Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: malopolskie.pl
  
   Ponad 8 mln z Funduszu Szwajcarskiego dla tarnowskiego szpitala św. Łukasza    -   16/7/2012
Wojewódzkie dofinansowania
Ponad 38 mln zł Funduszu Szwajcarskiego trafi  na modernizację instalacji grzewczych i wykorzystanie energii odnawialnej do trzech małopolskich szpitali – informował członek Zarządu Stanisław Sorys podczas konferencji prasowej w Tarnowie (13 lipca). Rozstrzygnięto również konkurs „Małopolskie Remizy 2012” - czytamy na portalu malopolskie.pl.

Ogloszenie

-Na ponad 8 mln zł może liczyć tarnowski szpital św. Łukasza, który zainwestuje w modernizację instalacji wentylacji z wykorzystaniem pomp ciepła, instalację agregatów do odzysku ciepła z klimatyzacji oraz kotłownię kondensacyjną, jak również w wymianę instalacji centralnego ogrzewania – mówił Stanisław Sorys. Przypomniał, że projekt poprawy efektywności energetycznej w wybranych publicznych, wojewódzkich zakładach opieki zdrowotnej realizowany będzie  w ramach II priorytetu (Infrastruktura i Środowisko) Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy czyli tzw. Funduszu Szwajcarskiego. -Jest to forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Polskę i dziewięciu innym państwom członkowskim Unii, które przystąpiły do niej w maju 2004 r. – dodał. Na finansowe wsparcie liczyć mogą instytucje publiczne i z sektora prywatnego, a także organizacje pozarządowe.

Podczas konferencji Stanisław Sorys poinformował o rozstrzygnięciu konkursu „Małopolskie Remizy 2012”. -Władze samorządowe regionu rozdzieliły ponad 3,5 mln zł pomiędzy 130 małopolskich gmin na prace budowlano-remontowe w strażackich remizach – mówił Stanisław Sorys. W ramach konkursu dotacje otrzymało: w powiecie bocheńskim 7 gmin na łączną kwotę 202 891 zł, w powiecie brzeskim 5 gmin na łączną kwotę 150 848 zł, w powiecie dąbrowskim 5 gmin na łączną kwotę 124 695 zł, a w powiecie tarnowskim 13 gmin na łączną kwotę 352 289 zł.  -Przekazane środki wpłyną na unowocześnienie remiz, na polepszenie warunków pracy strażaków oraz  lepsze zabezpieczenie sprzętu – przekonywał S. Sorys. 

W czerwcu i lipcu Zarząd Województwa Małopolskiego zadecydował o wyborze 29 projektów do dofinansowania w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na łączną kwotę  18 614 652,60 zł – poinformował członek Zarządu w czasie konferencji. Zwrócił uwagę na  dwa projekty z powiatu brzeskiego, które otrzymają dofinansowanie w wysokości 802 200,86 zł,  jeden projekt z Miasta Tarnowa dofinansowany będzie na kwotę 368 522,50 zł oraz  dwa projekty z powiatu tarnowskiego, których  dofinansowanie wyniesie 3 547 461,32 zł.

Ponadto członek Zarządu Stanisław Sorys przekazał tarnowskim dziennikarzom informacje na temat II edycji programu „Nasz Region Nasza Szansa”, który ma na celu wzmacniać poczucie tożsamości regionalnej wśród mieszkańców Małopolski. Dodał, że z powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego wpłynęło w sumie 15 zgłoszeń, z czego 3 nie spełniło wymogów formalnych. Poinformował też o tym, że Zarząd Województwa Małopolskiego w maju br. ogłosił otwarty konkurs na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych przeznaczając na ten cel 1 mln zł pochodzących z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W lipcu Zarząd zdecydował o dofinansowaniu 56 projektów. Z wniosków złożonych przez organizacje pozarządowe z Tarnowa oraz powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego, bocheńskiego oraz brzeskiego wybrano do dofinansowania 4 beneficjentów.

Foto: www.malopolskie.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947