Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: AUTO-LEX
  
  Wyjątkowa oferta Ośrodka Szkolenia Kierowców AUTO-LEX w Tarnowie    -   12/6/2013
Patent na zdaną teorię ! ogłoszenie
Od 24 stycznia 2013 zmorą kursantów przystępujących do egzaminu na prawo jazdy jest egzamin teoretyczny zdawany na nowych zasadach. Zamiast 18 pytań są obecnie 32 pytania, a czas na jedno pytanie wynosi 20 sekund na przeczytanie i 15 na odpowiedź. Do poprzedniego pytania nie można wrócić i nie można zmienić odpowiedzi. Z nowym egzaminem teoretycznym problem mają nie tylko kursanci. Na pokazowych egzaminach poległo wielu egzaminatorów i szefów regionalnych Ośrodków Ruchu Drogowego. Wśród kursantów zdawalność jest wręcz tragiczna. Z pierwszej grupy 774 osób zdało pomyślnie jedynie 66, to jest 8,5%!

Posłuchaj krótkiej rozmowy z Januszem Nowakiem, kierownikiem Ośrodka Szkolenia Kierowców AUTO-LEX w Tarnowie :

Ogloszenie

Dla porównania w grudniu pozytywny wynik na części teoretycznej uzyskało aż 78 procent. Tak drastyczny spadek zdawalności za pierwszym razem skutecznie odstraszał przed przystąpieniem do kursu prawa jazdy. Aż do teraz. Od 15 kwietnia w Ośrodku Szkolenia Kierowców AUTO-LEX w Tarnowie ruszyła akcja „Patent na zdaną teorię” czyli na egzamin teoretyczny zdany za pierwszym razem. Ma ona na celu ściślejsze, niż do tej pory ukierunkowanie edukacji kursantów na egzamin sprawiający obecnie wspomniane wcześniej trudności.
Przede wszystkim podczas szkoleń AUTO-LEX odtworzył wiernie warunki, które napotyka kursant podczas egzaminu. Dotychczas plac manewrowy był szczegółowym odzwierciedleniem placu egzaminacyjnego. Z relacji kursantów wiemy, że przekłada się to znacząco na komfort psychiczny i dużo mniejszy stres podczas części praktycznej na egzaminie. Stąd w kilku ostatnich rankingach AUTO-LEX nie miał konkurencji pod względem zdawalności egzaminu na prawo jazdy za pierwszym razem. Komplikacje zaczęły się z nowym rokiem, kiedy to osławiona już część teoretyczna zbierała obfity plon wśród adeptów za kółkiem.
- Akcja „Patent na zdaną teorię” to nasza odpowiedź na oczekiwania kursantów – mówi Janusz Nowak, właściciel OSK AUTO-LEX z Tarnowa - Wychodzimy naprzeciw potrzebom kursantów, którzy po ukończeniu kursu skupiają uwagę przede wszystkim na niskiej zdawalności egzaminu teoretycznego. Choć obecnie wskaźniki zdawalności nieco się podniosły, do poziomu z zeszłego roku wciąż jest daleko.
- Na czym więc polega akcja „Patent na zdaną teorię”?

- Naszych kursantów przygotowujemy do teorii w zwiększonym wymiarze godzin, bez podnoszenia opłat za kurs. Dzięki temu możemy przygotować się znacznie lepiej do egzaminu. Proszę pamiętać, że poprzedni egzamin składał się z 18 pytań wylosowanych z bazy 500 pytań. Były one jawne i takiej ilości odpowiedzi kursanci uczyli się po prostu na pamięć. Obecnie są aż 32 pytania – wszystkie niejawne, wylosowane z bazy blisko 2300 pytań. Kursanci wymieniają się już oczywiście listami pytań, próbując zebrać komplet, co jest jednak trudne. Z drugiej strony zapamiętanie 2300 odpowiedzi bez zrozumienia graniczy już z cudem. Kurs musi być wydłużony, żeby przekazać więcej informacji. Nie można dostosować się do nowej sytuacji egzaminowania bez dokonania takich zmian podczas szkolenia. Jest to z pewnością jedną z przyczyn tak niskiej zdawalności.

- Czy zmiany obejmują jeszcze inne dziedziny?

- Tak. Podobnie, jak z egzaminem praktycznym, również warunki egzaminu teoretycznego przenosimy możliwie jak najwierniej do naszego Ośrodka. Z początkiem obecnego roku rozbudowaliśmy salę komputerową do 12 stanowisk z monitorami dotykowymi. Przekłada się to realnie na komfort dla kursantów, co oni sami zgłaszają nam po zdanych egzaminach. Do kursów teoretycznych kursanci otrzymują również komplet materiałów dostosowanych do nowych warunków egzaminowania. Takie zmiany są również konieczne, jeśli chcemy zapewnić najwyższą jakość szkoleń. Zresztą można podejść do naszej szkoły i zobaczyć sale wykładowe i szkoleniowe, porównać warunki kursów u nas i w innych szkołach. Staramy się reklamować naszym produktem, nie hasłami. O bezstresowej nauce w swoich reklamach mówi każda szkoła jazdy, a w rzeczywistości taka reklama nie zawsze przekłada się na wyniki i na zadowolenie kursantów po egzaminie. My naszą jakość potwierdzamy nieustannie, choćby akredytacją Małopolskiego Kuratora Oświaty, którą mamy jako jedna z nielicznych szkoła nauki jazdy w regionie. I to są fakty, nie reklama. A teraz akcja „Paten na zdaną teorię”, która z pewnością przełoży się na wyższą zdawalność egzaminu teoretycznego. Czekamy na kursantów, którzy chcą podejść do egzaminu państwowego z odpowiednim przygotowaniem. My mamy na to swój patent.

Zobacz ofertę OSK Auto-Lex w ramach promocji "Patent na zdaną teorię"
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl