» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Źródło: inTARnet.pl

Unia - Dalin 2:0 (1:0) !    -   31/5/2008
W meczu "o wszystko" na szczycie IV ligi piłkarskiej Unia rozegrała świetny mecz i wygrała z Dalinem 2:0 (do przerwy prowadząc 1:0). Strzelcami bramek byli: Hajduk w 25 minucie i Żaba w 88 minucie. Na trybunach zasiadło ok. 1200 kibiców. Zwycięstwo z najgroźniejszym rywalem Unii na przestrzeni całego sezonu oznacza pozycję samodzielnego już lidera tabeli i olbrzymie szanse na upragnione baraże o II ligę. Aby ziściło się to marzenie trzeba jeszcze rozstrzygnąć za tydzień na swoją korzyść ostatni pojedynek ligowy, z Gościbią w Sułkowicach.

Ogloszenie

"Jaskółki" rozegrały naprawdę dobre spotkanie. Szczególnie w I połowie, co chwilę na połowie Myśleniczan sunęły ich ataki. Bardzo aktywni byli Hajduk (strzelec pierwszej bramki), Drozdowicz, Radliński i Bartkowski, było także wiele strzałów na bramkę Dalinu.
Życie piłkarzom Unii starał się utrudnić tylko sędzia, który w I połowie nie uznał np. innej prawidłowo zdobytej przez Tarnowian bramki.
W drugiej części pojedynku coraz śmielej poczynali sobie jednak zawodnicy Dalinu, na szczęście dla Unii - nieskutecznie. Czego się nie da powiedzieć o "jaskółkach" ! W 88 minucie (zaledwie kilkanaście sekund po wejściu na boisko !) doskonałe podanie otrzymał Żaba i strzałem z 15 metrów zdobył drugą bramkę dla Unii. 2:0 !

Pozostałe wyniki 33 kolejki IV ligi:
Płomień Jerzmanowice (walkower z Wisłą II Kraków)
Beskid Andrychów - Poprad Muszyna 2-2
Puszcza Niepołomice - Lubań Maniowy 3-1 (0-1)
Fablok Chrzanów - Gościbia Sułkowice 1-2
MKS Trzebinia/Siersza - LKS Nieciecza 1-1
Bocheński KS - Sandecja II Nowy Sącz 7-0
MZKS Alwernia - Tuchovia Tuchów 1-0
Garbarnia Kraków - Glinik/Karpatia Gorlice 0-0

W tabeli prowadzi Unia z 74 pkt. przed Puszczą (72) i Dalinem (71). Dwa ostatnie zespoły spotkają się ze sobą w ostatniej kolejce. Czwarty, Bruk - Bet Nieciecza (70) utracił już szansę walki o baraże. O utrzymanie w stawce z kolei próbować walczyć będzie jeszcze za tydzień Fablok (podejmowany w Niecieczy), który ma jednak 2 punkty straty do Sandecji II.

W trzecioligowym pojedynku Hutnik przegrał z Okocimskim 1:2 (0:2), co zapewniło zawodnikom z Brzeska awans do nowej II ligi !
Już wkrótce znajdziesz u nas wyniki pozostałych spotkań ligowych w regionie.
Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 18)Dodaj komentarz
(31-05-2008) UNIA :
Brawo!! Znów trybuna wypełniona prawie jak na Okocimskim ;);) Trochę mniej z młynie no i oczywiście bez kibiców gości, ale czego tu się spodziewać, ludzi ok. 1800, młyn 350... No i ten sedzia, Boże!!! Co to za chłop?? Przewaga Unii znaczna!!! BRAWO UNIA!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .

(31-05-2008) ZKS :
Brawo UNIA , piękny wynik !

(31-05-2008) Wizja :
Bardzo się ciesze! Patrze na tabela i wynika z niej niezbicie, że zwycięstwo w kolejnym meczu to pewny awans. W innym wypadku: 4. Niecierza ma 4 pkt straty więc już się nie liczy. Pozostaje Dalin i Puszcza, które na nasze szczęście zmierzą się ze sobą. Jeżeli padnie remis to zwyciężamy ligę bez względu na to jak zagramy. Jeżeli Dalin wygra, a Unia zremisuje to też wygrywamy ligę. Jeżeli Dalin wygra, a Unia przegra to decydują bezpośrednie spotkania. Tu jest ta sama różnica czyli deduje coś o czym nie wiem więc proszę o pomoc... Jeżeli Puszcza wygra, a Unia zremisuje to z powodu takiej samej sytuacji w spotkaniach decyduję też coś o czym nie wiem :-) Jeżeli Puszcza wygra, a Unia przegra to zajmujemy 2 miejsce w tabeli.

Puszcza gra z Dalinem to wiecie :D:D my jedziemy do Sułkowic, które są dosć słabe a dziś zapewniły sobie utrzymanie.... i zmieńcie to 1200 widzów.... Jak połowa trybuny która ma ponad 3200 miejsc jest zajęta, a na wirażu do tego 350 osób... to to jakie 1200 widzów???

(31-05-2008) pumex :
spoko Wizja oni juz nie takie mecze sprzedawali w 2 lidze ,to i ten mogą opylić.....................

(31-05-2008) TEŻ UNIA :
no i 5 widzów na wirażu od strony parku :]:D

Pumex, wiem, ale tym razem chce mieć nadzieję, że nikt nie chce od nas niczego kupić ;-)

Jeżeli będziemy pierwsi to gramy baraże ze Staszowem, albo z Pińczowem z IV ligi świętokrzyskiej? Jakie są te drużyny? Porównywalne z Unia? Gorsze? Lepsze? Wie ktoś coś? :-)

(31-05-2008) Unia :
Będzie teoretycznie losowanie, wydaje mi się że teoretycznie.... sprzedać to oni sobie mogą słoneczniki na burku!

chciałem wam uswiadomić proze życia ))) taki zimny prysznic ,lepiej dmuchać ,czasami na zimne))

(31-05-2008) koziol 51 :
widzi mi sie ze socker w tarnowie siegnol dna.na szczescie nieciecza juz nam nie zagraza

(31-05-2008) Mer - Do Wizji :
Zgodnie z regulaminem, w rywalizacji o 1. miejce (również miejsca spadkowe) o kolejności - w przypadku równej liczby punktów - decyduje bilans bezpośrednich spotkań. Jeżeli jest on idealnie równy - konieczny jest dodatkowy mecz na neutralnym stadionie wyznaczonym przez prowadzący rozgrywki Małopolski OZPN.

Mer, dziekuję. Z tego wynika, że (OBY NIE!) może być jeszcze dodatkowy mecz.... prawdziwy horror... ;-) tzn. mam nadzieję, że wygramy i te wszystkie rozważania będą tylko przedmeczowym folklorem ;-)

(01-06-2008) Unia :
Nie będzie takiej sytuacji bo Unia wygra ;):) ale i tak będą nerwy straszne bo będa baraże... do kozioł51?? sięgną dna?? pierwszy raz odd parulat wygraliśmy puchar w tarnowskim, pierwszy raz od paru lat jesteśmy liderem, pierwszy raz od 10 lat przyszło ponad 2000 ludzi, poraz pierwszy od 30 lat zabłysnęły jupitery itp..... do TEZ UNIA - no i kilkanaście na prostej ;d;d

(01-06-2008) Mer - do Wizji :
Odpowiedzi c.d. (nie mogłem na gorąco ze względu na brak czasu). Z tego co wiem - Pogoń i Nida to zespoły porównywalne z Unią. Pińczów ma bardzo wyrównany skład, bez "gwiazd". To zespół bardziej nieprzewidywalny, preferujący szybką grę opartą na dobrym przygotowaniu fizycznym. Staszów nieco przypomina Unię. Jak się to banalnie mówi - mieszanina rutyny i doświadczenia. Dość powiedzieć, że dużą rolę odgrywa tam znany ci zapewne... Krzysztof Nalepka. W kadrze jest też Janusz Kaczówka. Z reguły wchodzi w pierwszym składzie, ale nie na 90 minut (nie wiem czy teraz nie ma jakiejś kontuzji?). Mają dobrego napastnika - Andułę. "Ma nosa" pod bramkę. Był nawet chyba przymierzany do Kolportera. Strzela dużo - teraz w Staszowie, wcześniej w Starachowicach i Ożarowie. Generalnie, mimo wszystko, w tym -ewentualnym wciąż - dwumeczu, niezależnie od rywala, nieco większe szanse dawałabym Unii. Chociaż to przecież baraż - o wszystkim może zdecydować słabszy dzień lub nawet pojedynczy błąd. To jednak i tak zmartwienia na przyszłość. Nie zastanawiajmy się nad tym, bo zapeszymy. Trzeba najpierw wygrać ligę. To na razie jest cel.

(01-06-2008) Mer do Wizji (drobna poprawka) :
Oczywiście Staszów to mieszanina rutyny i doświadczenia z młodością.

(01-06-2008) Wizja :
Mer, dziękuje raz jeszcze. Teraz mam już pełny obraz sytuacji. Nie pozostaje nic innego jak czekak na przebieg wydarzeń.