To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Średniowieczny weekend w Wojniczu za nami    -   17/6/2013
Jarmark Kasztelanii Wojnickiej (relacja)
O tym, że średniowiecze wcale nie było mroczne i ponure przekonać się mogli wszyscy ci, którzy 16 czerwca odwiedzili Jarmark Kasztelanii Wojnickiej. Teren Parku Miejskiego na ten jeden dzień przekształcił się we wczesnośredniowieczną osadę słowiańską. Zaczęło się od barwnego korowodu przebierańców średniowiecznych, którzy przeszli przez miasto prowadząc wszystkich zainteresowanych na jarmark. Do Wojnicza przybyła drużyna wojów wiślańskich, grupa rzemieślników, wojnickie bractwo rycerskie i oczywiście kupcy. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję zobaczyć pokazy musztry i walk dzielnych wojowników a każdy zainteresowany mógł zapoznać się z zasadą działania tokarki z X wieku, poznać tajniki pracy farbiarza, kowala, mincerza i wielu innych.

Ogloszenie
>

Dużą popularnością cieszyły się kupieckie kramy, na których dominowały wyroby rękodzielnicze i żywność ekologiczna wszelkiego rodzaju: miody, kasze, chleby i nalewki. Niecodziennym widowiskiem był również obrzęd Tryzny – igrzyska pogrzebowe na cześć poległego wojownika, połączone ze spaleniem jego ciała na stosie.
Odwiedzający jarmark mogli również uczestniczyć w pokazie mody średniowiecznej, grze miejskiej „Droga Woja” oraz skosztować specjalnie na tą okoliczność przygotowanego piwa - Woynickiego.
Imprezie towarzyszyły również koncerty. Tego wieczoru w Wojniczu zagrały takie zespoły jak: Trio Akordeonowe, Anaconda, Rzepczyno i Kapela ze Wsi Warszawa.
W ramach jarmarku odbyła się także konferencja regionalna „W średniowiecznym Wojniczu” poświęcona tematyce jarmarków, targów i życia w średniowieczu, która zorganizowana była przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Wojnickiej.
Cały projekt dofinansowany był ze środków unijnych w ramach PROW.
(PK)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 01:38:41
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html