Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ponowny sukces akcji "Pierwszy krok w kartingu"    -   10/7/2012
Przez zabawę – do bezpieczeństwa
Sport kartingowy przebija swoją popularnością inne ogólnodostępne dziedziny sportów. Jedyny taki w Polsce realizowany program, w którym integrują się grupy społeczne w różnym wieku swojego życia w ramach ogólnopolskiej akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa", realizowany jest w Tarnowie. Zaledwie kilka dni wystarczyło, żeby bardzo dużo młodych adeptów zrobiło swój pierwszy krok w sporcie kartingowym. W projekcie sportowo-edukacyjnym z cyklu PIERWSZY KROK W KARTINGU dzieci przedszkolne i młodzież szkolna oraz osoby niepełnosprawne uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych w formie szkoleń na torze kartingowym SPEED RACE w Tarnowie. Zajęcia odbyły się w dniach 4, 5, 6 lipca, łączyły tematykę bezpieczeństwa z dobrą zabawą i pasjonującą rywalizacją z wykorzystaniem gokartów. Każdy począwszy od przedszkola po przez podstawówkę, aż po ucznia szkoły ponadgimnazjalnej oraz osoby niepełnosprawne brał udział w zajęciach.

Ogloszenie
>

Natomiast, jak pisaliśmy, w dniu 8 lipca 2012 roku młodzi mieszkańcy miasta Tarnowa brali udział w wakacyjnych zawodach kartingowych z cyklu KARTING SUMMER CUP TARNÓW 2012 o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa. Gorąca atmosfera rozgrzewała na torze uczestników ostro walczących z ułamkami sekund, a liczne grono widzów na czele z rodzicami kibicowało swoim faworytom. Zawodnicy startowali w klasie: mini i szkolno-młodzieżowej oraz open dla osób niepełnosprawnych.

Uczestnicy mieli okazję zapoznania się, treningu i kontaktu od najmłodszych lat z pojazdami mechanicznymi, jakimi są gokarty oraz nabycie wiedzy, informacji i umiejętności na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po raz kolejny realizowane zadanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W zajęciach i zawodach kartingowych w ramach miejskiego Programu  Lato w mieście   bezpieczne wakacje Tarnów 2012  uczestniczyło prawie 500 dzieci i młodzieży. W projekcie uczestniczyły także dzieci z Domu Dziecka i rodzin wielodzietnych oraz młodzież niepełnosprawna ruchowo czy słuchowo i o lekkim upośledzeniu umysłowym.
Przez sport, zabawę i własną dyscyplinę do efektywnej edukacji uczestnictwa w ruchu drogowym. -Karting to sport dla wszystkich - dziewczyn i chłopaków. Integracyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin - mówi Rafał Kiwior - Organizator, Koordynator Akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa". -Mogę śmiało powiedzieć, że jazda gokartem dla dzieci i młodzieży to jeden z elementów, który poprawia umiejętność panowania nad pojazdem, uczy odruchów bezwarunkowych od najmłodszych lat. Jazda kartem jest dla nich przede wszystkim zabawą, ale umiejętności, które już teraz zdobywają zaprocentują w przyszłości. W jeździe gokartem jest wszystko, czego w normalnym ruchu drogowym nie mamy możliwości sprawdzić. Karting jest sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak również socjalno-integracyjnym.

Wszystkie informacje o projekcie i całej akcji znajdują się na stronie: www.gokarty-tarnow.pl/
Warto przyjść na tor kartingowy SPEED RACE w Tarnowie, spróbować swoich sił, sprawdzić co ja potrafię, albo zobaczyć ile jeszcze mam do nauczenia się.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947