To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   KONCERT KARNAWAŁOWY w Centrum Sztuki Mościce    -   13/1/2014
"Bal w Operze" 2 lutego w CSM
Już 2 lutego 2014 r. Centrum Sztuki Moście zaprasza na "Bal w Operze - Koncert Karnawałowy" z muzyką Bizeta, Verdiego, Kalmana, Pucciniego, Lehara i innych kompozytorów w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Centrum Sztuki Mościce pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego z udziałem solistów Iwony Sochy oraz Adama Sobierajskiego. W programie m.in: „Arlezjanka", „Romeo i Julia", „Rigoletto", „Thais", „Cyganeria", „Paganini", „Giuditta", „Marica" oraz utwory: „Brunetki, blondynki" , "Symphonic Reflections", "The Prayer", "Fiddle, Faddle",Wiązanka latynoska.

Ogloszenie

ORKIESTRA SYMFONICZNA CENTRUM SZTUKI MOŚCICE
Orkiestra skupia grono najlepszych polskich muzyków - solistów, kameralistów, filharmoników i koncertmistrzów. Powstała w 2011 r. w myśl idei orkiestr festiwalowych, tworzonych z powodzeniem od lat na całym świecie. Zespół powstał w wyniku współpracy Centrum Sztuki Mościce i Stowarzyszenia Musicus Kameralistów Rzeszowskich. Do współpracy poprosiliśmy młodych muzyków z orkiestr: Filharmonii Krakowskiej, Podkarpackiej, Świętokrzyskiej, Akademii Beethovenowskiej oraz Capelli Cracoviensis. Wraz z doświadczonymi muzykami pracują adepci sztuki wiolinistycznej, wyróżniający się studenci Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncerty w wykonaniu Orkiestry CSM są nie tylko okazją do realizacji zawodowych dla instrumentalistów pochodzących z różnych środowisk. Dają one także możliwość wymiany doświadczeń i stanowią źródło wzajemnej inspiracji, która owocuje znakomitymi wykonaniami, mogącymi zadowolić najwybredniejszych słuchaczy. Orkiestra zainaugurowała działalność pod batutą Maestro Tadeusza Wojciechowskiego i zawsze pracuje z wybitnymi dyrygentami. Tym razem wystąpi pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

SŁAWOMIR CHRZANOWSKI
W opinii krytyków jest uznawany za czołowego polskiego dyrygenta średniego pokolenia. Aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym, dyrygował ponad 60 orkiestrami w kilkunastu krajach na czterech kontynentach (USA, Kanada, Japonia, Chiny, Czechy, Słowacja, Niemcy, Rosja). W 2003 roku debiutował w najsłynniejszej sali koncertowej świata- Carnegie Hall w Nowym Jorku, rok później poprowadził słynną Chicago Philharmonic. Od kilku lat prowadzi także działalność pedagogiczną - prowadził mistrzowski kurs dyrygencki na Northwestern University w Chicago. Jest honorowym dyrygentem MWC Symphony Orchestra w Fredericksburgu (Virginia). Zarejestrował szereg programów archiwalnych dla Telewizji Polskiej oraz Polskiego Radia, ma na swoim koncie kilka płyt CD. Od 1990 roku jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Zabrzańskiej, z którą dał ponad 2000 koncertów na prestiżowych estradach i scenach w kraju i za granicą.

IWONA SOCHA
Tarnowianka, jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom z wyróżnieniem). W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jest finalistką i laureatką krajowych oraz międzynarodowych konkursów wokalnych. Współpracowała z wieloma mistrzami batuty: Mirosławem Jackiem Błaszczykiem, Łukaszem Borowiczem, Massimiliano Caldim, Gabrielem Chmurą, Sławomirem Chrzanowskim, Krzesimirem Dębskim, Maciejem Figasem, Jari Hämäläinenem, Jackiem Kaspszykiem, Kazimierzem Kordem, Jerzym Kosekiem, Tadeuszem Kozłowskim, Marcinem Nałęcz - Niesiołowskim, Vladimirem Ponkinem, Pawłem Przytockim, Jerzym Salwarowskim, Rubenem Silvą, Andrzejem Straszyńskim, Piotrem Sułkowskim, Tomaszem Tokarczykiem, Józefem Wiłkomirskim, Tadeuszem Wojciechowskim, Jewgienijem Volynskim, Marekiem Toporowski oraz wybitnymi reżyserami, m.in.: Laco Adamikiem, Henrykiem Baranowskim, Marią Meszaros, Mariuszem Trelińskim, Waldemarem Zawodzińskim, Giorgio Madia, Włodzimierzem Nurkowskim. W maju 2005 roku, będąc studentką roku dyplomowego, zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej, śpiewając partię Małgorzaty w „Fauście" Charlesa Gounoda. W swoim repertuarze posiada liczne pieśni, arie oratoryjne i operowe oraz partie sceniczne. Koncertuje w kraju i za granicą (Austria, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Słowacja) Dokonała także nagrań dla Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Uczestniczyła w wielu Mistrzowskich Kursach Wokalnych, m.in.: Izabeli Kłosińskiej, Ingrid Kremling, Adama Kruszewskiego, Petera Mury, Jadwigi Romańskiej, Jolanty Zmurko oraz Teresy Żylis-Gary. Regularnie występuje z większością krajowych orkiestr filharmonicznych i kameralnych. Współpracuje z wiodącymi ośrodkami operowymi i operetkowymi w kraju: Teatrem Wielkim - Opera Narodową w Warszawie, Operą Wrocławską, Teatrem Wielkim w Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu, a także Mazowieckim Teatrem Muzycznym „Operetka" w Warszawie Brała udział w licznych festiwalach muzycznych.Laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza śpiewaczka Operowa 2013.

ADAM SOBIERAJSKI
Jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem) w klasie śpiewu solowego prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańskiej. Swoje zainteresowania muzyczne rozwijał w chórze "Schola Cantorum" przy Liceum im. I.J. Paderewskiego w Knurowie. Laureat licznych festiwali i konkursów. Od 2004 r. jest solistą Gliwickiego Teatru Muzycznego gdzie m.in. kreuje takie partie jak Almaviva (Cyrulik Sewilski), Su - Czong (Kraina Uśmiechu), Lilo Taro (Kwiat Havaii), Adam (Ptasznik z Tyrolu). W latach 2005-2007 był solistą Teatru Muzycznego w Lublinie. W 2006 r. otrzymał IV nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie. W tym samym roku został zaproszony do udziału w produkcji „Czarodziejskiego fletu" W.A. Mozarta pod kier. Kazimierza Korda w Operze Narodowej w Warszawie. Od 2007 r. jest solistą Opery Krakowskiej gdzie wystąpił m.in. jako Darly w Prapremierze Światowej Operetki Karola Szymanowskiego „Loteria na mężów" oraz w takich partiach operowych jak Alfred (La Traviata), Almaviva (Cyrulik Sewilski), Don Ottavio (Don Giovanni), Rodolfo (Cyganeria). W kwietniu 2008 r. na II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Adama Didura w Bytomiu otrzymał Wyróżnienie oraz Nagrody Specjalne -m.in. Nagroda Romualda Tesarowicza dla Najlepszego Tenora Konkursu. W maju 2009 zdobył III nagrodę na I Europejskim Konkursie Tenorów. Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz Łodzi, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Wielkim w Poznaniu oraz z takimi Filharmoniami jak - Śląska, Zabrzańska, Częstochowska, Krakowska, Toruńska, Słupska, Bydgoska, Zielonogórska oraz Świętokrzyska

Centrum Sztuki Mościce
2 lutego 2014 r. godz. 18.30
Bilety: 50 zł normalny, 40 zł ulgowy
Sprzedaż biletów i informacje; kasa CSM tel. 14 633 46 04
Ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów
www.csm.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 19, 2024 20:59:44
IP     : 44.210.149.205
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html