Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Wieści z magistratu: komunikacja miejska, szkoły i ... nasza skóra po wakacjach    -   01/9/2012
Powakacyjne bilanse i zmiany
Do tarnowskich szkół pójdzie w poniedziałek ponad 21 tysięcy uczniów, przeszło 4 tysiące przedszkolaków oraz blisko trzy tysiące nauczycieli. Rozpoczną oni naukę w 71 placówkach publicznych i kilku niepublicznych, m.in. w wybudowanym od podstaw przedszkolu na Olszynowej, 7 ztermomodernizowanych szkołach i 6 ztermomodernizowanych przedszkolach. Biuro Prasowe UMT przypomina, że wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, od dnia 3 września 2012 r. komunikacja miejska będzie obsługiwana w takiej formie jak przed wakacjami. Wracają kursy zawieszone w lecie. Magistrat zachęca też po wakacjach do dokonania bezpłatnych badań skóry. Od 10 września w ZPS rusza program dermatologicznych badań dla mieszkańców miasta.

Ogloszenie

Na liniach autobusowych nr 5, 6, 206, 208, 210, 224, 225 i 239 zostaną przywrócone do obsługi kursy z oznaczeniem W, które nie były wykonywane w okresie wakacji.
Na linii 0 kurs o godz. 7:03 z al.Jana Pawła II będzie wykonywany pod Szkołę Nr 20 a na linii nr 9 kurs o godz. 7:05 z przystanku Lwowska Szpital będzie wykonywany przez ul. Norwida obok IV LO.
Na linii nr 31 od dnia 3 wrześnie nie będą wykonywane kursy z oznaczeniem # uruchomione dodatkowo wyłącznie na okres wakacyjny.
W nocy z 2 na 3 września po raz ostatni w tym roku będzie kursować linia nocna N.

Szkoły gotowe na pierwszy dzwonek
Nowy rok szkolny tuż, tuż. W najbliższy poniedziałek, 3 września, do tarnowskich szkół pójdzie ponad 21 tysięcy uczniów, przeszło 4 tysiące przedszkolaków oraz blisko trzy tysiące nauczycieli. Rozpoczną oni naukę w 71 placówkach publicznych i kilku niepublicznych.
Na mapie Tarnowa są nowe placówki. Mowa o zbudowanym od podstaw Przedszkolu Publicznym przy ul. Olszynowej z miejscami dla dwustu dzieci, oraz Niepublicznej Szkole im. Polskiej Marynarki Handlowej, która pojawiła się w miejscu dawnej SP nr 19 i Niepublicznym Gimnazjum przy SP nr 15. Tarnowskie szkoły i przedszkola zmieniają się nie do poznania. W czasie wakacji wiele z nich przeszło gruntowne remonty w ramach programu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej.
Szkoły po wakacyjnej termomodernizacji to Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr IV, Zespół Szkół Zawodowych, SP nr 3, SP nr 5, SP nr 9, i SP nr 15. A przedszkola po remontach termomodernizacyjnychi: PP nr 12 przy ul. Jasnej, PP nr 13 przy ul. Przedszkolaków, PP nr 21 przy ul. Burtniczej, PP nr 31 przy ul. Promiennej, PP nr 32 przy ul. Długiej, PP nr 34 przy ul. Wiejskiej.

Zbadaj się po wakacjach
Zespół Przychodni Specjalistycznych organizuje akcję profilaktyczną raka skóry. Badania pacjentów pod tym kątem rozpoczną się 10 września. Warto już dziś rezerwować czas. To kolejny w ostatnim czasie duży program profilaktyczny organizowany przez tarnowski Zespół Przychodni Specjalistycznych.

Program dotyczy raka skóry, zwłaszcza bardzo niebezpiecznego czerniaka. - Po wakacjach warto zbadać skórę, zweryfikować wszystkie nowe znamiona lub te, które już były, ale się zmieniły pod wpływem opalania - mówi dyrektor ZPS Artur Asztabski. Badania prowadzone będą za darmo przez lekarzy dermatologów.

To już druga tego typu akcja w ostatnim czasie. Wpisuje sie ona w cykl badań profilaktycznych organizowanych regularnie przez ZPS. Do tej pory można było sprawdzić m.in. gęstość kości, poziom cukru i wysokość ciśnienia, a także skorzystać z porad logopedycznych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(04-09-2012) anka :
Chciałam "pogratulować" magistratowi wyboru nowego dyrektora SP 3. Pani wczoraj nie potrafiła nic powiedzieć od siebie, myliła się, miała trudności z odczytaniem przemówienia napisanego odręcznym pismem. Gratuluję wam zabicia super atmosfery trójki, lecz proszę się nie martwić - my rodzice nie rezygnujemy z protestu i starań o sprawiedliwość w waszym ustawianym konkursie. Nowa dyrektorka nie ma naszego szacunku i nie będzie tolerancji dla waszych układów i zatrudniania takich pseudo fachowców.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2012) do anki :
Przenieś dzieciaki do 18, super personel zarządzany przez kompetentną p. dyrektor.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-09-2012) anka :
Zaczęłam rozważać..., ale wy macie naukę na zmiany, poza tym trójka wypracowała w ostatnich latach naprawdę dobry poziom i miała super zarządzającego, mam nadzieję, że ta nowa dyrektorka sama zrezygnuje widząc, co się wokół dzieje. Ale dzięki za dobrą radę, oby wam nie zmienili dyr. na kogoś takiego jak ta pani koralik.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947