To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   15-lecie w trzy dni czyli Święto Powiatu Tarnowskiego AD 2014    -   10/6/2014
Dni Powiatu Tarnowskiego
Zbliżają się Dni Powiatu Tarnowskiego, cykliczna impreza, organizowana przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. W bieżącym roku odbywa się ona pod hasłem jubileuszu 15-lecia powiatu i samorządu powiatowego. Starosta Tarnowski zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu i regionu do uczestnictwa w zaplanowanych wydarzeniach, szczególnie w imprezach, które będą miały miejsce 15 czerwca w Żabnie.

Ogloszenie

Dni Powiatu Tarnowskiego A.D. 2014 to 13, 14 i 15 czerwca.
W piątek, 13 czerwca obchody rozpocznie konferencja jubileuszowa pt.„Samorząd i media w służbie społeczności lokalnej”, której celem jest zwrócenie uwagi na jubileusz powiatu, ale i również akcentującej 20-lecia Radia RDN Małopolska. Gościem specjalnym konferencji będzie redaktor Marcin Kydryński, popularny dziennikarz, związany z Programem Trzecim Polskiego Radia, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf. Spotkanie z Marcinem Kydryńskim ukarze „Radio jako sztukę wyobraźni”. Będzie to rzadka i zarazem wyjątkowa okazja, aby odbyć na żywo niezwykły spacer słowa, którego przewodnik w każdą niedzielę, zaprasza swoich słuchaczy do muzycznej siesty w Radiowej Trójce.
W programie konferencji przewidziany został również wykład dr. Jarosława Flisa pt. „Zaangażowanie mieszkańców w decyzje samorządu – cele i sposoby”. Dr Jarosław Flis jest pracownikiem naukowym Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także znanym i cenionym komentatorem politycznym w mediach regionalnych i ogólnopolskich.

Całość konferencji dopełni premierowy pokaz filmu dokumentalnego „15 lat. samorządu Powiatu Tarnowskiego”, a także wręczenie nagród w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną z okazji jubileuszu 15-lecia Powiatu Tarnowskiego, jak również wręczenie okolicznościowych wyróżnień oraz dyplomów. Miejscem konferencji będzie aula Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie (Al. Solidarności 5-9). Początek wydarzenia o godzinie 9.30.

13 czerwca odbędzie się także nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Tarnowskiego, podczas której wręczone zostanie honorowe obywatelstwo powiatu Rudolfowi Engelhardowi, byłemu Staroście Powiatu Pfaffenhofen w Bawarii. Miejscem sesji będzie sala konferencyjna Starostwa Powiatowego w Tarnowie, początek o godz. 13.00.

14 czerwca (sobota) to Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Tarnowskiego. Na Stadionie MLKS w Żabnie zagrają drużyny Radnych Powiatu Tarnowskiego, Starostwa Powiatowego w Tarnowie, a także reprezentacje Policjantów i Strażaków z jednostki OSP w Żabnie. Początek rozgrywek – godzina 15.00.

Finałem Dni Powiatu Tarnowskiego będzie 15 czerwca.
Tego dnia Żabno stanie się stolicą Powiatu Tarnowskiego. Dzień rozpocznie się Mszą św. w koście pw. Św. Ducha w Żabnie (godz. 11.00), po czym nastąpi defilada Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych. Starosta Tarnowski jest patronem honorowym tego stowarzyszenia, kultywującego tarnowskie tradycje kawaleryjskie z okresu II RP.

O godzinie 15.00 na stadionie treningowym przy ul. Przybyszowskiego Starosta Tarnowski rozpocznie oficjalnie Dni Powiatu. Po czym wystartuje główny ciąg wydarzeń, przewidzianych na ten dzień. Wśród atrakcji organizatorzy przewidzieli: występy zespołów Cheerleaderek Voltage z Bobrownik Wielkich i Impuls z Łęgu Tarnowskiego, koncerty zespołów SEW, 40% Blusa, (godz. 18.30), Piotra Kity (17.30), Personel (19.30), wysęp Kabaretu „Dajcie Spokój”, pokaz akrobacji motocyklowych (godz. 15.30) w wykonaniu TMC Freestyle Motocross Team Tarnów, konkursy dla najmłodszych, bezpłatne wesołe miasteczko. Koncert gwiazdy wieczoru – Zespołu TOTENTANZ rozpocznie się o godzinie 20.30. Natomiast o godz. 17.00 Starosta Tarnowski Roman Łucarz wręczy Nagrody Gospodarcze Starosty Tarnowskiego, laureatom tegorocznej, pierwszej edycji tego wyróżnienia.

Ponadto w programie przewidziano następujące atrakcje: warsztaty kulinarne oraz bezpłatne degustacje w ramach IV Festiwalu i Targów Ekonomii Społecznej pn. „Ekonomia Społeczna ze smakiem”, „Staż bezpiecznej jazdy” (alkogogle, symulator Zderzeń; organizator: Stowarzyszenie Passe Partout), jak również bezpłatny bigos od Starosty Tarnowskiego, prezentacje Lokalnych Grup Działania z terenu powiatu.

Do uczestnictwa w Dniach Powiatu Tarnowskiego zapraszają mieszkańców powiatu i regionu Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński.
Partnerami wydarzenia są: Gmina Żabno oraz Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, May 21, 2024 10:12:56
IP     : 3.215.16.238
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html