To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Nie tylko "Studio" i "Classic" czyli powakacyjne propozycje kina w Mościcach   -   02/9/2012
Wrzesień w kinie Millennium
Ciekawie zapowiada się powakacyjna oferta kina Millennium w ambitnych piątkowych pasmach "Classic" i "Studio". Już 7 września w mościckim kinie będziemy mogli zobaczyć ubiegłoroczny grecki film "Alpy", tydzień później 14 września tegoroczny francuski film "Oburzeni" a 21 września - w klasycznym cyklu - obraz "Idol", filmowy dramat muzyczny z 1998 roku. Poza tym w repertuarze kina pojawią się m.in. dramat historyczny KOCHANEK KRÓLOWEJ, wydarzenie ostatniego festiwalu w Cannes (21-27.09) i nowy film Filipa Marczewskiego BEZ WSTYDU, reklamowany przez Łukasza Maciejewskiego jako "polski film przełamujący tabu" (28.09 - 4.10).

Ogloszenie

MILLENNIUM STUDIO

ALPY
reż. Giorgos Lanthimos, Grecja 2011, 93 min

7 września 2012, godz. 20:00

Pielęgniarka, sanitariusz, gimnastyczka i jej trener tworzą grupę, która świadczy wyjątkowe usługi. Za pieniądze zastępują zmarłych ludzi, ucząc się ich zachowań, przyzwyczajeń i ról, które kiedyś odgrywali. Pomagając innym po stracie najbliższych, sami znajdują się w sytuacjach, których nie da się do końca przewidzieć. Wynajęci przez rodzinę, krewnych lub kolegów zmarłych starają się jak najlepiej zapełnić pustkę po tych, którzy odeszli.
Grupa nosi nazwę Alpy, a jej lider nazywa siebie Mont Blanc. Wszyscy przestrzegają surowej dyscypliny i zasad. Mają ukończone minimum 14 lat, noszą pseudonim, nazywając siebie jednym z alpejskich szczytów i pisemnie deklarują rzeczy, w których są dobrzy i źli oraz te, których nie są w stanie w ogóle wykonać. Muszą być punktualni, czyści i zadbani, szanować innych, znać się na psychologii i socjologii oraz robić przekonywujące wrażenie. Nie wolno im zmieniać wyglądu bez zgody lidera i nawiązywać uczuciowych relacji z klientami. Powinni wspierać interesy grupy i być dumni, że do niej należą.
Członkowie Alp starają się wykonywać swoje usługi jak najlepiej. Pewnego dnia sytuacja nagle wymyka się jednak spod kontroli. I wtedy nie wiadomo już co jest grą, a co zwykłą rzeczywistością...
"Alpy" to trzeci (po "Kle" i "Kinetta") pełnometrażowy film fabularny w dorobku Giorgosa Lanthimosa - jednego z najzdolniejszych greckich twórców średniego pokolenia. W jednej z głównych ról występuje znana polskim widzom z filmu "Kieł" Aggeliki Papoulia. Na 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w 2011 roku film otrzymał Nagrodę Osella dla najlepszego scenariusza. Otrzymał też nagrody w Sofii i Toronto.

OBURZENI
reż. Tony Gatlif, Francja 2012, 90 min

14 września 2012, godz. 20:00

Betty, młoda dziewczyna z Afryki, zostaje wyrzucona u wybrzeży Grecji z łodzi nielegalnych emigrantów. Tak rozpoczyna się jej podróż przez kolejne kraje Europy. Po krótkim pobycie w Paryżu, dziewczyna dostaje się do Hiszpanii, gdzie trafia w sam środek Ruchu Oburzonych i przyłącza się do manifestujących n ulicach Madrytu ludzi. "Oburzeni" - najnowszy film Tony`ego Gatlifa, twórcy kultowych "Exils", "Gadjo dilo" i "Vengo", tym razem zabiera widzów w podróż po zrewoltowanej Europie.
Film "Oburzeni" powstał w oparciu o 13-stronicowy esej "Czas oburzenia!" Stéphane`a Hessela - 93-letniego weterana ruchu oporu we Francji, dyplomaty i duchowego ojca Oburzonych, w którym wzywa on czytelników do zakwestionowania aktualnego niesprawiedliwego systemu społecznego. Gatlif, znany z bodaj najpiękniejszych transowych scen we współczesnym kinie, łącząc dokumentalne zdjęcia z fabularnymi scenami, w doskonały sposób pokazuje dzisiejszą zbuntowaną Europę widzianą oczyma nielegalnej imigrantki. Pokazuje znane z medialnych przekazów obrazy Oburzonych w Grecji i Hiszpanii, ale odkrywa jednocześnie drzemiąca w nich wizualną poezję. W społecznym problemie szuka rytmu, ujmującego detalu, finezji. Dzięki temu tworzy na ekranie obrazy jakby wbrew surowym, krzyczącym zapisom rzeczywistości - na przekór rozgoryczonym hasłom z transparentów, wznoszonych przez Oburzonych. Film "Oburzeni", pokazywany premierowo na Berlinale 2012, był jednym z najżywiej dyskutowanych tytułów festiwalu.

***

MILLENNIUM CLASSIC

IDOL
Reżyseria: Todd Haynes
Obsada: Eddie Izzard, Christian Bale, Ewan McGregor, Jonathan Rhys Meyers.

21 września 2012, 20.00

Film opowiada historię Briana Slade`a, jego wzloty i upadki.
Lata 70-te. W muzyce króluje glam rock. Jego przedstawiciele szokują strojem i zachowaniem. Slade, zostawiając za sobą˝ "modsów" i "rockersów", szturmem zdobywa Wielką Brytanię. Strojem i muzyką inspiruje do tysiące młodych dziewcząt i chłopców, do odkrywania własnej seksulaności. W końcu nadchodzi taki moment kiedy Brian przechodzi samego siebie. Niezdolny do ucieczki przed stworzonym przez siebie wizerunkiem, aranżuje fikcyjne samobójstwo. Zrozpaczeni fani szaleją. Kiedy odkrywają mistyfikację, Slade znika na zawsze.
Rok 1984. Artur, brytyjski dziennikarz pracujący dla nowojorskiej gazety, zbiera materiały do rocznicowego artykułu na temat zaaranżowanego samobójstwa Bryana Slade`a. Artur dorastał w Manchesterze i był zagorzałym fanem Slade`a. Niechętnie zgadza się na napisanie owego artykułu, ale w końcu w ten sposób rozpoczyna poszukiwania byłego idola.
Poprzez dziennikarskie poszukiwania Artura, "Idol" ukazuje wzejście i upadek gwiazdy "glam rocka" - Briana Slade`a. Poznajemy skomplikowane układy, małe tajemnice Briana i jego żony Mandy oraz fascynację gwiazdy amerykańskim wokalistą Curtem Wildem. Mandy pracuje obecnie w jakimś podejrzanym kabarecie. Artur nakłania ją do wspomnień o Brianie, o czasach "glorii" całej ery "glam rocka". Mandy dość niechętnie zgadza się opowiedzieć historię Briana widzianą swoimi oczami. Staje się mimowolną narratorką wydarzeń: sławy Briana, jego obsesji Curtem Wildem, miłości i rozpadu ich małżeństwa oraz ostatecznego upadku. Historia Mandy doprowadza Artura do Cunta, a na samym końcu do samego Briana.

Wszystkie piątkowe seanse w obu pasmach "Studio" i "Classic" obejrzeć będzie można w Millennium za 10 złotych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 01:16:37
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html