To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   29 i 30 sierpnia 2015 w Letniej Sali Koncertowej w Kąśnej Dolnej    -   17/8/2015
MISTRZOWSKIE WIECZORY W KĄŚNEJ
MISTRZOWSKIE WIECZORY W KĄŚNEJ to wydarzenie, które ma długoletnią i bogatą tradycję. Od momentu powstania – w 1999 roku odbywa się w cyklu dwuletnim i w ostatni z sierpniowych weekendów przenosi melomanów w krainę muzyki klasycznej na najwyższym światowym poziomie. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbywająca się w roku jubileuszowym instytucji, zaplanowana jest w dniach 29-30 sierpnia 2015 roku w jedynej zachowanej w świecie posiadłości wielkiego patrioty, pianisty, kompozytora i męża stanu – I. J. Paderewskiego. Kompleks dworsko-parkowy był spełnieniem marzeń kompozytora o polskim domu. Tradycja koncertowania w Dworku Mistrza jest więc pielęgnacją jego pamięci. Głównym założeniem tego projektu jest idea spotkania w jednym miejscu najwybitniejszych polskich solistów i kameralistów, którzy przebywając razem w wyjątkowych okolicznościach, pośród pięknej przyrody i w pozamiejskiej ciszy tworzyć będą znakomite kreacje dzieł kameralnych.

Ogloszenie
>

29 sierpnia (sobota), godz. 18.00
MISTRZOWSKIE OSIEM PÓR ROKU
Pojedynek Mistrzów: Vivaldi vs. Piazzolla


Założeniem tego koncertu jest zestawienie muzyki, którą dzieli ponad 200 lat. Dwie różne epoki i dwie różne emocjonalności. Mistrzowie zmierzą się z wykonaniem podczas jednego koncertu Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego oraz Czterech Pór Roku Astora Piazzolli. Stworzony przez Vivaldiego doskonale znany cykl koncertów powstał ok. 1725 roku (290 LAT TEMU) – ponad 200 lat później argentyński popularyzator Tango Nuevo – Astor Piazzolla w przeciągu lat 1964-1970 tworzy swoje Cztery Pory Roku (Las Cuatro Estaciones Portenas), oddając hołd Mistrzowi Vivaldiemu oraz wkładając w „swoje” nuty – cytaty z jego dzieła. Skontrastowany będzie także aparat wykonawczy obu utworów. Klasyczny skład Czterech Pór Roku Vivaldiego postawiony zostanie w opozycji do poszerzonego aparatu wykonawczego z wykorzystaniem kontrabasu oraz ulubionego przez Piazzollę – bandoneonu.

W koncercie wystąpią:
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
Janusz Wawrowski – skrzypce
Krzysztof Bąkowski – skrzypce
Stefan Kamasa – altówka
Tomasz Strahl – wiolonczela
Rafał Kwiatkowski – wiolonczela
Grzegorz Frankowski – kontrabas
Klaudiusz Baran – akordeon, bandoneon

30 sierpnia (niedziela), godz. 18.00
MARATON MUZYCZNY
Fascynująca podróż muzyczna przez style i epoki Perełki klasyki, miniatury i żarty muzyczne


Artyści Mistrzowskich Wieczorów zabiorą melomanów w fascynującą podróż muzyczną przez style i epoki, podczas której zaprezentowane zostaną najpiękniejsze fragmenty koncertów oraz perełki muzyki klasycznej i rozrywkowej. Formuła ostatniego wieczoru zakłada dla artystów otwartość programową, co pozwala uzyskać nową jakość kreatywnego podejścia do wspólnego muzykowania.

Wyjątkowym gościem wieczoru będzie znakomita wokalistka Iwona Socha, której przy fortepianie towarzyszyć będzie uznany pianista Robert Morawski.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w przedsprzedaży w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w dniach 24-28 sierpnia w godz. 8.00-16.00 lub bezpośrednio przed koncertem. Miejsca numerowane!

Wyjazd autokarów do Kąśnej Dolnej sprzed Tarnowskiego Teatru o godz. 16.00. Rezerwacja miejsc autokarowych pod numerem 14 621 09 21.

Organizator:
Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Kąśna Dolna 17, 33-190 Ciężkowice
tel. 14 621 09 21
centrum@paderewski.tarnow.pl
www.paderewski.tarnow.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt współfinansowany z budżetu Powiatu Tarnowskiego

Główny Partner: TAURON Polska Energia S.A. Sponsor koncertu: MGGP S.A.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:20:31
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html