To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Przesłuchania dla przyszłych artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”    -   08/1/2014
Nabór do Małych Świerczkowiaków
Zespół Pieśni i Tańca „ŚWIERCZKOWIACY” zaprasza do wspólnej pracy i poznawania polskiego folkloru poprzez taniec, muzykę oraz śpiew. 27 stycznia 2014 r. o godz. 17.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się nabór do grup dziecięcych i grupy młodzieżowej. Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7-25 lat.

Ogloszenie

Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” działający przy Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie pracuje nieprzerwanie od 50 lat. Liczy obecnie 140 członków. W swym dorobku posiada bardzo bogaty repertuar kilkudziesięciu suit tanecznych i muzycznych z kilkunastu regionów Polski. Kostiumernia zespołu liczy blisko 400 sztuk strojów ludowych.
„Świerczkowiacy” w swej scenicznej karierze reprezentowali Polskę w kilkudziesięciu zagranicznych festiwalach, zostali laureatem ponad trzydziestu nagród i wyróżnień. Ostatnie odznaczenie państwowe Gloria Artis, przyznane w jubileusz 50-lecia, przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. „Świerczkowiacy” są jedynym reprezentacyjnym zespołem ziemi tarnowskiej, wypracowali sobie markę rozpoznawaną i cenioną w kraju i zagranicą. Członkowie i twórcy zespołu zawsze wierni byli tradycji, kulturze i zwyczajom, ale też dbali o profesjonalny wyraz artystyczny. Prezentowany folklor w muzyce, tańcu i kostiumach oparty jest o artystyczną stylizację, jednocześnie pielęgnuje etnograficzne niuanse i charakter. Przez lata z zespołem pracowało wielu wybitnych specjalistów, znawców folkloru, etnografów, muzyków, choreografów. Wychowankowie zespołu to grono około tysiąca osób. Wszyscy poznali wartość sztuki i tradycji, którą pielęgnowali i współtworzyli, przekazując ją swym młodszym kolegom, ucząc kolejnych tancerzy, śpiewaków i muzyków. Zespół doczekał się kilkudziesięciu małżeństw i wielu dzieci, które wzorem rodziców nadal tańczą w zespole „Mali Świerczkowiacy”. Teraz grupa stara się pozyskiwać młodych, zarażać pasją. Zespołowi towarzyszy dziesięcioosobowa orkiestra. Kadrę Zespołu stanowią:
Kierownik Zespołu – Katarzyna Kokoszka
Choreograf – Wiesława Hazuka
Choreograf „Małych Świerczkowiaków” – Beata Hazuka-Skoropad
Kierownik muzyczny – Andrzej Radzik
Chórmistrz – Marta Cichoń
Akompaniator – Jerzy Bardel
Kostiumy – Anna Bandyk

Centrum Sztuki Mościce
Ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów
Tel. 14 633 46 04

fot. J.Bardel
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 01:53:23
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html