Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Komunikat medialny Starostwa Powiatowego w Tarnowie    -   08/6/2013
Basen i rehabilitacja dla Pogórza w Tuchowie
W biurze poselskim Posła Michała Wojtkiewicza doszło do podpisania listu intencyjnego przez Starostę Tarnowskiego Romana Łucarza i Burmistrza Tuchowa Mariusza Rysia w sprawie wspólnej realizacji inwestycji pt. „Budowa Powiatowego Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego w Tuchowie”. Współpraca obejmować ma przygotowania do rozpoczęcia tej inwestycji, udział samorządów w jej finansowaniu oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych, co regulować mają odrębne, stosowne umowy.

Ogloszenie
>

- Samorządy Powiatu Tarnowskiego oraz Gminy Tuchów wyrażają zamiar rozpoczęcia współpracy w celu wspólnej realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa Powiatowego Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego w Tuchowie” – pod taką deklaracją podpisy złożyli Starosta Roman Łucarz i Burmistrz Mariusz Ryś. – Głównym celem przedsięwzięcia ma być zapewnienie mieszkańcom Gminy Tuchów i Powiatu Tarnowskiego aktywnego wypoczynku oraz możliwości korzystania z krytej pływalni, w tym świadczeń rehabilitacyjnych na wysokim poziomie.

W treści listu intencyjnego znalazło się również sformułowanie, że „Ośrodek rehabilitacyjny z basenem w tej części powiatu jak bardzo potrzebny, gdyż jest to teren górski, na którym często dochodzi do urazów kończyn i stawów. Ponadto społeczeństwo się starzeje i coraz więcej jest schorowanych osób, które wymagają profesjonalnej pomocy, by utrzymywać sprawność fizyczną. Mnóstwo dzieci i młodzieży cierpi zaś na różnego rodzaju schorzenia i skrzywienia kręgosłupa, a pływanie jest na to najlepszym lekarstwem”.

Z inicjatywą budowy basenu oraz ośrodka rehabilitacyjnego w sercu Pogórza wyszedł Poseł Michał Wojtkiewicz, który uważa, że Tuchowowi należy się coś w zamian za utratę publicznego szpitala, który został sprzedany prywatnej spółce. – Pieniądze, które Starostwo wzięło za szpitalne obiekty powinny wrócić do Tuchowa – twierdzi stanowczo. – Powinno się tutejszemu społeczeństwu zaproponować coś w zamian, skoro samorząd powiatowy nie chciał mieć wpływu na kształt i poziom świadczeń zdrowotnych. Nie można się wyzbywać wszystkich zadań z zakresu opieki zdrowotnej, trzeba naprawić błąd popełniony przez poprzedniego Starostę. Będę patronował temu przedsięwzięciu.

Starosta Roman Łucarz podzielał zdanie, że Starostwo jest coś winne mieszkańcom południowej części powiatu za sprzedanie szpitala, który był jedyną powiatową jednostką służby zdrowia. – Chcemy, aby nowy obiekt był nowoczesny i służył ludziom przez lata. Musimy jednak pozyskać środki zewnętrzne, bo nasze samorządy same kosztów budowy nie udźwigną – zaznaczył Starosta.

Burmistrz Mariusz Ryś przekonywał, że lokalizacja w Tuchowie Powiatowego Centrum Rehabilitacyjno-Sportowego jest jak najbardziej zasadna, gdyż jest on nieformalną stolicą dla Pogórza, zamieszkiwanego przez około 60 tysięcy osób. Przygotowaną pod basen działkę gmina ma od 2005 roku, ale przeszkodą w realizacji planów był brak możliwości pozyskania finansowego wsparcia. – Cieszymy się, że teraz zyskujemy partnera do tego przedsięwzięcia w postaci Powiatu Tarnowskiego – mówił Burmistrz.

Wspieranie idei budowy basenu i ośrodka rehabilitacyjnego dla Pogórza zapowiedział również obecny podczas podpisywania listu intencyjnego radny powiatowy z Tuchowa Bogdan Płachno. Teraz samorząd Tuchowa opracować ma szczegółową koncepcję sportowo-rehabilitacyjnego centrum, a następnie spisane ma zostać już szczegółowe porozumienie ze starostwem. Uchwały będą też musiały podjąć rady Tuchowa i Powiatu Tarnowskiego. Poseł Wojtkiewicz ma nadzieję, że obiekt uda się wybudować w ciągu najbliższych trzech – czterech lat.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947