Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Od 7 stycznia remont linnii kolejowej w Tarnowie    -   07/1/2014
Kolejarze na wiadukty – utrudnienia w ruchu
Szykują się spore zmiany w organizacji ruchu w Tarnowie. Dziś startuje remont wiaduktu przy ul. Krakowskiej, PKP w ramach remontu linii kolejowej przebuduje w mieście 12 obiektów inżynierskich. – Przed nami drogowy chrzest bojowy – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

Ogloszenie
>

- Spośród wszystkich remontów najważniejszy jest wiadukt przy ul. Krakowskiej. Udało się doprowadzić do tego, że będzie on remontowany przy zachowaniu ruchu w obydwie strony, nie dojdzie do paraliżu miasta. To efekt trudnych i długotrwałych, bo półtorarocznych, negocjacji z PKP – dodaje prezydent. - PKP uzgadnia z miastem harmonogram prac. Przypomnijmy, w ramach zaplanowanych robót przebudowane zostaną jeszcze wiadukty przy ul. Podgórskiej, Czerwonych Klonów, Warsztatowej, Wita Stwosza, Tuchowskiej, Gumniskiej i przy al. Tarnowskich. Co ważne, nad przejazdem kolejowym przy ul. Zbylitowskiej zostanie zbudowany wiadukt kolejowy, co znacznie udrożni ruch w tym miejscu. W ramach prac PKP zainwestuje również w drogi i chodniki – w każdym przypadku wyremontowany zostanie kilkusetmetrowy fragment nawierzchni i chodnika.

Tarnów i tak wychodzi obronną ręką z drogowych trudności. - Na szczęście czarne scenariusze w zakresie wpuszczenia TIRów z autostrady nie sprawdziły się. Mamy również nadzieję, że mieszkańcy będą poruszać się po mieście tak, aby i teraz uciążliwości były dla nich jak najmniejsze – dodaje kierownik Biura Inżynierii w Centrum Usług Ogólnomiejskich Jacek Kupiec. - Apelujemy również do mieszkańców, aby wykorzystywali drogi alternatywne.

W następnej kolejności remontowane będą kolejne wiadukty w Tarnowie. O szczegółach będziemy informować. Dodajmy, że zgodnie z planami PKP, prace związane z ich przebudową powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2015 roku. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że termin może być przedłużony.

fot. TVP Kraków
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl