Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Drukarnia zapłaci odszkodowanie, ale nie takie jak chciał Urząd Miasta    -   17/8/2015
Salomonowy wyrok ws. skandalu wyborczego
Częstochowskie Zakłady Graficzne zapłacą ponad 24 tysiące zł odszkodowania tarnowskiemu magistratowi - tak orzekł Sąd Rejonowy w Tarnowie. To około 39% kwoty jakiej domagało się miasto za brak nazwiska jednego z kandydatów na listach w wyborach samorządowych w 2014 roku. Gmina Miasta Tarnowa domagała się obniżenia wynagrodzenia drukarni o 13 tysięcy złotych z tytułu rękojmi za wady oraz odszkodowania w wysokości 49 tysięcy za wydatki poniesione na przeprowadzenia ponownych wyborów samorządowych w okręgu wyborczym nr 3. Sąd oddalił pierwsze roszczenie tłumacząc, że magistrat powinien zawiadomić drukarnię o wadzie kart do głosowania do 12 grudnia, czyli w przeciągu miesiąca od dnia ich dostarczenia.

Ogloszenie
>

Co do drugiego roszczenia sędzia Jakub Lęcznar przyznał miastu rację i zasądził odszkodowanie w wysokości ponad 24 tys. złotych wraz z odsetkami, które będą naliczane od 27 maja 2015 roku. W swoim uzasadnieniu stwierdził, że strona pozwana nie wydrukowała kart zgodnie ze zleceniem, co w konsekwencji spowodowało nieważność wyborów.
Zaznaczył również, że zmniejszenie kwoty odszkodowania wynika z niezachowania należytej staranności ze strony urzędu. Chodzi tutaj o niezwrócenie uwagi i niezgłoszenie wykonawcy, niezgodnego z umową braku wydruku wzoru karty po poprawie wielkości czcionki oraz braku wzoru kart do głosowania na paczkach, w których znajdowały się karty. Wyrok nie jest prawomocny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl