Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: CSM
  
   Widowisko muzyczno - taneczne w Centrum Sztuki Mościce    -   11/6/2013
„TANGO” w CSM
22 czerwca 2013 r. o godz. 20.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się widowisko muzyczno - taneczne"TANGO". Widowisko przeniesie swoich gości w jedyny w swoim rodzaju klimat gorącej, argentyńskiej ulicy w czerwcowy wieczór. Zaprezentowane zostaną wszelkie odcienie tanga - Tanga Astora Piazzoli, Milongi czy Tanga tradycyjne. Każdy gość, który odwiedzi nas w ten wyjątkowy wieczór będzie mógł przyłączyć się do tancerzy. Kto jednak zechce tylko zasłuchać się, będzie mógł wygodnie zasiąść przy stoliku i przenieść się w klimat argentyńskiej kawiarni. Tanga w autorskich aranżacjach zagra Quinteto Rapido a zatańczy, zagra i zaśpiewa duet PA DOS. Koncert w połączeniu z zabawą taneczną.

Ogloszenie
>

Quinteto Rapido - młody, dynamicznie rozwijający się zespół, którego muzycy w większości związani są z Krakowską Akademią Muzyczną.
Ich pasją jest granie tanga argentyńskiego, ze szczególnym nastawieniem na twórczość Astora Piazzolli. W przeciwieństwie do większości polskich zespołów zajmujących się tangiem, ich solista gra nie na akordeonie, lecz na bandoneonie, narodowym instrumencie argentyńskim, bez którego o oryginalnym brzmieniu tanga nie może być mowy.

Skład:
Piotr Kopietz - bandoneon
Krzysztof Put - skrzypce
Wojciech Rudek - gitara
Szymon Frankowski - kontrabas (w zastępstwie na koncercie w CSM zagra Andrzej Szwab)
Michał Białko - fortepian, kierownictwo artystyczne

Duet PA DOS:
Marianna Dąbek - akordeon
Maciej Michalik - śpiew

Duet tangowy, który powstał w 2009 r. debiutując na Festiwalu Tanga w Krakowie. Wykonuje tradycyjne tanga argentyńskie i polskie. Zespół występował na festiwalach tangowych w Krakowie („Puente del Tango", „I Mikołajkowy Maraton Tanga") oraz podczas „Dni kultury argentyńskiej w Brzegu". Od dwóch lat koncertuje regularnie w Krakowie.

Marianna Dąbek - akordeonistka, dziennikarka, tancerka i tango DJ. Ukończyła Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich, pracując pod kierunkiem najwybitniejszych pedagogów akordeonu z kraju i zagranicy. Studiowała również kompozycję i muzykologię w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień na festiwalach i konkursach akordeonowych. Publikuje artykuły w prasie muzycznej, współpracuje z Polskim Radiem prowadząc audycje. Jest współzałożycielką dwóch zespołów wykonujących tango argentyńskie: Palabra de Musica Fuerte oraz Pa Dos. Tańczy tango, swing i salsę. Jako tancerka tanga uczestniczyła w wielu warsztatach prowadzonych przez najlepszych nauczycieli tanga z Argentyny. Od 2010 r. prowadzi swoją Milongę w Piwnicy pod Baranami.

Maciej Michalik - baryton. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie wydziału wokalno - aktorskiego; ukończył również studia z zakresu muzyki liturgicznej w Papieskiej Akademii Teologicznej. Dalsze wykształcenie zdobywał uczestnicząc w licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą prowadzonych przez uznanych artystów polskich oraz zagranicznych. Był śpiewakiem Capellii Cracoviensis, doświadczenie sceniczne zdobywał w operze Niemczech. Współpracuje z Krakowską Operą Kameralną, współtworzy Collegium Zieleński. Jest założycielem męskiego kwartetu TRIPLUM. Od 2008 roku jest tancerzem tanga argentyńskiego. W 2009 wraz z Marianną Dąbek stworzył duet tangowy PA DOS wykonujący tanga argentyńskie i polskie.

Z racji specyfiki widowiska CSM prosi o wcześniejszą rezerwację miejsc. Zgłoszenia przyjmuje: Anna Sadowska, tel. 14 633 - 46 - 03, pn - pt 8.00-16.00.

TANGO - widowisko muzyczno-taneczne,
22 czerwca 2013 r.
Koncert godz. 20.00 Antresola CSM
Czas trwania: ok. 80 min
Cena biletu: 20 zł/osoba
Sprzedaż i informacje:
Kasa CSM tel. 14 633 46 04
Ul. Traugutta 1, 33 - 101 Tarnów


fot. Z.Łata
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl