Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Bezpłatna grochówka na wznowienie handlu na legendarnym targu w Tarnowie    -   09/1/2014
Rusza handel na Burku
Najbardziej znany w Tarnowie plac handlowy jest po gruntownej modernizacji. Pierwsi kupcy pojawią się na nim już w piątek, 10 stycznia. Pięć dni później Burek zostanie oficjalnie oddany do użytku. Zaplanowano iście galicyjskie wydarzenie. Będą muzyka, grochówka i kiełbaski dla mieszkańców.

Ogloszenie

- Z uśmiechem rekomenduję mieszkańcom to miejsce. Zasadniczo zmieniło się otoczenie Burku i sam plac targowy. Pojawiły się nowe funkcjonalności, nowa estetyka. Ale przede wszystkim kupcy będą mogli handlować, a tarnowianie kupować w godnych, dużo lepszych warunkach niż poprzednio – podsumowuje zastępca prezydenta, Henryk Słomka-Narożański.
Przypomnijmy, właściwy plac targowy składa się z 27 pawilonów warzywnych, 15 pawilonów kwiatowych oraz 200 metrów bieżących stołów handlowych. Całość jest zadaszona, a każdy pawilon zabezpieczony antywłamaniowymi żaluzjami. Ulica po południowej stronie placu łącząca Łazienną z Panny Marii, jest w pełni przejezdna, znajduje się tam też parking.
Co bardzo ważne, przy okazji modernizacji Burku i za pieniądze zapisane na ten cel w budżecie miasta wyremontowane zostały ulice wokół placu. Nowy asfalt położono przy Łaziennej i Bema, wyrównano studzienki, a przez budynkiem Urzędu Pracy zlikwidowano bariery architektoniczne. Przy Panny Marii przełożono kostkę. Remont Burku kosztował ok. 4 miliony złotych.

Fot. P.Topolski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl