Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyjątkowe spotkanie z wybitnym reżyserem teatralnym i historykiem teatru, wykładowcą amerykańskich uczelni    -   10/6/2014
Spotkanie autorskie z Kazimierzem Braunem
Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie zaprasza 15 czerwca (niedziela) o godzinie 16:00 do Sali Lustrzanej na spotkanie autorskie z prof. Kazimierzem Braunem. Na spotkaniu autor będzie mówił o swoich najnowszych książkach: „Mój” teatr Różewicza i „Mój” teatr Norwida. Publikacje te wyrastają z historii życia i artystycznych przedsięwzięć Kazimierza Brauna, są analizą kolejnych etapów realizacji dramatów Tadeusza Różewicza i Cypriana Norwida. Spotkanie będzie również okazją do rozmowy o książce Dobrzy księża - kapłani w naszym życiu, którą Kazimierz Braun napisał wspólnie z żoną – Zofią Reklewską-Braun.

Ogloszenie

Spotkanie poprowadzi Jerzy Świtek.
Prof. dr hab. Kazimierz Braun jest reżyserem, pisarzem, uczonym. Pracował w teatrach Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Torunia i Tarnowa. W latach 1967-1974 kierował Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie, a w latach 1975-1984 Teatrem Współczesnym we Wrocławiu. Wykładał na Uniwersytecie Wrocławskim, a od 1985 r. na New York University, University of California Santa Cruz i na innych uczelniach amerykańskich. Obecnie jest profesorem sztuki teatru na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork w Buffalo (USA). Wyreżyserował przeszło 150 przedstawień teatralnych i telewizyjnych w Polsce oraz za granicą, głównie w USA, Kanadzie, Irlandii i Niemczech. Jest autorem ponad 50 książek z dziedziny historii i praktyki teatru, powieści, opowiadań i dramatów, opublikowanych w kilku językach, a także przekładów z języka angielskiego, francuskiego i włoskiego na polski oraz z polskiego i francuskiego na angielski. Otrzymał wiele nagród artystycznych, literackich i naukowych w Polsce, Kanadzie, Japonii i innych krajach.

Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10, 15 czerwca (niedziela), godz. 16.00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl