To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Akademia Filmowa – Współcześni Mistrzowie Kina    -   30/5/2008
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza w dniach 28 – 29 czerwca miłośników dobrego kina na kolejne spotkania w ramach cyklu ilustrowanych projekcjami wykładów krytyka filmowego Jerzego Armaty. W tym miesiącu zapoznamy się z twórczością Agnieszki Holland (projekcja filmu „Kopia Mistrza”) oraz Petera Weira („Piknik pod Wiszącą Skałą”).

Ogloszenie

Spotkanie XIX – Agnieszka Holland
Urodzona w 1948r w Warszawie scenarzystka i reżyserka, czołowa przedstawicielka kina moralnego niepokoju. Po wprowadzeniu stanu wojennego nie wróciła do kraju, realizując filmy we Francji, a następnie w USA. Często porusza kontrowersyjne wątki związków międzyludzkich, wyobcowania społecznego i kwestii politycznych oraz religijnych. Ważniejsze filmy: „Aktorzy prowincjonalni” (1978), „Gorączka” (1980), „Kobieta samotna” (1981), „Europa, Europa” (1990), „Całkowite zaćmienie” (1995), „Kopia mistrza” (2005). I ten właśnie film zaprezentowany zostanie po wykładzie. Wiedeń, rok 1824. 23-letnia Anna Holtz, studentka konserwatorium muzycznego, dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności zaczyna pracę u Ludwiga van Beethovena. Maestro przyjmuje ją jako swoją kopistkę i tak rozpoczyna się niezwykła znajomość, która odmieni życie obojga. To burzliwy czas w życiu wielkiego kompozytora. Beethoven zmaga się z głuchotą, samotnością i problemami rodzinnymi. Wszystko to staje się inspiracją do stworzenia słynnej IX Symfonii.
Piwnice TCK, 28 czerwca godz. 17:00

Spotkanie XX – Peter Weir
Urodzony w 1944r w Sydney scenarzysta i reżyser, jeden z czołowych przedstawicieli odnowy kina australijskiego w latach 70. Od początku lat 80. pracuje w USA. Jego obrazy – pełne suspensu i emocji - są często pochwałą pierwiastka irracjonalnego, idealizowaniem „dzikości”, naturalności, pierwotnej niewinności. Ważniejsze filmy: „Piknik pod Wiszącą Skałą” (1975), „Ostatnia fala” (1977), „Galipoli” (1981), „Świadek” (1985), „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” (1989), „Truman Show” (1998). Po wykładzie projekcja filmu „Piknik pod Wiszącą Skałą”. Grupa dziewcząt wybiera się na wycieczkę w góry. Trzy uczennice wraz z opiekunką odłączają się od reszty. Powraca - w szoku - tylko jedna, pozostałe znikają bez śladu. Pełne poezji i tajemniczości, bez wątpienia największe dzieło kina australijskiego.
Piwnice TCK, 29 czerwca godz. 10:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, July 25, 2024 18:27:38
IP     : 44.210.151.5
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html