To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Efekty projektu edukacyjnego realizowanego przez ZSME    -   10/6/2014
Niemieckie staże i praktyki uczniów ZSME
W Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych trwa projekt Mobilności programu Leonardo da Vinci pt. „Experience Occupational - Tecno - Trends in Europe East – West”. Program realizowany jest w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Ogloszenie

Partnerami tarnowskiego ZSME jest jedno z największych centrów kształcenia zawodowego w Niemczech Walther-Lehmkuhl-Schule w Neumünster. Projekt obejmuje wsparciem uczniów pełnoletnich klas trzecich i czwartych kształcących się w systemie dziennym w zawodach:
- technik mechatronik
- technik mechanik
- technik elektronik
- technik elektryk
- technik informatyk
Już drugi rok z rzędu uczniowie mieli okazję odbyć trzytygodniowe praktyki zawodowe w renomowanych niemieckich przedsiębiorstwach takich jak: Danfoss http://powersolutions.danfoss.de (na zdjęciu - tarnowscy stażyści w fabryce tej właśnie firmy)
DB Instandhaltung http://www.db-fzi.com,
Grundfos Pumpenfabrik GmbH http://de.grundfos.com

Celem stażu uczniowskiego realizowanego w ramach projektu jest zwiększenie mobilności młodych osób na europejskim rynku pracy, zdobycie i wykorzystywanie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w nowym środowisku zawodowym w celu ułatwienia im dalszego rozwój osobistego. Staż umożliwia również uczestnikom poznanie środowiska zawodowego, organizacji i kultury pracy w innym kraju, zachęca do otwartości i współpracy, wspiera zdolności adaptacyjne oraz uwrażliwia na różnice mentalne i kulturowe. Ważnym aspektem jest również trening w zakresie stosowania języka niemieckiego i angielskiego oraz uzyskanie certyfikatu Europass – Mobilność.
Program jest bardzo atrakcyjną propozycja dla uczniów, którzy chcą zdobyć nowe doświadczenia, dlatego międzynarodowa współpraca pomiędzy Zespołem Szkól Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie a Walther-Lehmkuhl-Schule w Neumünster będzie kontynuowana w kolejnych latach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:05:18
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html