To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Trwają ostatnie przygotowania do Zdearzeń, czyli święta miasta    -   23/6/2014
Zde(a)rzenia 2014
Od muzyki po psychologię, od seniorów do maluchów, od rynku aż po Górę św. Marcina. Trwają ostatnie przygotowania do tegorocznych Zdearzeń, czyli święta miasta, które w tym roku będą niezwykle ciekawe i intensywne. – To jedna z lepszych propozycji programowych od lat – mówi dyrektor Wydziału Kultury Marcin Sobczyk. Tarnów świętować będzie od 4 do 6 lipca. „Zdearzenia” to najważniejsza i największa w Tarnowie impreza o charakterze kulturalnym, odbywająca się jednocześnie na kilku scenach i placach miejskich, w której weźmie udział co najmniej kilkanaście tysięcy osób. Na stałe wpisała się do kulturalnego kalendarza naszego miasta zyskując szerokie grono odbiorców i sympatyków.

Ogloszenie

– Zdearzenia to także umacnianie więzi międzyludzkich. Proponujemy oderwać się od komputerów i popatrzeć na siebie, docenić siebie, odpocząć – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała.
W tegorocznym programie Święta Miasta znalazło się wiele interesujących przedsięwzięć artystycznych. Ważną częścią będzie gala wręczenia Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury i koncert Anny Treter. Podczas trzech dni wystąpią także takie zespoły jak TSA, VOX czy Afromental.

Bardzo interesująco zapowiada się program w Parku Strzeleckim. Będą to warsztaty malowania T-Shirtów „Nie na murze a przy skórze”, warsztaty rapowania dla seniorów (prowadzi MC Silk – najszybszy raper świata, pochodzący z Tarnowa) i strefa twórcza „Ulica swoje wie”. – Organizujemy dla mieszkańców prawdziwą strefę relaksu w ulubionym przez wielu Parku Strzeleckim – mówi dyrektor Galerii BWA Ewa Łączyńska – Widz. Galeria Twórczości Osób Niepełnosprawnych Aniołowo proponuje na Rynku malowanie twarzy dzieciakom, a Stowarzyszenie Psychologii „Kropla Słońca” udział w warsztatach psychologicznych i rozwoju osobistego w plenerze. – Tym razem motywem przewodnim są relacje międzyludzkie. Temat interesujący i ważny dla każdego człowieka. Zapewniamy odpowiednią dawkę tematu, dobrą atmosferę a nawet piknikowe co nie co do zjedzenia – mówi prezes Stowarzyszenia Weronika Wrzesińska.

Jak podkreśla dyrektor Wydziału Kultury UMT Marcin Sobczyk, po raz pierwszy podczas Zdearzeń będzie można zwiedzić tarnowską lokomotywownię z zabytkowymi i nowoczesnymi lokomotywami oraz zobaczyć odnowione powozy z Tarnowskiej Kolekcji Pojazdów Konnych.

Święto Miasta potrwa trzy dni. Rozpocznie się 4 lipca o godz. 10.00. Wtedy to w centrum miasta odbędzie się akcja bookcrossingowa „Wędrujące książki – Stacja Tarnów”. Ostatnim akcentem imprezy będzie „Skąpiec”, czyli plenerowy spektakl Teatru im. Ludwika Solskiego, który zostanie wystawiony na rynku. Rozpocznie się w niedzielę o godz. 21.00. Organizatorami są Urząd Miasta Tarnowa, Tarnowskie Centrum Kultury, Biuro Wystaw Artystycznych, Teatr im. L. Solskiego, Miejska Biblioteka Publiczna, Aeroklub Ziemi Tarnowskej, Centrum Informacji Turystycznej, Grupa „Aspiranci”, Stowarzyszenie „Kropla Słońca”, PKP Cargo S.A. Południowy Zakład Spółki, Muzeum Okręgowe, Cafe Tramwaj, Eve Crew, Zumba®Fitness,  Agencja Artystyczna Shiva, Dominika Witek, Azyl dla psów i kotów, Galeria Aniołowo, Studio Tańców Swingowych Swing & Sway, Stowarzyszenie „Dzieci Tarnowa”, Fundusz Promocji Mleka, Inter-Art, Ludowy Klub Jeździecki w Tarnowie-Klikowej.

Szczegółowy program znajdziesz tutaj (kliknij)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:54:58
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html