Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Magistrat obwieszcza: "Zero tolerancji dla niedoróbek". Czy tak samo rozprawi się z winnymi zaniedbań dotyczących przygotowania inwestycji i braków w wewnętrznym nadzorze nad remontem przy Krakowskiej ?    -   03/9/2012
Ulica Krakowska po remoncie remontu
Biuro Prasowe Urzędu Miasta informuje, że zakończył się remont pogwarancyjny na ulicy Krakowskiej. Główną ulicą w Tarnowie jeździć mamy już bez utrudnień. Remont pogwarancyjny realizowany był na koszt wykonawcy całej modernizacji, firmy MK - BUD. Jak informowaliśmy, zastrzeżenia dotyczyły głównie jakości fug z kostki porfirowej. Przypomnijmy, pierwotny, właściwy remont rozpoczął się w maju ubiegłego roku. Zakończenie planowane jesienią 2011 roku było kilka razy przesuwane. Ostatecznie ulicę otwarto w kwietniu br. (zdjęcie pochodzi z tego okresu - przyp.red.). Opóźniana inwestycja spowodowała paraliż komunikacyjny i ogromne kłopoty firm prowadzących działalność przy Krakowskiej. Wiele z tych przedsiębiorstw nie przetrwało tych problemów. Śledztwo w sprawie nieprawidłowości dotyczących inwestycji i nadzoru nad nią nadal prowadzi tarnowska prokuratura.

Ogloszenie
>
- Wszyscy, którzy chcą z nami współpracować, muszą się liczyć z wysokimi wymogami. Mimo że w przetargach, zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych, kluczowe kryterium wyboru wykonawcy dotyczy najniższej ceny, będziemy wszystkim jeszcze mocniej patrzeć na ręce, a współpraca z Urzędem kojarzyć się będzie szefom firm z ostrymi standardami – mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej.
Magistrat przypomina, że w Urzędzie powstaje specjalna lista poddostawców. To wykaz firm, które bez zastrzeżeń – terminowo i w odpowiedniej, wysokiej jakości, realizują miejskie inwestycje. To rodzaj rekomendacji dla przedsiębiorców, z którymi Miasto chce współpracować.

Komentarz redakcyjny: Magistrat obwieszcza, że jest wierny zasadzie "Zero tolerancji dla niedoróbek" a informację o remoncie najsłynniejszego w ostatnich latach tarnowskiego remontu "sprzedaje" jako praktyczny sukces. Wypada się cieszyć, że Krakowską nareszcie da się jeździć, a nawet przyjemnie spacerować. Chce się też wierzyć, że to naprawdę koniec problemów zafundowanych mieszkańcom i firmom przy Krajowskiej przez urzędników i wykonawców inwestycji. Wypada się z tego cieszyć, nawet jeśli działania te przychodzą poniewczasie, co w tym przypadku oznacza nie figurę retoryczną ale po prostu śmierć wielu przedsiębiorstw, likwidację miejsc pracy i drastycznie obniżone wpływy podatkowe do budżetu, również miejskiego. Z tego co wiem, niektórzy przedsiębiorcy szykują pozwy odszkodowawcze wobec Miasta i nie są bez szans na zasądzenie takich odszkodowań.
Czy tak samo jak z niedoróbkami rozprawi się teraz pan Prezydent Ścigała z winnymi tych wszystkich strat, tj. zaniedbań dotyczących przygotowania tej inwestycji i braków w wewnętrznym nadzorze nad remontem przy Krakowskiej ?
Czy też jedyną winną (choć nigdy formalnie w tym kontekście nie (w)skazaną) pozostanie zlikwidowana właśnie instytucja, czyli Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich ? Ktoś przecież nadzorował pracę nieboszczyka TZDM, ktoś odpowiadał za wybory dokonywane podczas przetargu i w trakcie trwającej inwestycji.
Dziwię się Ryszardowi Ścigale. Jeśli prezydent pozwoli na umycie rąk faktycznie odpowiedzialnym za skandal z Krakowską, to przecież nie ucieknie od własnej odpowiedzialności. I wcale nie mam na myśli być może jedynej odpowiedzialności jakiej rządząca miastem ekipa (z udziałem dominującej przecież w kraju partii) w ogóle się boi i jaką się przejmuje, czyli odpowiedzialności karnej. Mam - może naiwną, ale mam - nadzieję, że Ryszard Ścigała pamięta jeszcze o tym, iż jego odpowiedzialność za decyzje, przed mieszkańcami, to kategoria znacznie szersza.
Mam zatem nadzieję, że prezydent tyle mówiący o potrzebie podejmowania "działań perspektywicznych, choć niekiedy bolesnych", również w kwestii wyjaśnienia tej afery będzie umiał zachować się w sposób nie-doraźny i nie-kunktatorski. To najważniejszy test tej prezydentury.
Piotr Dziża
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 17)Dodaj komentarz
(05-09-2012) otto :
Chwała urzędnikom!!! Aż strach pomyśleć jakich teraz premii możemy się spodziewać za tak dobrze wykonaną robotę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2012) ech :
nic już nikomu nie zrobią . tyle sklepów i firm padło przez to nieszczęście i mnóstwo ludzi straciło pracę i setki tysięcy podatków nie wpłyną do kasy miasta ale nikt za to nie odpowie ! oto trzecia rzeczpospolita bezkarnych kolesi marnotrawców i głupoli

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2012) ola :
Zgadzam się z hasłem magistratu zero tolerancji dla niedoróbek, zero tolerancji dla niekompetencji. W ramach wcielania hasła w życie zdymisjonować panią Porębską, Latałową, nieuczciwie wybranych dyrektorów szkół (pani z SP3, pani z I LO) oraz Dorotę Skrzyniarz jako "speca" od służby zdrowia. Skończyć wreszcie z takim kumoterstwem i partactwem jak ma to miejsce teraz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-09-2012) J-23 :
Ta inwestycja nie mogła się dobrze zakończyć, gdyż od samego jej początku "pracowali" przy niej ludzie absolutnie niekompetentni zatrudnieni w UM Tarnów i nie tylko ! Pan Madej, który piastuje stanowisko dyrektorskie nie zna zapisów kluczowej ustawy o zamówieniach publicznych, usiłując nieudolnie tłumaczyć niekompetencję wadami ustawy w postaci konieczności wyboru wykonawcy, który oferuje najniższą cenę! To nieprawda - cena nie musi być JEDYNYM kryterium. Strach pomyśleć co będzie dalej przy naprawdę poważnych inwestycjach typu np. Spalarnia odpadów o szacowanym koszcie ok. 300 mln zł.......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2012) ooo :
J-23, nie strasz, już się boję! Szukam sklepu z artykułami bhp....A poważnie, to masz rację. Niestety:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2012) otto :
Z 300mln jest co odgryźć......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2012) lipka :
Kiedy ma pojawic sie tramwaj na pl. Sobieskiego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2012) heh :
Nie będzie tramwaju. Ma za to być zamiennik z Chin, kilka ryksz :) ładnie się wszystko będzie komponować, firma mająca montować tramwaj stwierdziła że nie będzie żadnej różnicy:) a że w magistracie nie ma zainteresowanych dopilnowaniem inwestycji zgodnie z zapisami w przetargu, to co tam:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2012) antyurząd :
qrna czy wszystko w tym mieście muszą spieprzyć ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-09-2012) do heh :
Podoba mi się!!! :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-09-2012) luk :
Urzędasy zapomnieli o jednej bardzo ważnej rzeczy - o odciśnięciu dłoni w plytach chodnika na pl Sobieskiego!!!!! Byłoby z gestem;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2012) NN :
@heh Z tego co mi wiadomo, a mogę mylić, firma która planowała umieszczenie tramwaju, pomimo pozwoleń i uregulowania kwestii prawnych nie dostała aprobaty Miasta Tarnowa, ponieważ podobno umieszczenie tramwaju, spowodowałoby utratę gwarancji na nawierzchnię. Właściciel tej firmie coś mówił, że albo pójdzie do sądu, albo przeniesie się do Krakowa. Nie ma to jak mieć swój interes :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-09-2012) franek kutas zamoyski :
nono

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2012) olo :
Mam pytania do sprawujących władzę. Czy faktycznie kostka ma 30% gorszą nasiąkliwość od proponowanej? Czy faktycznie Konserwator nie podpisał się pod odbiorem? To tylko cześć pytań.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2012) pytajnik :
Oto sukces tarnowskiej władzy - spieprzyliśmy robotę od początku, później trzy razy poprawialiśmy, może będzie dobrze, chociaż coś co jest spieprzone na wstępie zawsze będzie ile razy by się tego nie naprawiało. Tymczasem "mistrzowiej pijaru" odtrąbiają SUKCES. Obłuda to czy kretynizm?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-09-2012) do pytajnika :
Najpierw kretynizm a po tem to już obłuda...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2012) i :
i co z tego i tak będziecie na niego głosować pomimo bubli i choćczego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947