Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyroby ZMT na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego 2012    -   31/8/2012
ZMT na targach MSPO
Zakłady Mechaniczne Tarnów zapraszają wszystkich miłośników militariów oraz przyjaciół i sympatyków firmy na odbywający się w dniach od 3 do 6 września w Kielcach Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego 2012. W tym roku jubileusz MSPO zbiega się w czasie z 10 rocznicą powstania Grupy Bumar. To już dwudziesta edycja targów, cieszących się wielką popularnością w kraju i zagranicą. Dowodem wyjątkowej renomy kieleckiej imprezy jest wzrastająca liczba wystawców z całego świata – w tym roku swój przyjazd zapowiedziało ponad 400 firm z 27 siedmiu krajów – najwięcej w historii!

Ogloszenie

Tegoroczna wystawa ma kluczowe znaczenie również ze względu na innowacyjną formułę, w której będą prezentowane wyroby Bumaru, największej polskiej grupy kapitałowej branży zbrojeniowej. Po raz pierwszy bowiem firmy Grupy Bumar przedstawią swoje oferty w specjalnych tematycznych strefach ekspozycyjnych.
Zakłady Mechaniczne Tarnów obecne będą m.in. w strefie broni, strefie przeciwlotniczej, strefie śmigłowcowej oraz strefie TYTAN, przy czym na szczególną uwagę zasługuje fakt, że aż trzy z naszych wyrobów – 12,7 mm Wielolufowy Karabin Maszynowy, 40 mm Ręczny Granatnik Powtarzalny RGP-40 oraz Samopowtarzalny Karabin Wyborowy SKW-338 BORT - zaprezentowane zostaną w strefie innowacji, a więc tam, gdzie przedstawiane są najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

- Specjalną atrakcję dla zwiedzających przygotowaliśmy natomiast na terenie ekspozycji zewnętrznej, gdzie będzie można spróbować swoich sił na strzelnicy kontenerowej. Warto podkreślić, że tego roku na targach zostanie zaprezentowana najnowsza wersja Krytej Mobilnej Strzelnicy Ćwiczebnej w kontenerach 40FT HC o rozszerzonym wyposażeniu (stanowisko ZC2 na zewnątrz hali C). Jednocześnie mamy przyjemność powiadomić, że w minionym tygodniu tarnowska strzelnica kontenerowa wystąpiła” w materiale Telewizji Kraków, poświęconym Jednostce Specjalnej 4724 NIL. Wyprodukowana w Tarnowie strzelnica znajduje się na wyposażeniu jednostki od 2011 roku. Godny uwagi jest fakt, że po raz pierwszy widzowie telewizji polskiej mieli okazję zobaczyć, jak wygląda część prawdziwego szkolenia wojsk specjalnych z użyciem najnowocześniejszego narzędzia, jakim jest tarnowska strzelnica - informuje Barbara Ludwiczak z Zakładów Mechanicznych.

Dynamiczny pokaz umiejętności krakowskich „specjalsów”, jak w żargonie wojskowym nazywa się żołnierzy formacji wsparcia dowodzenia i zabezpieczenia operacji sił specjalnych, był jednocześnie zachętą do uczestnictwa w I Marszu „Śladami Gen. Nila – Od zmierzchu do świtu”, który odbędzie się w nocy z 3 na 4 września.
Formacja NIL nie jest jedyną jednostką, której żołnierze szkolą się na Krytej Mobilnej Strzelnicy Ćwiczebnej w Kontenerach 40 ft HC – inną jednostką korzystającą z tej formy treningu jest gdańska FORMOZA. Obydwie jednostki to oddziały elitarne, skupiające najlepszych żołnierzy sił specjalnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947