowała na BWA w Tarnowie. - Robię to z wielką przyjemnością, bo to jest miejsce, do którego chce się wracać. Podsumowując wybory jurorów podkreślała wagę nagrody dla instytucji działającej poza granicami Krakowa - Sztuka współczesna coraz mocniej zaznacza swoją obecność na mapie Polski i to niekoniecznie w dużych miastach.

Obecnie w Galerii BWA w Tarnowie prezentowane są prace z kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, dzieła czołówki polskich artystów współczesnych m.in. prace Pawła Althamera, Mirosława Bałki, członków Grupy Ładnie – Rafała Bujnowskiego, Marcina Maciejowskiego i Wilhelma Sasnala. W 2013 roku Galeria BWA w Tarnowie zorganizowała między innymi wystawę „Błądzić jest rzeczą”, szereg spotkań z twórcami sztuki współczesnej, pisarzami i krytykami sztuki.

Supermarkę Radia Kraków przyznało jury w składzie: Magdalena Huzarska-Szumiec z "Gazety Krakowskiej", Łukasz Gazur z "Dziennika Polskiego", Krzysztof Glondys z Telewizji Kraków, Joanna Targoń z "Dwutygodnika" Marcin Kościelniak z „Didaskaliów” oraz Justyna Nowicka z Radia Kraków.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 09:47:00
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html