Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Świetny występ tarnowian w Pucharze Polski    -   18/6/2012
Sportowa PWSZ
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas trzeciej edycji zawodów Pucharu Polski we wspinaczce sportowej na czas reprezentanci tarnowskich Klubów. Wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Dzieński, tuż za nim uplasował się Jędrzej Komosiński/AZS PGNiG PWSZ Tarnów. Wśród kobiet z trzeciego miejsca cieszyła się Klaudia Buczek/Tarnovia.

Ogloszenie

Sobotnie zawody zorganizowane na sztucznej ścianie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej zgromadziły na starcie 26 seniorów i młodzieżowców. Rywalizacja zapowiadała się emocjonująco ze względu na geometrię ściany i drogi, których konstruktorem był Łukasz Műller. Już eliminacje obfitowały w nieoczekiwane zwroty akcji. Z zawodami w tej fazie musiała się pożegnać niedawna triumfatorka z Wadowic, reprezentantka Pałacu Młodzieży Tarnów Izabela Janis. Ostatecznie o zwycięstwo wśród kobiet walczyły reprezentantki Skarpy Lublin. Zwyciężyła Aleksandra Rudzińska, która pokonała Monikę Prokopiuk. Na trzecim miejscu uplasowała się tarnowianka Klaudia Buczek, która w dobrym stylu pokonała Karinę Mirosław z Lublina.

Wśród mężczyzn bardzo dobrą formę potwierdzili Jędrzej Komosiński i Marcin Dzieński. Jędrzej, aktualny Mistrz Polski seniorów, w walce o finał odprawił Jakuba Ginszta, natomiast Marcin Dzieński wygrał niezwykle trudny bieg z Łukaszem Świrkiem z Wadowic. W finale zawodów biegało więc dwóch reprezentantów tarnowskich klubów. Po pierwszej drodze prowadził zawodnik AZS PGNiG PWSZ Tarnów, ale po zamianie dróg to Marcin Dzieński wykazał się większą odpornością i korzystając z błędu Jędrzeja odrobił z nawiązką trzysekundową stratę i tym samy mógł się cieszyć z pierwszego w karierze zwycięstwa w zawodach seniorskich!

Jędrzej Komosiński: z zawodów jestem zadowolony, co prawda w ostatnim biegu popełniłem duży błąd – pominąłem jeden z chwytów i w konsekwencji w drugi musiałem wejść nie tą ręką co trzeba i to kosztowało mnie zwycięstwo, ale drugie miejsce umocniło mnie na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Marcinowi gratuluję wygranej, długo i ciężko na nią pracował. Teraz czeka nas rywalizacja w zawodach międzynarodowych – już na początku lipca zawodami Pucharu Świata w Chamonix rozpoczyna się intensywny cykl startowy, którego finałem będą wrześniowe Mistrzostwa Świata w Paryżu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947