To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dwa dni dożynkowych atrakcji, tona lodów, stu sponsorów i koncert Budki Suflera w kilku legendarnych składach !    -   16/8/2012
Dożynki Gminy Tarnów 2012
Koncert Budki Suflera (i to z kilkoma "historycznymi" wokalistami !) będzie główną, choć nie jedyną atrakcją tegorocznych dożynek Gminy Tarnów, które wsparte zostały finansowo przez rekordową ilość blisko stu sponsorów. Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend, 18 i 19 sierpnia w Zbylitowskiej Górze a organizatorzy serdecznie zapraszają na nią nie tylko mieszkańców podtarnowskiej gminy, ale i samego Tarnowa oraz okolic. Obrzędy dożynkowe rozpocznie uroczysta niedzielna msza polowa pod przewodnictwem JE Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Ogloszenie

Samorządowcy z gminy Tarnów i organizator dożynek – Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informują jednak, że już od godziny 18:00 w sobotę na stadionie LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze zaplanowano gry, konkursy i zabawy. Jeszcze wcześniej, bo już od piątku zacznie działać czeskie wesołe miasteczko LUNA PARK. W sobotę o 19:00 będzie też miała miejsce zabawa taneczna z zespołem „Venus”.
Główne obchody będą odbywać się w niedzielę, 19 sierpnia. Rozpocznie je polowa msza święta, której przewodniczyć będzie Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.
Bezpośrednio po Mszy będzie miała miejsce część oficjalna, na którą złożą się: obrzęd dożynkowy, oficjalne wystąpienia i konkurs wieńców dożynkowych przygotowanych przez poszczególne gminne sołectwa. W finale obrzędu starostowie przekażą chleb upieczony z tegorocznej mąki wójtowi Grzegorzowi Koziołowi z przesłaniem, aby dzielił go sprawiedliwie pomiędzy mieszkańców. Ponieważ gmina Tarnów ma w coraz mniejszym stopniu charakter rolniczy, a coraz więcej na jej terenie działa przedsiębiorstw, w tym roku ten charakter będą odzwierciedlać osoby starostów dożynkowych. Rolników reprezentować będzie Maria Duraczyńska, zaś przedsiębiorców Marek Roleski. Obrzęd dożynkowy tradycyjnie już przygotuje Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskiej.
Po części oficjalnej na scenie pojawi się z programem folklorystycznym zespół „Gorce” z Kamienicy. Zagra orkiestra dęta z partnerskiej gminy Csíkszentsimon w Rumunii, wystąpi również kabaret „Weźrzesz”.

Niemałą atrakcją będzie zapewne koncert „Budki Suflera”, która wystąpi ze swoimi legendarnymi wokalistami. Oprócz Krzysztofa Cugowskiego zaśpiewają także Felicjan Andrzejczak i Izabela Trojanowska.

Poza tym, co będzie działo się na scenie, organizatorzy przygotowali również sporo innych atrakcji. Wolańskie Koło Gospodyń zaprezentuje swoje sztandarowe atrakcje kulinarne: „siuśpaj” i „wolańską kurę nadziewaną” - potrawy, które w ostatnim czasie zdobyły szereg prestiżowych wyróżnień (m.in. Grand Prix na VIII Małopolskim Festiwalu Smaku). Będzie można także spróbować „prołzioków” - placków z mąki pszenno-razowej zarabianych kwaśnym mlekiem i pieczonych na opalanej drewnem płycie kuchennej. Dla uczestników dożynek zostało przygotowane staropolskie jadło oraz tona gratisowych lodów. Będą czynne tradycyjne stoiska z gastronomią, rękodziełem oraz stoiska sponsorów. Atrakcyjne nagrody czekają też na uczestników loterii fantowej. Przez cały czas czynne będzie też wesołe miasteczko (czynne już od piątku).

- W tradycji naszych ojców dożynki były świętem radości z obfitych plonów. Choć dziś wokół nas coraz mniej rolników, to jednak podtrzymujemy tę tradycję, bo jest ona elementem naszej tożsamości. Zapraszam wszystkich, nie tylko mieszkańców Gminy Tarnów do wspólnego podtrzymywania tej tradycji i wzięcia udziału w dożynkach, podczas których dobra zabawa jest gwarantowana. Chciałbym także serdecznie podziękować sponsorom, których w tym roku jest blisko stu a bez których wsparcia zorganizowanie koncertu tak znakomitego zespołu oraz tak okazałej imprezy nie byłoby możliwe – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

DOŻYNKI GMINY TARNÓW
18-19 sierpnia 2012
ZBYLITOWSKA GÓRA


Teren boiska sportowego LKS „Dunajec” w Zbylitowskiej Górze
Scena Plenerowa

Sobota, 18 sierpnia
18:00 – gry, konkursy, zabawy
19:00 – zabawa taneczna z zespołem VENUS

Niedziela, 19 sierpnia
15:00 – msza święta polowa pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża
16:30 – uroczyste rozpoczęcie dożynek
· obrzęd dożynkowy w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Rzędzińskiej
· wystąpienia zaproszonych gości
· rozstrzygnięcie konkursu wieńca dożynkowego
17:45 – folkowa estrada – zespół GORCE
18:30 – orkiestra dęta z partnerskiej gminy Csíkszentsimon – Rumunia
19:00 – kabaret WEŹRZESZ
20:00 – loteria fantowa
21:00 – gwiazda wieczoru – BUDKA SUFLERA
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 48)Dodaj komentarz
(16-08-2012) Cylupa :
Chytrze bydlą1 z pany kmiecie, Wiele się w jich siercu plecie. Gdy dzień panu robić mają, Częstokroć odpoczywają. A robią silno obłudnie: Jedwo2 wynidą pod południe, A na drodze postawają, Rzekomo pługi oprawiają; Żelazną wić3 doma słoży, A drzewianą na pług włoży; Wprzągają chory dobytek, Chcąc zlechmanić4 ten dzień wszytek: Bo umyślnie na to godzi, Iż sie panu źle urodzi. Gdy pan przydzie, dobrze orze - Gdy odydzie, jako gorze5; Stoji na roli, w lemiesz klekce: Rzekomoć mu pług orać nie chce; Namysłem6 potraci kliny, Bieży do chrosta7 po jiny; Szedw8 do chrosta za krzem9 leży, Nierychło zasię wybieży. Mnima-ć każdy człowiek prawie10, By był prostak na postawie11, Boć sie zda jako prawy wołek12, Aleć jest chytrzy13 pachołek.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2012) wyborca :
Szkoda że Pan Wójt Kozioł G. na taką imprezkę tyle kasy przeznacza po co i na co czy nie można było przeznaczyć i pomóc biednym mieszkańcom gm. tarnów . Szkoda zapamiętajmy wybory za 2 lata?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2012) wyborcy :
nie pan wójt a sponsorzy !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2012) tarnowianka :
tyle spraw niezałatwionych- grunty pod szkołę , ośrodek zdrowia ,przewlekanie sporu z p.Kobryń ,ale cóż igrzyska ,sponsorzy tak ,a potem dla nich przetargi...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-08-2012) o ho ho :
profity z przetargów dla stu firm ? masz ty wyobraźnię o możliwościach finansowych tej gminy !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2012) rycho :
A czy na tej imprezie wystąpią baby z koła gospodyń wiejskich z woli rzędzińskiej ze swoim kabaretem ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2012) sołtys :
Kobitki z kgw moczą nogi będą imprezować ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2012) Witold :
Rzeczywiście, czasami w samorządach marnotrawi sie mnóstwo naszej kasy. Oczywiście nie mam tutaj na myśli dożynek organizowaych za pieniądze sponsorów lecz na przykład liczne wyjazdy zagraniczne, które podobno co rusz zalicza wicestraosta. Czy sprawowanie wladzy polega na podróżowaniu na przykład za ocean?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2012) mangavar :
Jaja to będą wkrótce, gdy wieść poniesie info o neppottio w urzędzie :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-08-2012) mangavar :
Vice pierwszy potwierdzi info a to będzie polityczna trumną dla szefa. Takie życie .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2012) porębianka :
Inspektorzy IJHARS i sanepidu powinni sprawdzić jakość handlową kiełbas wciskanych dożynkowiczom przez Golińskiego .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2012) Cyryl :
15:00 – msza święta polowa pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża ,a kogo tym razem przyprowadzi Kubala - może Pussy Riot ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2012) nerghal :
Będę :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2012) AmberGold :
szanowna porębianko - SANEPIDy nie pracują w weekendy . Zaprawdę ten pan prowadzi handel pod kontrolą , za wiedzą i pozwoleniem właściwych służb .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2012) do tarnowianka :
Przywlokło cię tu smutna zakompleksiona kolaborantko?! Liż 4litery Kobryń z wawy, liż liż, może rzuci ci na koniec kilka groszy za błazeństwo!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-08-2012) MH :
Wój Kozioł przedobrzył, na Budkę Suflera przyjechało tysiące ludzi i teraz nie ma już w promieniu 5 km żadnego wolnego miejsca do zaparkowania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2012) do Cyryla :
byłego senatora Józefa Sztorca......

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2012) P. :
jak się nazywała piosenka, która była puszczana podczas pokazu sztucznych ogni?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-08-2012) Martinus :
No impreza nawet nawet. Ale biznesmeni mają kasę to niech się reklamują. Tylko ten alkohol w sierpniu... 35 mld złotych Polacy wypijają... no najłatwiej kiedyś było wyzabijać oficerów i inteligencję, upić resztę... a dziś.... nie tylko inteligencja się upija (w końcu coś na studiach oprócz nauki po to żeby prawo omijać się nauczyła)...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) gojka :
co ma znaczyć okultystyczna symbolika umieszczona na balonie starosty dożynkowego- np głowa mitycznej ośmiornicy symbolizująca szatana ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) gojka :
Strategia ukrytego działania zła i zajmowania dobra "od wewnątrz" ma swoją nazwę. Jej imię to "masoneria" . Umieszczone przez Starostę Dożynek na balonie znaki z piekła rodem nie zrobiły wrażenia na JE Biskupie Tarnowskim Andrzeju Jeżu ? W 2017 roku masoneria będzie czciła trzechsetną rocznicę swego powstania. Sto lat temu, w roku objawień fatimskich, kiedy obchodziła dwusetną rocznicę swej obecności w świecie, zapowiedziała, że jej działalność wkracza w "trzeci etap", którego celem jest ostateczna rozprawa z Kościołem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) xyz :
Do Gojka popieram cie w całośći masoneria idzie na całość nawet na takich beznadziejnych imprezkach organizowanych prze gminę i marnotrawioną naszą kasę z naszych podatków, żenada ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) ktosik :
Loża P3 ? http://krajskiomasonerii.nowye kran.pl/post/68948,loza-p3-i-p rzyszlosc-polski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) gojka :
kto w Urzędzie Gminy personalnie odpowiada za skandaliczny wybór Starosty Dożynkowego ? Masoneria wyrasta z kabały ugruntowanej mocno w orfickiej teologii, której guru byli Pitagoras i Platon. W tej doktrynie to, co dla nas jest realnym światem stanowi nic nie znaczący swoisty kamuflaż. Rzeczywistość w pełni realna to w jej świetle „świat” znaków i symboli. Symbol odgrywa w życiu masonerii, tak jak w życiu każdego pogańskiego, odwołującego się do magii, kultu, rolę kluczową. Symbole i odnoszące się do symboli działania mają moc sprawczą, przywołują lub odstraszają, w świetle magii, demony itd. Masoneria, jak mówi Kościół w swoich dokumentach jest zaś przecież „pomocnikiem szatana na ziemi”.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) pijący :
A w której loży była miodóweczka z dotacji unijnych ? którą przeczytać można na stronie www.gminatarnow.com.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) ja :
no wlasnie nie wie ktoś co z tą piosenką puszczaną podczas pokazu sztucznych ogni?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) zenek :
To była chyba pszczółka maja ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) P. :
no chyba nie :P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) tusktyfusek :
Ciemny narodzie!!!! Piszecie tu o jakichś dożynkach , nie zauważając jak na waszych oczach narodził się bohater narodowy,kandydat przedstawiony redbulowi do odznaczenia Orłem Biały ,ten którego Cyryl I chciał poznać ale nie był godzien, , nasz Chuck Norris , syn słońca Peru (obowiązkowy wizerunek nad łóżkiem każdego leminga), który przez swą skromność nazwał się debilem , potrafiący w locie aresztować samoloty,...... A Wy o dożynkach?!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) do : tarnowianki, wyborcy i innych ... :
Widać że niewiedza nie boli, brak informacji tez nie jest chorobą ale głupota i ślepe dążenie by komuś dopiec (oczywiście mam na myśli Bogu ducha winnego wójta Kozioła) przesłania jakiekolwiek u was pokłady rozsądku. Weźcie się do roboty , zróbcie tyle co wójt Kozioł, zróbcie to tak jak on : uczciwie !!! . Znam takich co zakładja psudo własne strony www i szkalują. Znam takichj co aspiruja do wysokoiich stanowisk i godności a jak zobaczą młodą ... to sie ślinią jak niemowlak a przecież zostawili w domu żony, dzieci ... a w niedziele na uroczystościach jacy pobożni że ho ho. znaci takich doskonale.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2012) oko :
Czym zastąpić wyrażenie "Bogu ducha winnego " w powyższym tekście, żeby chodziło o to samo ale żeby Boga w to nie mieszać ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2012) ciekawski :
A kto mi powie o co to chodzi że wójt Kozioł G dostał 25 tys zł na pszczoły z zielonego pierścienia .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2012) dociekliwy :
fartuszkowemu zatrudnionemu w starostwie powiatowym " ktoś" dał obietnicę wydania zgody na budowę autodromu w terenie wywłaszczonym na cele wodociągowe ( pow około 5 ha gmina Tarnów ) inwestycja skrojona na co najmnijej 8 milionów euro . Jak mawiał zamordowany dzisiaj ( 22-08-2012 ) ksiądz Tadeusz Kiersztyn " Kąkol rodzi jeszcze więcej kąkolu "

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-08-2012) mieszkaniec :
a czy któryś z tych odważnych i najlepiej wiedzących co to nie zrobione w gminie i co potrzeba zrobić było na posiedzeniu rady gminy lub u swojego przedstawiciela na ktorego głosował w wyborach i poruszył problem??? bo tu anonimowo to wszyscy tacy znawcy że ho ho,chrzescijanie,katolicy,pozd rawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2012) WSI24 :
Gdzie i kiedy Lech Kaczyński żydowską masonerię w Polsce reaktywował? "Zatrute źródło, MASONERIA" - Praca zbiorowa pod redakcją ks. Tadeusza Kiersztyna; Kraków 2010 - wczoraj w Krakowie wykonano na nim egzekucję . Nie po to mieszkańcy głosowali w wyborach żeby na gminnych dożynkach masoni tacy ja TW Cylupa lansowali satanistyczną symbolikę -

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2012) moherowy hipis :
Jak długo jeszcze administracja tego portalu pozwalać będzie na pisanie głupot (pod wieloma nickami) niejakiemu eradykatorowi? Wiecie przecież dobrze bo znacie go osobiście że jest to osoba chora psychicznie, pełna nienawiści do PiS, antysemita i sekciarz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2012) oburzony :
Do GOJKA potwierdzam całości te słowa to masoneria i diabeł wcielony na tym balonie,jak patrze na te zdjęcia z dożynek to mi się robi nie dobrze ,co za obłuda ? jeszcz jedno czy ten prowadzoncy P. Mleczko to pracuje w radio czy u p.Kozioła?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2012) do ; moherowy hipis :
w terminologii spec służb jesteś "pudłem rezonansowym" Po rozwiązaniu WSI polska masoneria utworzyła specjalną lożę P3 , przyjęła cel nielegalnego przejęcia władzy w Polsce i przyspieszonej realizacji celów wspólnych dla masonerii polskiej rytu francuskiego i masonerii rosyjskiej. Loża P3 doprowadziła do upadku rządu Jarosława Kaczyńskiego i stała za nagonką medialną na ten rząd, a następnie na PiS.To ona we współpracy z masonerią rosyjską ukrytą w GRU zorganizowała zamach w Smoleńsku w dniu 10 kwietnia 2010 r. Zamach w Smoleńsku został tak przygotowany i przeprowadzony, że wszystkie ślady prowadziły do „ekipy Putina” i do „ekipy Tuska” . . Dały się one wciągnąć w tę pułapkę ukrywając, że to był zamach, kryjąc sprawców, niszcząc dowody, zacierając ślady. Cały czas w niewyjaśnianych okolicznościach giną ludzie , grasuje "seryjny samobójca" . Dzisiaj loża P3 gruntuje swoje wpływy w PiS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-08-2012) apoca :
Lecz się .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2012) Ewa :
Mamy prawdziwych zdrajców u steru i gdzie taki okręt może zapłynąć? Tylko na dno i będzie gorzej niż w 1939, albo też w ramach może jeszcze gorszej alternatywy (dla dusz). Każdy kto toleruje i umożliwia masońskim "sponsorom " promowanie satanistycznej symboliki bierze na swoje ręce sumienie krew ofiar zamordowanych z inspiracji tej sekty

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2012) do ciekawski :
Spytaj pszczół.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-08-2012) ciekawski :
pytałem pszczółek to mnie odesłały do trutnia ? bo on dowodzi w ulu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2012) jk :
Do Ciekawskiego: Jeśli chodzi o wójta Kozioła i te 25 tys., zł z Zielonego Pierścienia to dotację tej wysokości dostało gospodarstwo pasieczne jego brata, którego podobno i wójt jest współwłaścicielem. Zrobiła się z tego niezła afera. Ciekawie na ten temat piszą na Forum Mieszkańców Gminy Tarnów www.gminatarnow.com

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2012) Członkostwo w partii POpłaca! :
wpiszcie sobie w wyszukiwarce Członkostwo w partii POpłaca! z naszego regionu normalne jaja zeby zylo sie lepiej heh

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-08-2012) ja też :
ja tez zapytałem pszczółek i odesłały mnie do Starostwa Powatowego w Tarnowie na II piętro, muszę tam trafić ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2012) milczenie pszczół :
meldunki tarnowskich pszczelarzy są alarmujące, w okolicach masowo występuje zjawisko zwane wirusem izraelskiego paraliżu pszczół , dlatego trutnie nie mogą nic powiedzieć.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2012) do jk :
PODOBNO to uganiasz się za małymi dziećmi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-08-2012) trutej :
Ale sobie robicie jaja z pszczółek z woli rzędzińskiej ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl