Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  3 i 4 września w Tarnowie m.in. o roli państwa w przezwyciężaniu kryzysu, kierunkach rozwoju przemysłu chemicznego i rynku nieruchomości    -   31/8/2012
V Forum Inwestycyjne w Tarnowie
W poniedziałek 3 września o godzinie 13:00 rozpoczyna się w Tarnowie dwudniowe, piąte już Forum Inwestycyjne, poprzedzające krynickie Forum Ekonomiczne. Trwają ostatnie przygotowania do tego ważnego, biznesowego wydarzenia. To ono jest powodem odświętnego wystroju jaki uzyskało w ostatnich dniach centrum miasta. Konferencja rokrocznie gromadzi wybranych inwestorów z Polski i Europy Środkowo Wschodniej, a także przedstawicieli rządów i parlamentów, którzy są odpowiedzialni za procesy gospodarcze w Europie Środkowo Wschodniej.

Ogloszenie
>

To już praktycznie samodzielna impreza gospodarcza, a nie jedynie prolog Forum Ekonomicznego. To spotkanie o określonej już wysokiej randze i prestiżu. Wierzę, że aktualna tematyka debat zaspokoi oczekiwania naszych gości. Ostatnie doświadczenia niektórych krajów Europy pokazują, że zmiany na rynku kapitałowym w bezpośredni sposób przekładać się mogą na codzienne życie mieszkańców. W poprawę sytuacji na rynkach kapitałowych aktywnie angażują się rządy poszczególnych państw. Potrzeba mądrych przemyśleń, roztropnych głosów i rzeczywistej wymiany doświadczeń. Tarnów jest też miastem, gdzie dokonują się wielkie przemiany biznesowe, a to za sprawą działań konsolidacyjnych wokół Zakładów Azotowych, wyrastających na wielkiego europejskiego wytwórcę. Tu też realizowana jest inicjatywa powołania międzynarodowego centrum bezpieczeństwa chemicznego o znaczeniu globalnym – mówi prezydent Ryszard Ścigała.

Gościem Specjalnym V Forum Inwestycyjnego będzie Günter Verheugen, członek Komisji Europejskiej w latach 1999-2010, początkowo odpowiedzialny za rozszerzenie i politykę sąsiedztwa, następnie za przedsiębiorczość i przemysł. Podczas drugiej kadencji Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący Komisji. Aktualnie honorowy profesor Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Prof. Verheugen weźmie udział w sesji otwierającej Forum pn. „Państwo w Gospodarce”.

We wprowadzeniu organizatorów do inauguracyjnego panelu czytamy "Kolejne fale kryzysu wymuszają na rządach poszczególnych państw coraz większą kreatywność w sposobach rozwiązywania problemów gospodarczych. Szczególnie ważne jest poszukiwanie takich rozwiązań instytucjonalno-prawnych, dzięki którym zasoby gospodarcze trafiają do tych, którzy potrafią je najlepiej wykorzystać i dzięki czemu interes państwa i jego obywateli jest najlepiej chroniony. W okresach kryzysów bowiem trudno podmiotom komercyjnym zastąpić państwo w niwelowaniu skutków zapaści i pobudzaniu gospodarki, bo choć dysponują kapitałem to nie mają mocy stanowienia prawa.
Zróżnicowany rozwój poszczególnych sektorów gospodarczych i szybki rozwój międzynarodowej współpracy powodują konieczność stosowania bardzo różnego podejścia.

O tym, podczas sesji otwierającej „Państwo w Gospodarce”, dyskutować będą: Mikołaj Budzanowski - Minister Skarbu Państwa RP, Günter Verheugen - profesor honorowy, Europejski Uniwersytet Viadrina (Niemcy), Mario Baldassarri - przewodniczący Komisji Finansów i Skarbu, Senat (Włochy), Marius Lucian Obreja - prezes Urzędu Szacowania Aktywów Państwowych (Rumunia) oraz Horváth Gergely Domonkos - dyrektor zarządzający, Węgierski Holding Państwowy (Węgry).

Opócz tej debaty w trakcie dwudniowych obrad Forum w Teatrze im. L.Solskiego przewidziano jeszcze prezentację raportów "Prywatyzacja i co dalej?", "Rynek Nieruchomości w Polsce" oraz "Przemysł chemiczny – stan obecny i przypuszczalne kierunki rozwoju" a także dyskusje towarzyszące prezentacjom tych dokumentów oraz panel dyskusyjny pod nazwą "Inwestycje Państwa w kluczowe sektory - co nam się opłaca?". W poniedziałkowy wieczór odbędzie się również ceremonia wręczenia nagród Inwestora i Inwestycji Roku Europy Środkowo – Wschodniej. Wyboru laureatów dokonuje Rada Programowa Forum Ekonomicznego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 7)Dodaj komentarz
(02-09-2012) CrydayLar :
Get the comfortable at ease fit of your preferred sneaker but in your preferred more fashionable styles. fitflopsThe selection of Toms Shoes can lead to problem when it arrives time to select, but the runner or cyclist must often get a little extra time to discover as much as achievable about Toms Footwear ahead of laying dollars down. fitflop sale Coach helps make certain there is comfort in each Toms Shoe they make.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2012) weiterax :
There can only actually be one alpha, so this generally leaves an individual still left out of the major link with the animal. fit flops00. flip flops Chaco lovers can usually be determined by the tell-tale \"Z\" tan lines on the uppers of their toes.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-09-2012) eradycator :
i co ? zamiast programu Jarosława Kreta w TVP Kraków „Polska według Kreta”, o gminach Ciężkowice i Gromnik lemingi wysłuchały ekspoze premiera Jarosława Kaczyńskiego :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-09-2012) cc :
zastanawiają mnie efekty czterech dotychczasowych spędów gospodarczych celebrytów, są jakieś ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-09-2012) Do: cc :
Jak to nie widzisz tych efektów ? Już spieszę Ci wyjasnic i oświecić : wydana kasa z biudżetu miasta Tarnowa na kolacje i ... oraz upadek POLDIMU - zwolnienia ludzi, Upadek ABM Solid - zwolnienia ludzi, Upadek ZM Tarnów Colchester - ludzie na bruku - bo nawet nie zostali zwolnieni i sami n ie wiedzą jaki jest ich status. Chcesz więcej to głosuj na PO i Ścigałę .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-09-2012) wykrzyknik :
Beznadziejne , nabzdyczone i z marną frekwencją spotkanie nic nie wnoszące do rzeczywistości !!! Obejrzyjcie zdjęcia ! Jak by "wymazać" radnych, miejskich urzędników, przydupasów platformersów i kandydatów na przydupasów PO oraz wszelkich prezesów spółek skarbu państwa i ich przydupasów... to zostanie 15 osób . Nowomowa ... walczyłem z tym w latach 80/90 a "komuna" czytaj dziadostwo niestety zawsze wraca ..... jak to jest ? Bieda... i martwię się o moje miasto ... jest tylko jedna nadzieja w młodych... Jak my kiedyś niepokorni może oni dzisiaj rozpieprzą ten syf.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2012) cc :
dziękuję za wyjasnienie , ale to akurat wiedziałem :-) miałem nadzieję, że ta bufoniasto - narcystyczna ekipa zrobiła cokolwiek dobrego - zaznaczam nie dla siebie :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl