Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Rusza szesnasta edycja Festiwalu Komedii    -   27/9/2012
Talia 2012
Dziesięć dni z teatrem, wystawami, spotkaniami z widzami oraz klub festiwalowy, to wszystko od piątku w ramach XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2012. Widzowie zobaczą 7 spektakli w ramach konkursu, wieczór teatru improwizowanego, spotkanie z "Tercetem" czy finał muzyczny "Jeszcze nie pora nam spać" Grupy Rafała Kmity i Teatru Rozrywki z Chorzowa. - Szacujemy, że w ciągu dziesięciu dni teatr odwiedzi około 6 tysięcy osób, a jak dodać do tego aktorów, twórców, wolontariuszy oraz tych, którzy marzą, by usiąść na poduszce na schodach to pewnie przekroczymy tę liczbę - mówi Rafał Balawejder, dyrektor naczelny.

Ogloszenie

Na pierwszy ogień nasz premiera "Jednorękiego ze Spokane", to alternatywna propozycja czarnego humoru, wobec klasycznych fars. Premierowy wieczór zakończy uliczny pokaz Parafian Ognia, grupy zajmującej się żonglerką płomieniami na otwartym powietrzu.

Spektakle konkursowe oceni profesjonalne jury składające się z: Barbary Szałapak (aktorka, szefowa oddziału ZASP w Krakowie), Małgorzaty Pieńkowskiej (aktorka), Jacka Wakara (krytyk teatralny, dziennikarz) oraz Andrzeja Nejmana (aktor, dyrektor Teatru Kwadrat w Warszawie). Przyzna ono nagrodę Grand Prix oraz nagrodę finansową w wysokości 15 tys. złotych dla najlepszego spektaklu. Obok tego zostaną przyznane nagrody dla twórców: reżyserów, aktorów, scenografów. Aktorzy Teatru Powszechnego odwiedzą III Liceum Ogólnokształcące, właśnie te którego absolwentem jest Andrzej Zieliński, grający w "Księżycu i magnoliach", a zespół teatru IMKA spotka się z klasą teatralną prowadzoną przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Szczepanika.
Wernisaże wystaw - imprez towarzyszących - zaplanowano dzień przed inauguracją Festiwalu, w czwartek 27 września. Na dworcu kolejowym otwarta zostanie wystawa fotografii Tadeusza Koniarza "przyŁAPANE".
- Fotografią zajmuję się zawodowo od 1986 roku, pracując jako etatowy fotoreporter w prasie lokalnej i ogólnopolskiej. Fotografuję zdarzenia życia codziennego oraz ważne wydarzenia społeczno-polityczne - mówi o sobie Tadeusz Koniarz -Jestem laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych, gdzie zdobywałem nagrody i wyróżnienia. Obecnie współpracuję z Agencją Fotograficzną REPORTER.
Tego samego dnia o godzinie 20.00 w Teatrze im. Ludwika Solskiego zaplanowano wernisaż wystawy rysunków satyrycznych i karykatur Janusza Grysiewicza - "Jeśli jesteś bez grzechu..." . Ekspozycja prezentuje blisko 100 rysunków z kilku ostatnich lat inspirowanych różnymi aspektami życia codziennego, światem polityki, problemami społecznymi, zrealizowanych w charakterystycznej dla artysty kresce.

- Posiadam wykształcenie pedagogiczne, jestem nauczycielem. Zostałem przyjęty do ZPAP na podstawie dorobku twórczego. Od wielu lat pasjonuję się muzyką i malarstwem. Realizuję te pasje równolegle. Dominującą rolę w mojej twórczości odgrywa wyobraźnia połączona ze szczególnym studium rysunku oraz dokładną analizą tematu - mówi o sobie autor.

Całemu festiwalowi towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna na rzecz Piotrka Radonia, 19-latka bez rąk i nóg z Dąbrowy Tarnowskiej, który próbuje właśnie rozpocząć studia informatyczne. Wolontariusze z puszkami będą zbierać datki w miejscach prezentacji spektakli festiwalowych.

Głównym partnerem festiwalu jest Tauron Polska Energia. Sponsorem nagrody głównej jest grupa AZOTY Tarnów a nagród indywidualnych Deutsche Bank Polska. Mecenasem teatru od roku 2010 jest Karpacka Spółka Gazownictwa z siedzibą w Tarnowie.

Festiwal organizowany jest po raz ostatni w ramach projektu Cztery Talie Roku. Wcześniej odbywały się: Talia bez barier, Mała Talia, Talia Korzenie i właśnie Festiwal Komedii. Wydarzenie jest współfinasowane w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz budżetu Gminy Miasta Tarnowa.

XVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2012 - PROGRAM

- 28.09 (piątek) – M. McDonagh JEDNORĘKI ZE SPOKANE, Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie
czas: godz.17:00 i 20:00, miejsce: Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, Duża Scena
PREMIERA
Konkurs
– Uroczyste otwarcie Festiwalu

- 29.09 (sobota) – J. Pilch MARSZ POLONIA, Teatr Powszechny - Łódź
godz. 17:00 i 20:00, miejsce: Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, Duża Scena
Konkurs

- 30.09 (niedziela) – M. Bałucki KLUB KAWALERÓW, Teatr Polski im. H.Konieczki - Bydgoszcz
godz.17:00, 20:00; miejsce: Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, Duża Scena
Konkurs

- 01.10 (poniedziałek) – M. Grabowski O PÓŁNOCY PRZYBYŁEM DO WIDAWY, CZYLI OPIS OBYCZAJÓW III Teatr IMKA– Warszawa
godz. 17:00, 20:00, miejsce: Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, Duża Scena
Konkurs

- 02.10 (wtorek) – M.Gavran WSZYSTKO O KOBIETACH, Teatr Państwowy – Koszyce, Słowacja
godz. 17:00, 20:00, miejsce: Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, Duża Scena
Konkurs

- 03.10 (środa) – R.Cooney MAYDAY, OCH-TEATR – Warszawa
godz.: 17:00, 20:30, miejsce: Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, Duża Scena
Konkurs

- 04.10 (czwartek) - WIECZÓR IMPROV - Publiczność Rządzi, Teatr IMPROV – AB OVO – Warszawa
godz.: 17:00 i 20:00, miejsce: Scena Underground
Impreza towarzysząca

- 05.10 (piątek) R.Hutchinson KSIĘŻYC I MAGNOLIE, Teatr Współczesny - Warszawa
godz.17:00, miejsce: Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, Duża Scena
Konkurs

- 06.10 (sobota) TERCET, CZYLI KWARTET,
godz.: 17:00 i 20:00, miejsce: Teatr im. L.Solskiego w Tarnowie, Duża Scena
Impreza towarzysząca

- 07.10 (niedziela) R.Kmita JESZCZE NIE PORA NAM SPAĆ, Teatr Rozrywki - Chorzów
godz.18:00, miejsce: Centrum Sztuki Mościce
Impreza towarzysząca
– Gala zakończenia Festiwalu
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(01-10-2012) XYZ :
Gdzie się podział redaktor Mirek Poświatowski?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-10-2012) Bilety :
a kto otrzymał bezpłatne bilety cz tez karty wstepu na talię ? Może Ścigała sie wypowie w tej sprawie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-10-2012) Widz :
Ludzie wychodzą podczas spektakli - KLAPA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-10-2012) taaa :
wychodzą - zrobisz i napiszesz wszystko żeby tylko nas..ać na teatr.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-10-2012) klapa :
Niestety Widz ma rację. "Opis Obyczajów" to była "tragedia" a nie komedia. Słyszałem że również inne spektakle słabe. Tegoroczna Talia to dobry przykład jak można zniszczyć świetną impreze. SZKODA.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-10-2012) Kubot :
Mój sąsiad jest teatromanem, od zawsze był na "Talii", do Krakowa cały rok jeździ na sztuki i właśnie mi powiedział, że to co się teraz na "Talii" odbywa to chała, ludzie to widzą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2012) spokojnie! :
Spokojnie z tymi ocenami.Talia dopiero "rusza" jak głosi nadtytuł na tym stale bedącym na bakier z rzeczywistością portalu.Ale kiery "ruszy"- nie wiadomo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-10-2012) spokojnie! :
Spokojnie z tymi ocenami.Talia dopiero "rusza" jak głosi nadtytuł na tym stale bedącym na bakier z rzeczywistością portalu.Ale kiery "ruszy"- nie wiadomo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-10-2012) ruszy? :
Ruszy wreszcie ta Talia,czy raczej redaktorzy tego spiąceo portalu rusza tyłki i wywala stare informcje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-10-2012) Noooo! :
Nooo,więc wreszcie rusza Talia!Bo już się nie mogłem doczekac.Ciekawe,czyopodadzą, kto w tym roku wygrał....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-10-2012) Panie Cziża :
Panie Dziża, moze by Pan przerwał wreszcie milczenie- przerywanie milczenia takie modne teraz- i wyjaśnił,z jakiego powodu ciągle czekamy na rozpoczęcie Talii,na Święto Karpia i przyjazd Wildsteina do Tarnowa- choć wszystkie terminy tych zdarzen dawno już mineły?Nie zagląda Pan na własny portal?Przecież te przestarzałe informacje dawno powinny zniknąć z ekranu.Widać z tego,ze jest pan amatorem,nie profesjonalistą.Na przykład info o tym,ze "B.Wildstein 11 paźżdziernika przyjedzie do Tarnowa".Był, pojechał i nie ma go.Ale nie ma też relacji z jego pobytu:jak przebiegało spotkanie z czytelnikami,ile osób i kto przybył, o czym dyskutowano?To byłoby ciekawe, zwłaszcza dla tych,którzy nie uczestniczyli.W zamian mamy przesiąkniętą stęchlizną wiadomość,że przyjedzie jedenastego.A dziś,chwalić boga- dwudziesty piąty!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947