Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Tarnowie od 1 lipca   -   18/6/2013
Punkty PSZOK na Cmentarnej i Kąpielowej
Od 1 lipca, w Tarnowie będą funkcjonowały dwa punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK), obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Tarnowie. Jeden z nich powstanie na terenie składowiska przy ulicy Cmentarnej, drugi na terenie bazy PUK przy ul. Kąpielowej. Regulamin funkcjonowania punktów dostępny będzie na stronach internetowych Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oraz Tarnowskiego Organizatora Komunalnego.

Ogloszenie

Zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, każda gmina musi na swoim terenie mieć punkty PSZOK w takiej ilości, aby ich liczba zapewniła łatwy dostęp dla wszystkich mieszkańców. W przypadku Tarnowa będą to dwa punkty. – PSZOK ma umożliwić mieszkańcom bezpłatne, tzn. zawarte w ramach comiesięcznej opłaty uiszczanej do gminy, pozbywanie się odpadów zbieranych selektywnie – mówi Piotr Zieliński, kierownik Składowiska w PUK.
Co może trafiać do PSZOK? Przede wszystkim podstawowe surowce wtórne, jak: papier, szkło, plastik, metal, ale także to, czego nie można pozbywać się do worków czy pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Zatem, m.in.: zużyty sprzęt RTV i AGD, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlano-remontowe, odpady zielone, przeterminowane leki, chemikalia, baterie, akumulatory. Niektóre z zebranych odpadów, np. odpady zielone czy gruz, zostaną zagospodarowane w PUK, inne przekazywane będą do zagospodarowania odpowiednim podmiotom. – Przypominam, że niedopuszczalne jest wrzucanie leków, baterii i innych odpadów niebezpiecznych do odpadów zmieszanych – dodaje Piotr Zieliński.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl