Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
  Niepewne losy nowej wieży   -   15/10/2003
Szef miejscowej delegatury ochrony zabytków Andrzej Cetera interweniuje w sprawie wieży, która pojawiła się na kompleksie kamienic między Rynkiem, pl. Rybnym i ul Kapitulną. Estetyczną, ale nielegalną prawdopodobnie wieżę postawił włoski właściciel obiektu. Konserwator zabytków ubolewa nad tym faktem, twierdząc, że wieża zmienia w sposób istotny nawet panoramę miasta.

Ogloszenie
>

Wieża narusza przede wszystkim plan zagospodarowania przestrzennego Starówki, nie było jej też - zdaniem konserwatora - w zatwierdzonym planie przebudowy. W kompleksie budynków zakupionych przez Włocha kończy się właśnie generalny remont, na który pozwolenie inwestor otrzymał. Kamienice wyróżniają się teraz na tle innych, nieodremontowanych, których wciąż na Starówce nie brakuje. Konserwatorzy wystąpili jednak w sprawie wieży, stawianej zresztą od wiosny (co świetnie obserwowaliśmy z okien redakcji) do nadzoru budowlanego. Inspektorzy madzoru przeprowadzą teraz wizję lokalną a decyzja w sprawie losów wieży ma zapaść w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.
Podobną wizję lokalną 20 października przeprowadzą też inspektorzy i konserwator w kamienicy przy Rynku 14, w której - na zabytkowej posadzce - właściciel położył nowe kafelki. Tu najbardziej prawdopodobną decyzją będzie konieczność usunięcia przez właściciela nowych płytek i powrót do stanu sprzed "inwestycji". Sprawa z wieżą będzie na pewno bardziej skomplikowana ...
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
Zaściankowiec :
A mi się wierza PODOBA, a tak nawiasem mówiąc, to w/g "konerwatora" powinniśmy zburzyć między innymi zamek królewski w Warszawie i pozostawić ruiny (a co !!!), aha i jeszcze, zauważmy jak wygląda PRYWATNA kamienica, a jak kamienica po przeciwnej stronie rynku - obok siedziby okay.pl - prawdopodobmie miejska - opikuje się nią konserwator ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


zd :
Bardzo dziwne uwagi,a może ktoś nie dostał do kieszeni za wydanie "zgody".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


mieszkaniec :
zgadzam sie z przedmowcami ! kamienica pieknie wyremontowana itd, doda tylko piekna na rynku .. ale NIE ! bo ktos nic z tego nie ma .. FATALNIE panie Cetera .. Panu juz dziekujemy !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


weiss :
Za 100 lat nikt nie będzie pamietał że tej wieży tam nie było wcześniej.Jest ona upiększeniem kamienicy i rynku.A tak na marginesie to cała ta kamienica jest praktycznie zbudowana od podstaw, więc dalczego nie dodać wieży?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


agu czaka uga uga :
Tylko czy tak wiezyczka nie sugeruje przypadkiem, ze byla tam od zawsze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


andy :
W pracowni konserwacji zabytków siedzą niesamowite nieroby.Żeby pokazać że coś robią,muszą się do czegoś przyczepić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


arci :
Chyba ten koserwator jednak nie zna dobrze historii sztuki.Wiadomomo przecież że przez te wszystkie wieki poszczególne budowle były przebudowywane zgodnie z panuj±cymi nurtami w kolejnych epokach.Przecież wiadomo że budynki stoj± dla korzy¶ci wła¶ciciela a nie koserwatora i ma prawo tak wszystko urz±dzić oczywi¶cie z zachowaniem charakteru historycznego aby to jemu było wygodnie wtym funkcjonować.To że została dobudowana wieżyczka to moim zdaniem podnosi estetykę oraz atrakcyjno¶ć budynku a także całego otoczenia a także zaznacza w pozytywny sposób dla przyszłych pokoleń przeprowadzony remont.Przecież lepiej że kto¶ się o to troszczy z własnej kieszeni niż miało by to czekać na łaskę państwa i w sumi należało by takim ludziom pomagać a nie rzucać kłody pod nogi.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


chrysosplenium :
Panie Cetera! ZejdĽ pan z dachu na ziemię i szukaj pan takich Włochów z kas±, to może w przyszło¶ci nasz rynek będzie piękniejszy od np. Wrocławskiego w centrum którego stoi fontanna ze szkła z 2001 roku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


forik :
nie no ... nie dajmy sie zwariowac !!! Pan Cetera czeka na lapowke !! ludzie ... co ten czlowiek robi na tym stanowisku !! Panie prezydencie ! zrob cos Pan ..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-11-2003) rysio :
wieża jest ok.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-11-2003) bisiu :
ta wiezyczka to jednak lekkie przegiecie. wiocha i tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947