Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: MPEC
  
  Innowacyjny i nowoczesny system ciepłowniczy w Tarnowie    -   03/1/2014
MPEC modernizuje magistralę wschodnią
MPEC Tarnów zakończył kolejny etap realizacji innowacyjnego projektu modernizacji sieci ciepłowniczej w Tarnowie pn. „Ograniczenie strat i poprawa pewności dostaw ciepła poprzez modernizację sieci ciepłowniczej w Tarnowie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w Tarnowie. W 2013 roku Spółka zmodernizowała ponad 1,5 km Magistrali Wschodniej Tarnowa od ul. Spokojnej do ul. Nowodąbrowskiej. Kolejne odcinki Magistrali modernizowane będą w 2014 roku.

Ogloszenie

Przypomnijmy, iż w ramach projektu w latach 2010-2012 MPEC Tarnów zmodernizował wszystkie sieci i węzły cieplne na osiedlu przyfabrycznym w Mościcach. Dzięki wykonanym pracom od początku sezonu grzewczego 2012/2013 ciepło systemowe dla odbiorców w Mościcach dostarczane jest w nowoczesnym i bezpiecznym systemie ciepłowniczym.
Wraz z siecią ciepłowniczą w programie rozbudowywana jest także należąca do MPEC Tarnów sieć światłowodowa, dzięki której możliwe jest zdalne zarządzanie dostawą ciepła, a także monitorowanie stanu infrastruktury i procesów przesyłu w istniejącym w MPEC Tarnów centralnym systemie telemetrycznego nadzoru pracy węzłów i sieci.
Łącznie w ramach projektu Spółka zmodernizuje 14,8 km sieci (w tym: 9 km w Tarnowie – Mościcach oraz 5,8 km Magistrali Wschodniej) oraz 96 węzłów cieplnych, a metropolitalna sieć światłowodowa Tarnowa wydłuży się o 30,3 km.
Całkowita wartość projektu „Ograniczenie strat i poprawa pewności dostaw ciepła poprzez modernizację sieci ciepłowniczej w Tarnowie” to 30 919 737,70 zł, kwota współfinansowania przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko wynosi 18 991 254,85 zł. Projekt realizowany jest w latach 2010 - 2014.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl