Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Plastikowa Dolina już ... za mała   -   05/4/2004
W specjalnej strefie ekonomicznej w Tarnowie ruch. Pierwsza firma rozpoczyna tutaj budowę zakładu tworzyw sztucznych. To przedsiębiorstwo polskie – informuje prezes Klastera Przemysłowego administrującego strefą Tomasz Gut. Zarząd Klastera zawarł umowy z jeszcze czterema inwestorami, w tym z dwoma zagranicznymi. Dotychczas przedsiębiorcy zdecydowali się na zagospodarowanie 60 % gruntów tarnowskiej strefy. Dlatego trwają zabiegi o jej poszerzenie w Tarnowie.

Ogloszenie

Potrzebna jest na to zgoda ministra skarbu – mówi wiceprezydent Andrzej Sasak. Ponieważ Unia Europejska nie zgadza się na poszerzanie stref obszar Krakowskiej strefy miałby być pomniejszony o powierzchnie dołączone do terenu objętego preferencjami dla inwestorów w Tarnowie. A te są szerokie. Przedsiębiorcy maja szanse na zwolnienia z opłaty podatku dochodowego do 2017 roku, nie zapłacą także podatków lokalnych.

Tymczasem władze Tarnowa wspólnie z zarządami dwóch największych firm w regionie zamierzają w Tarnowie utworzyć park inwestycyjny. W obszarze muszą się znaleźć tereny zdegradowane przez przemysł, co ma dać szansę na zdobycie pieniędzy z funduszy strukturalnych Unii. Prócz niewykorzystanych nieruchomości Zakładów Azotowych i Mechanicznych mają się tu znaleźć także tereny Parku Kryształowego i obszary przy ulicy Tuchowskiej. Wniosek w tej sprawie władze miasta przygotowują wspólnie z dyrekcją Zakładów Azotowych. Kolejne spotkanie, na którym omawiane będą szczegóły, zaplanowano jeszcze w tym tygodniu.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl