Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Uroczystości patriotyczne w Tarnowie (17 IX) i na Jamnej (22-23 IX)    -   12/9/2012
W rocznice najazdu i bitwy
Najbliższy tydzień rozpoczną i zakończą uroczystości patriotyczne, związane z 73. rocznicą inwazji sowieckiej na Polskę (Dzień Sybiraka i Ofiar Stalinizmu) i 68. rocznicą Bitwy Jamneńskiej. Pierwsza rocznica obchodzona będzie w Tarnowie, druga - na jamneńskim wzgórzu.

Ogloszenie

17 września, czyli w najbliższy poniedziałek przypada 73. rocznica inwazji sowieckiej na Polskę. Tradycyjnie tego dnia obchodzimy w Tarnowie Dzień Sybiraka i Ofiar Stalinizmu. Uroczystości rozpoczną się już o 15:00 od zapalenia zniczy i modlitwy różańcowej przy Symbolicznym Grobie Sybiraka na Starym Cmentarzu w Tarnowie. O godz. 16.00 w Kościele XX Filipinów zaplanowano uroczystą Mszę Świętą w intencji poległych i pomordowanych na Wschodzie.
Następnie uczestnicy przemaszerują pod Pomnik Ofiar Stalinizmu. Uroczystości organizują Związek Sybiraków - Oddział w Tarnowie, Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego oraz Starosta Tarnowski.

Z kolei 22 i 23 września obchodzona będzie 68. rocznica Boju pod Jamną Batalionu "Barbara" 16 . Pułku Armii Krajowej.
W sobotę 22 IX uroczystości rozpocznie Akowska Droga Krzyżowa o godz. 16:00 na jamneńskim wzgórzu 530. W niedzielę 23 IX uroczystości rozpoczynają się o godz. 10:30 pod Pomnikiem upamiętniającym poległych partyzantów i mieszkańców. O godz. 11:00 w Dolinie Męczeństwa odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych. O godz. 13:30 w Domu Św. Jacka zaplanowano spotkanie pokoleń (grochówka Żołnierska, koncert orkiestry, wspomnienia kombatantów).
obchody organizują Śwatowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Tarnów, Starosta Tarnowskim Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, Komenda Hufca ZHP im. gen. J.Bema oraz Dom św. Jacka na Jamnej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl