To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Psalmodia
  
   W programie utwory kolędowe Benjamina Brittena i Johna Ruttera    -   10/1/2014
Koncert Krakowskiego Chóru Żeńskiego
2 lutego o godz. 18.00 w Sali Lustrzanej na ul. Wałowej 10 w Tarnowie odbędzie się wyjątkowy koncert. Wykonawcami koncertu będzie Krakowski Chór Żeński, soliści oraz światowej sławy harfistka Irena Czubek-Davidson. W programie utwory kolędowe Benjamina i Johna Ruttera.

Ogloszenie

Krakowski Chór Żeński powstał w czerwcu 2009 roku przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Dyrygentką zespołu jest Katarzyna Śmiałkowska, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej. W repertuarze zespół posiada utwory sakralne polskich i zagranicznych kompozytorów różnych epok, w tym współczesnych aranżacji studentów kierunku Muzyka Kościelna UPJPII. Zespół koncertuje w Europie (również z chórem UPJPII Psalmodia), ma też na koncie wiele wyróżnień i nagród (Myślenice, Będzin, Kraków, Niepołomice).

mgr Irena Czubek-Davidson
Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie harfy prof. Bogumiły Lutak-Modrinić. Edukację muzyczną kontynuowała pod kierunkiem prof. Bogumiły Lutak-Modrinić na studiach podyplomowych krakowskiej Akademii Muzycznej. Swój warsztat muzyczny doskonaliła też biorąc czynny udział w kursach mistrzowskich Susan Mildonian (1990 Kraków), III Harp Syphosium (1999 Amsterdam), w 1998 r. w I Dniach Harfy w Warszawie. Dokonała prawykonania i rejestracji utworów na harfę m.in. dla Związku Kompozytorów Krakowskich. Brała udział w nagrywaniu programów edukacyjnych dla dzieci w Telewizji Krakowskiej. Jako kameralistka współpracuje z wieloma zespołami instrumentalnymi i wokalnymi w Polsce i za granicą. Była współorganizatorem i solistką Sympozjum Harfowego organizowanego przez Akademię Muzyczną w Krakowie. Jest współzałożycielką niezwykłego tria "Celtic Triangiel" (sopran, dudy szkockie, harfa haczykowa) wykonującego muzykę szkocką i celtycką. Obecnie pracuje jako harfistka Filharmonii Krakowskiej oraz jest asystentką w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Informacje o utworach, które zaprezentowane zostaną podczas koncertu :
- A Ceremony of Carols ("Ceremonia kolędowa") op. 28 – utwór angielskiego kompozytora Benjamina Brittena skomponowany w 1942 na harfę, głosy solowe i trzygłosowy chór chłopięcy do tekstów kolęd w języku średnioangielskim. Jest to cykl, otwarty przez Processional (utwór na wejście) i zamknięty przez Recessional (utwór na zakończenie), z solowym interludium harfy pośrodku.
- „Dancing Day” – utwór skomponowany w XIV wieku przez Johna Ruttera na chór żeński z głosami solowymi oraz towarzyszeniem harfy lub pianina. To cykl tradycyjnych kolęd bożonarodzeniowych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, April 13, 2024 01:12:57
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html