To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Zaproszenie do Tuchowa    -   19/6/2013
Dzień otwarty w Ośrodku Psychoterapii
Blisko 70 proc. Polaków ma poczucie bezradności, ponad połowa twierdzi, że bywa w depresji – wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Ta ostatnia choroba często wynika ze wzrostu tempa życia i przeciążenia obowiązkami. Niepokojące jest, że chorzy na depresję za wszelką cenę dążą do zachowania aktywności zawodowej i nie zawsze się leczą. Dla osób, które nie radzą sobie w relacjach zawodowych i rodzinnych, a także nie potrafią pokonać trudności codziennego życia Ośrodek Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów 21 czerwca przygotował Dzień otwarty.

Ogloszenie

W Ośrodku działa Dzienny Oddział Psychiatrii. Personel zaprasza głównie osoby, które z powodu depresji, schizofrenii czy lęków boją się otworzyć przed ludźmi. Warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji lekarza specjalisty psychiatry, a także porad psychologa – psychoterapeuty, aby przekonać się, że podobne problemy ma wiele osób. W programie dnia otwartego znalazły się zajęcia, propagujące techniki relaksacji oraz z wykorzystaniem ruchu i muzyki. Na co dzień korzystają z nich pacjenci Oddziału Dziennego. Są oni poddawani terapii jedynie w ciągu dnia, zaś po południu i w nocy pozostają w środowisku domowym. To głównie pacjenci z zaburzeniami psychicznymi, spowodowanymi uszkodzeniem lub dysfunkcją mózgu i chorób somatycznych. Są wśród nich także chorzy z zaburzeniami nastroju, osobowości lub z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim.

W Ośrodku Psychoterapii prócz Oddziału Dziennego działają tutaj także: Poradnia Zdrowia Psychicznego, Poradnia Psychologiczna, Zespół Leczenia Środowiskowego i dwie Poradnie Leczenia Uzależnień. Trafiają do nich uzależnieni od: alkoholu, leków, narkotyków, ale także od hazardu, zakupów czy Internetu. Opieką psychoterapeutyczną są otaczani także członkowie ich rodzin. Poradnia Psychologiczna pomaga osobom, którzy nie potrafią sobie radzić z przewlekłymi sytuacjami stresowymi. Specjaliści pomagają rozwiązywać problemy np. w ostrych sytuacjach kryzysowych po śmierci bliskiej osoby.

W kameralnych, ciekawie zaaranżowanych wnętrzach Ośrodek Psychoterapii udziela świadczeń nieodpłatnie, w ramach kontraktu z NFZ. Specjaliści twierdzą, że ponad 220 tys. osób w całej Małopolsce odczuwało w ostatnim czasie zaburzenia psychiczne. 40 tys. przypadków zaliczono do wymagających intensywnego leczenia. Tylko jedna trzecia cierpiących skorzystała z porady specjalistów. Skala zapadalności na choroby psychiczne spowodowała , że przestały być one wstydliwe, a przy odpowiednim wsparciu nie przekreślają zawodowej i rodzinnej aktywności chorych. Podczas Dnia otwartego specjaliści czekają na zainteresowanych w Ośrodku Psychoterapii zlokalizowanym w Tuchowie przy ul. Kolejowej 8b w godzinach od 08:00 do 13:00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 15:18:29
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html