Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
  11 I w Teatrze Solskiego premiera spektaklu nawiązującego do słynnej powieści Franza Kafki (film)   -   07/1/2014
"Proces 2.0", czyli proces dojrzewania (do winy)
Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza w sobotę 11 stycznia 2014 o godz. 18.00 na premierę spektaklu "Proces 2.0" w adaptacji i reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Na Dużej Scenie Solskiego zobaczymy: Matyldę Baczyńską, Aleksandra Fiałka (jako oskarżony K.), Tomasza Piaseckiego, Mariusza Szaforza, Kamila Urbana i Piotra Hudziaka.

Ogloszenie

Autorem scenografii i projektów kostiumów do spektaklu jest Mirek Kaczmarek, który w tarnowskim teatrze przygotował już scenografię do „Czerwonych Komet” (2007 r.) w reżyserii Jarosława Tumidajskiego. Muzykę do spektaklu skomponował Stefan Wesołowski, którego debiutancka płyta "Liebestod" ukazała się niedawno nakładem Important Records.

K. – trzydziestoletni mężczyzna bez większych zobowiązań. Na ogół sprawia niezłe wrażenie. Jest w miarę świadomym obywatelem i konsumentem. Czasami nachodzą go chwile refleksji, podczas których uświadamia sobie, że wszystko jest kruche i nietrwałe. Bywa sfrustrowany tym, że nie posiada celu. Ale równocześnie uważa, że chyba nie warto się tym przesadnie martwić. Trzeba żyć. Używać. Korzystać.
Pewnego dnia K. zostaje aresztowany. Rozpoczyna się proces.
Być może ten proces to przekleństwo. Być może zbieg okoliczności. Może dar od losu. A może K. potrzebuje tego procesu, by nadać swojej egzystencji sens i znaczenie, by dojrzeć. Do odpowiedzialności. Do winy.

Jarosław Tumidajski postanowił rozegrać swoje przedstawienie w przestrzeni industrialnej, stechnologizowanej, w której zamontowane są kamery monitoringu. Co za tym idzie – widz otrzyma możliwość obejrzenia spektaklu i równocześnie, na kilku ekranach, jego transmisji. A teatr do historii wywiedzionej z powieści Kafki dopisze kolejne piętro znaczeniowe – "Proces 2.0" będzie także opowieścią o permanentnym mechanizmie inwigilacji. O życiu jako przekazie medialnym.Bilety na spektakl można zakupić przez internet - https://ekobilet.pl/tarnowski-teatr/proces-2-0-1385157770
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl