To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Speed Race
  
   Relacja z imprezy "Rodzinnie, aktywnie i bezpiecznie - Moto Familiada 2013"    -   18/6/2013
Moto Familiada 2013 (relacja)
15 czerwca 2013 roku odbyła się kolejna impreza zorganizowana przez Tarnowskie Towarzystwo Sportowo Kulturalne K-Team. W ramach tego wydarzenia rozegrano: VII rundę Turystycznego Pucharu Polski, IV rundę Rodzinnych Samochodowych Mistrzostw Tarnowa, III rundę Nawigacyjno – Turystycznych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Krakowskiego, II rundę Nawigacyjnych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego. W sobotni poranek do Tarnowa przyjechały załogi m.in. z Warszawy, Opola , Sosnowca, Mysłowic, Rzeszowa, Jasła i oczywiście liczna ekipa tarnowskich zmotoryzowanych turystów.

Ogloszenie
>

Impreza ta była włączona w obchody 15-lecia istnienia Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie, gdzie w tym właśnie miejscu honorowego otwarcia dokonał z-ca dyr. Pan Andrzej Nowicki. Jeszcze przed startem do próby sportowej pierwszej załogi na placu pokaz swych umiejętności za kierownicą gokarta dał Karol Panek 7-mio letni wychowanek sekcji kartingowej, który swą jazdą wzbudził wiele pozytywnych emocji.

Rywalizacja rozpoczęła się od prób sportowych na specjalnie przygotowanej trasie rozmieszczonej na placu manewrowym MORD. Pętla pokonywana dwukrotnie w bezpiecznych warunkach pozwalała kierowcom wykazać się umiejętnościami i poznać smak szybkiej, lecz bezpiecznej jazdy własnym samochodem.

Po sportowych emocjach załogi ruszają na trasę turystyczną, w którą autorzy wpletli zagadki nawigacyjne, co zapewne wzbogaciło rywalizację. Przejazd składał się z dwóch odcinków o łącznej długości 80 km, a czas jaki był wyznaczony to 220 min. Zadaniem uczestników jadąc po trasie, było odnalezienie obiektów ze zdjęć, prawidłowe rozwiązanie zadań turystycznych, a nadrzędną i podstawową zasadą podczas pokonywania trasy to przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nie wątpliwie pogoda przyczyniła się do tego, że przejazd trasy był bardzo atrakcyjny widokowo, co podkreślały wszystkie załogi na mecie rajdu.

Meta rajdu, która w tym dniu zlokalizowana była na torze Speed Race nie kończyła zmagań, gdyż czekały na zawodników rozgrzane mini bolidy, aby zmierzyć się w kolejnej konkurencji. Rywalizacja na torze sprawiała wszystkim wielką frajdę. W iście piknikowych nastrojach goszcząc się pod namiotem grillowym, częstując się potrawami przygotowanymi przez szefową kuchni Bożenkę zawodnicy oczekiwali na wyniki.
W tym samym czasie, w szczególności młodsza grupa gości uczestniczyła w zawodach na ściance wspinaczkowej La Roca w turnieju Speed Cup 2013.


Po całym dniu zmagań i atrakcji nadeszła pora na ogłoszenie wyników i tak w klasyfikacji generalnej na podium stanęli:

I miejsce: Maciej Krzewski – Mateusz Krzewski - Automobilklub Mysłowicki
II miejsce: Jerzy Gierałt – Dorota Korab–Gierałt – Automobilklub Rzeszowski
III miejsce: Jerzy Adam – Magdalena Adam – Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego
IV miejsce: Piotr Miszczak – Dorota Krawiec – Automobilklub Polski
V miejsce: Zbigniew Daniel – Jacek Sobczyk - Automobilklub Mysłowicki
VI miejsce: Bartłomiej Pabjan – Patrycja Hoszwa – Tarnowskie Towarzystwo Sportowo Kulturalne K-Team

W klasyfikacji rodzinnej kolejno (załogi, w których jest osoba niepełnoletnia)
I miejsce: Maciej i Mateusz Krzewscy z Mikołajem
II miejsce: Grzegorz i Marek Bąk z Maciejem
III miejsce: Stanisław z córką Kamilą Flaga

W klasyfikacji zespołowej najlepszy był tarnowski Team, następnie Mysłowice i Rzeszów

Przyznano również wyróżnienia dla: Najlepszej turystki dla Alicji Glagluś
Najszybszego kierowcy, którym okazał się Maciej Krzewski i najszybszy kartingowiec – Kamil Turek
Najmłodszym uczestnikiem imprezy był Bartosz Matuszczyk, dla którego wraz z rodzicami był to debiut w rajdach turystyczno – nawigacyjnych, a tym samym Bartosz został obdarowany pluszakiem – osem, którego to nazwał Reksio, a od nas ma przydomek „moto” Reksio.
Na zakończenie tego rodzinnego dnia liczne grono przyjaciół przy blasku księżyca oglądało film oczywiście o tematyce motoryzacyjnej w ramach rozpoczynającego się już wkrótce 29 czerwca br. - „Wakacyjnego Kina Letniego w Parku Sanguszków”.

Kolejny raz pokazujemy, jak aktywnie i rodzinnie można spędzić wolny czas. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych naszych akcjach, a o szczegółach naszych działań możecie dowiedzieć się więcej na www.gokarty-tarnow.pl oraz www.motoleliwita.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 12, 2024 23:33:53
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html