To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "Jeden z najnowocześniejszych bloków porodowych w Małopolsce już otwarty"    -   08/1/2014
Nowa porodówka w Szpitalu św. Łukasza
Blisko 3 miliony złotych kosztował remont bloku porodowego w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Od teraz pacjentki mogą liczyć na jeszcze większy komfort porodu z zachowaniem pełnej intymności. Blok wyposażony został w nowoczesne łóżka porodowe oraz wannę do porodów w wodzie. Do dyspozycji pacjentek są 3 indywidualne sale z pełnym wyposażeniem oraz węzłem sanitarnym. Wszystkie sale są stale monitorowane przez punkt pielęgniarski.

Ogloszenie

Rodząca kobieta może przebywać na porodówce sama lub z osobą towarzyszącą. W czasie porodu stosowana jest psychoprofilaktyka bólu porodowego, techniki relaksacyjne oraz muzykoterapia. Do dyspozycji pacjentek pozostają piłki porodowe, drabinka, worek saco czy materace które przyspieszają i ułatwiają poród. Koszt samego wyposażenie to ponad 1 mln 200 tys. złotych.

Po modernizacji istnieje możliwość porodu w wodzie. Dzięki odpowiedniej temperaturze wody dochodzi do rozluźnienia mięśni, co prowadzi do znacznej redukcji odczuwanego bólu porodowego. Po urodzeniu noworodka położna kładzie go bezpośrednio na brzuchu matki - "kontakt skóra do skóry". Czas pierwszego kontaktu noworodka z matką nie jest ograniczany. Pępowina przecinana jest gdy przestanie tętnić. Zwykle robi to towarzyszący przy porodzie ojciec noworodka.

Odpowiadając na potrzeby rodzących kobiet stosowane są różne metody zwalczania bólu porodowego na przykład urządzenie MAMA TENS, które świetnie łagodzi bóle krzyżowe, znieczulenie gazem "rozweselającym" oraz znieczulenie zewnątrzoponowe. Nowoczesne łóżka porodowe pozwalają pacjentce wybrać najlepszą pozycję, w której jej dziecko przyjdzie na świat.

Nowoczesna sala przeznaczona do cięć cesarskich została zaprojektowana tak, aby możliwa była obserwację zabiegu przez osoby towarzyszące kobiecie w czasie porodu.

Narodziny dziecka są w życiu każdej rodziny bardzo ważnym wydarzeniem. Jako Szpital staramy się aby matki były objęte kompleksowym wsparciem od pierwszych dni ciąży po sam moment rozwiązania. Nasza placówka dysponuje zarówno poradnią ginekologiczną, szkołą rodzenia jak i oddziałem noworodków. Każda przyszła matka może liczyć na pełnozakresową opiekę – podkreśla dyrektor Szpitala św. Łukasza Anna Czech.

Od stycznia 2014 roku każde dziecko urodzone w placówce im. św. Łukasza otrzyma specjalną wyprawkę przygotowaną przez Szpital.

Warto dodać, że wyjątkowym i ciekawym wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa ponad 200 prac autorstwa dr. J. Przybycienia pt.: „Trzy rzeczy zostały z raju: gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka”. Prezentuje ona sylwetki dzieci żyjących w różnych kulturach i zakątkach świata. Pomysłodawcą oraz partnerem wystawy jest Szpital św. Łukasza. Wystawa przez najbliższe tygodnie będzie dostępna na głównym korytarzy na II piętrze szpitala. "
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, August 15, 2022 21:05:15
IP     : 3.236.225.157
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html