Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Millennium „Studio Clasic” - konkurs    -   30/5/2008
Po sukcesach cieszącego się sympatią tarnowskich kinomanów cyklu “Studio”, kino Millennium przy MCK poszerza swoją ofertę inaugurując w czerwcu pokazy największych arcydzieł w historii kina światowego. Będą to zawsze filmy wyświetlane na odnowionych cyfrowo, nieskazitelnych technicznie kopiach, ze świeżo wytłoczonymi napisami w języku polskim. W czerwcu zobaczymy film „Błękitny Anioł” z Marleną Dietrich z 1930 roku oraz „Metropolis” Fritza Langa z 1927r. Z kolei w ramach cyklu „Studio” pokazany zostanie film „Once”.

Ogloszenie

Dla wielu widzów będą to zapewne sentymentalne, kinogeniczne podróże do czasów własnej młodości, ale dla wielu młodych kinomanów projekcje te staną się niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju, mistrzowską lekcją kina – czyli przypomnieniem początków aktorskich i reżyserskich karier, albo filmów, które okazały się kamieniami milowymi w ponad stuletniej historii X Muzy.
Bilety na każdą projekcję w cenie 10 zł.

Błękitny Anioł
„Kiedy Marlena Dietrich po raz pierwszy zaśpiewała - „Ja jestem tylko po to, aby kochać mnie”, kinomani padli do jej stóp. Najpierw widzimy ją na plakacie, potem na fotografiach, ale kiedy wreszcie pojawia się w kadrze, siedząc na beczce i śpiewając o tym, że „cała jest dla miłości”, nikt nie ma wątpliwości, że w tym momencie narodziła się gwiazda. Marlena Dietrich w filmie tym zagrała Lolę Lolę: kabaretową szansonistkę – kobietę wyzwoloną, cyniczną i rozzuchwaloną seksualnie. Nawet kiedy śpiewa w podrzędnej knajpie, w asyście brzuchatych piwoszy i dochodzącego z kuchni zapachu bigosu, bije od niej blask. Nikt wcześniej w kinie nie odważył się na takie entree. To od Loli-Dietrich wszystkie późniejsze femme fatale uczyły się jak nas uwodzić i porzucać. Jak fascynować. Lola mówi: „Mężczyźni lecą do mnie, jak ćmy do światła. Jeżeli się spalą, to nie moja wina” (...) Po upływie tylu lat, film Jozefa Sternberga ogląda się dziś zaskakująco dobrze.” – pisał o filmie Łukasz Maciejewski. „Błękitny Anioł” premierę miał w 1930 roku – fabuła oparta została na książeczce Heinricha Manna (brata Tomasza) „Profesor Unrat” i opowiada historię belfra, których chcąc uchronić swoich uczniów przez zgnilizną moralną Loli, sam wpadł w jej sidła.
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 23 czerwca, godz. 20:00

Metropolis
W dalekiej przyszłości ludzkość jest podzielona na dwie grupy. Jedna to myśliciele, którzy rządzą światem i wymyślają nowe rzeczy, druga to robotnicy, którzy bezmyślnie wykonują rozkazy myślicieli. Obie grupy społeczne, choć tworzą spójną całość są odseparowane od siebie. Jeden z myślicieli postanawia zobaczyć jak żyją robotnicy, w tym czasie robotnicy przygotowują rebelię...
Fantastyczno – naukowe „Metropolis” z 1927 roku, nazywane „poronionym arcydziełem” Fritza Langa ciągle sprawia kłopot: jest filmem rozwlekłym (124 minuty), fatalnie granym i sentymentalnym w najgorszym stylu, ale ten sam tytuł inspiruje przecież kolejne pokolenia twórców wyrafinowaniem scenograficznym i malarskim rozmachem. W „Metropolis” wybitna forma bez reszty zdominowała lichą treść. Film kosztował 6 milionów marek przy założonym budżecie – 1,5 mln., zdjęcia trwały nieprzerwanie 310 dni i 60 nocy! Równie imponująca jak rozmach i budżet przedsięwzięcia, okazała się jego klapa. Bardzo szybko zaczęły się więc bezlitosne skróty i seria nowych, coraz gorszych wersji oryginału. Pokazywana dzisiaj w naszych kinach wersja „Metropolis” jest chyba najbliższa oryginałowi. O kulisach powstania, czarnej legendzie „Metroplis” Fritza Langa powstały liczne książki i dokumenty. Sama filmografia tytułów zrealizowanych w hołdzie lub zainspirowanych „Metropolis” liczy grubo ponad sto pozycji: od klasycznego „Frankensteina” (1931) Jamesa Whale’a, poprzez „Łowcę androidów” (1982) Ridleya Scotta, po „Express Yourself” - rewelacyjny, nakręcony przez Davida Finchera, video-clip Madonny.
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 16 czerwca, godz. 20:00

Millennium Studio
W cyklu kina studyjnego zobaczymy film „Once” Johna Carney’a – opowieść o niezwykłym uczuciu, które na jednej z ulic Dublina przytrafiła się irlandzkiemu muzykowi, zarabiającemu na życie graniem na ulicy i emigrantce z Czech, która sprzedaje kwiaty i lubi słuchać dźwięków jego muzyki. Co ciekawe, w tym irlandzkim musicalu (2007) główne role zagrali amatorzy i, jak pisała w „Dzienniku” Elżbieta Ciapara „świat oszalał na punkcie „Once” - prostego, taniego filmu bez gwiazd. Nakręcony za śmieszne pieniądze (130 tys. euro), zagrany przez amatorów, irlandzki "Once" w ciągu kilku miesięcy zarobił blisko 15 mln dolarów. (...) Ten film to najlepsze lekarstwo na wiosenną chandrę. Siła tego obrazu tkwi w jego prostocie. Jest absolutnie bezpretensjonalny. Niczego nie analizuje. Nie moralizuje. Nie objawia nam żadnych wiekopomnych prawd. Nie wychowuje. Opowiada zwyczajną (ale nie banalną!) historię i robi to w bardzo zwyczajny sposób.
Kino Millennium, ul. Traugutta 1, 30 czerwca, godz. 20:00

UWAGA KONKURS! Mamy dwa podwójne, bezpłatne zaproszenia na każdy z seansów „Millennium Studio” i „Millennium Studio Clasic”. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule wiadomości tytuł wybranego do obejrzenia filmu. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Zaproszenia trafią każdorazowo do rąk dwóch osób, które losowane będą zawsze w poniedziałek około godziny 12:00 (tylko w te poniedziałki, w które planowane są "studyjne" seanse) z grona osób, jakie nadeślą nam do tego czasu swoje zgłoszenia.
Zwycięzców o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947