Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Juniorzy w Chamonix nie błyszczeli    -   10/7/2012
Wspinaczka na czas
Zanim zmagania w ramach Pucharu Świata we wspinaczce na czas rozpoczną seniorzy, w Chamonix u podnóża Alp rywalizowali juniorzy. Niestety tarnowscy wspinacze nie zaliczą tych zawodów do udanych.

Ogloszenie
>

Medale dla Polski zdobywali wyłącznie wychowankowie lubelskiej Skarpy. W kategorii wiekowej juniorek srebrny medal zdobyła Aleksandra Rudzińska, w półfinale „wykręciła” znakomity czas 9,05 s – tylko sekundę gorszy niż oficjalny rekord świata – ustanawiając jednocześnie nowy Rekord Polski w biegu na tzw. standardzie. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców, również srebrny medal zdobył Rafał Hałasa. Dopiero na ósmym miejscu uplasował się tarnowianin Marcin Dzieński, podopieczny trenera Marcina Bibro, który w biegu półfinałowym odpadł od ściany. Marcin osiągał jednak świetne czasy podczas towarzyskich zawodów w Monachium, wszyscy liczą więc, że w zawodach seniorskich Pucharu Świata pokaże się z dobrej strony.

W kategorii juniorek A startowały zawodniczki Pałacu Młodzieży Tarnów – Anna Brożek i Izabela Janis, które zajęły odpowiednio 6 i 7 lokatę. Wśród juniorów A o punkty w klasyfikacji walczyli Jacek Kaczanowski (10. miejsce) i Michał Lewicki (12. miejsce), obaj również Pałac Młodzieży Tarnów.

W kategorii juniorek B trzecie miejsce zdobyła Patrycja Chudziak, trenująca na co dzień w Skarpie Lublin.

Obecnie zawodnicy przygotowują się do startu w drugiej edycji Pucharu Świata seniorów, która zostanie zorganizowana w dniach 12 – 13 lipca w Chamonix. Na starcie stanie mocna reprezentacja Polski, której dużą część stanowią przedstawiciele tarnowskich klubów wspinaczkowych. Dobre przygotowanie do sezonu w monachijskich zawodach potwierdziła Edyta Ropek (Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team), która co prawda szczyt formy przygotowuje na wrześniowe zawody Mistrzostw Świata ale na pewno będzie w stanie zaatakować nowy rekord Polski. W zawodach dobrą formę wypracowaną na treningach będzie chciał potwierdzić również aktualny Mistrz Polski seniorów Jędrzej Komosiński reprezentujący AZS PGNiG PWSZ Tarnów. Nie można również zapomnieć o Klaudii Buczek (MKS Tarnovia), która w Mistrzostwach Polski seniorów wywalczyła na tarnowskim rynku złoty medal. W zawodach weźmie także udział duża grupa juniorów pozostająca na miejscu.
-Zawody w Chamonix to dla mnie osobiście trudne zawody. Nie osiągam tam dobrych rezultatów, niby każdy standard powinien być jednakowy ale decydują drobiazgi – specyficzne tarcie, ustawienie ściany, warunki pogodowe. W latach poprzednich to właśnie one decydowały o moich słabych wynikach. Wystarczy przesunięcie programu w czasie, a o to w Chamonix nie trudno – po południu bardzo często zaczynają się burze i bywa, że startujemy na nie do końca wyschniętej ścianie. Przysłowiowy „warun” jest jednak dla wszystkich jednakowy. Moim celem jest to aby w trakcie zawodów biegać równo i szybko, jeśli pójdzie za tym awans do finałowej ósemki to świetnie. Fizycznie czuję się dobrze, jestem świetnie przygotowany do startów. Dzięki nowym metodom przygotowania fizycznego czuję się bardzo szybki i czasy osiągane na treningach potwierdzają to. Wielokrotnie łamałem już barierę 6,60 s – to aktualny rekord Polski wywalczony przeze mnie w zeszłym roku. Czy jednak na zawodach uda się powtórzyć to co na treningach przychodzi łatwiej, gdyż bez atmosfery napięcia i stresu? Taką mam nadzieję! - mówi Jędrzej Komosiński.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947