Unia - Dalin 2:0 (1:0) !    -   31/5/2008
W meczu "o wszystko" na szczycie IV ligi piłkarskiej Unia rozegrała świetny mecz i wygrała z Dalinem 2:0 (do przerwy prowadząc 1:0). Strzelcami bramek byli: Hajduk w 25 minucie i Żaba w 88 minucie. Na trybunach zasiadło ok. 1200 kibiców. Zwycięstwo z najgroźniejszym rywalem Unii na przestrzeni całego sezonu oznacza pozycję samodzielnego już lidera tabeli i olbrzymie szanse na upragnione baraże o II ligę. Aby ziściło się to marzenie trzeba jeszcze rozstrzygnąć za tydzień na swoją korzyść ostatni pojedynek ligowy, z Gościbią w Sułkowicach.

"Jaskółki" rozegrały naprawdę dobre spotkanie. Szczególnie w I połowie, co chwilę na połowie Myśleniczan sunęły ich ataki. Bardzo aktywni byli Hajduk (strzelec pierwszej bramki), Drozdowicz, Radliński i Bartkowski, było także wiele strzałów na bramkę Dalinu.
Życie piłkarzom Unii starał się utrudnić tylko sędzia, który w I połowie nie uznał np. innej prawidłowo zdobytej przez Tarnowian bramki.
W drugiej części pojedynku coraz śmielej poczynali sobie jednak zawodnicy Dalinu, na szczęście dla Unii - nieskutecznie. Czego się nie da powiedzieć o "jaskółkach" ! W 88 minucie (zaledwie kilkanaście sekund po wejściu na boisko !) doskonałe podanie otrzymał Żaba i strzałem z 15 metrów zdobył drugą bramkę dla Unii. 2:0 !

Pozostałe wyniki 33 kolejki IV ligi:
Płomień Jerzmanowice (walkower z Wisłą II Kraków)
Beskid Andrychów - Poprad Muszyna 2-2
Puszcza Niepołomice - Lubań Maniowy 3-1 (0-1)
Fablok Chrzanów - Gościbia Sułkowice 1-2
MKS Trzebinia/Siersza - LKS Nieciecza 1-1
Bocheński KS - Sandecja II Nowy Sącz 7-0
MZKS Alwernia - Tuchovia Tuchów 1-0
Garbarnia Kraków - Glinik/Karpatia Gorlice 0-0

W tabeli prowadzi Unia z 74 pkt. przed Puszczą (72) i Dalinem (71). Dwa ostatnie zespoły spotkają się ze sobą w ostatniej kolejce. Czwarty, Bruk - Bet Nieciecza (70) utracił już szansę walki o baraże. O utrzymanie w stawce z kolei próbować walczyć będzie jeszcze za tydzień Fablok (podejmowany w Niecieczy), który ma jednak 2 punkty straty do Sandecji II.

W trzecioligowym pojedynku Hutnik przegrał z Okocimskim 1:2 (0:2), co zapewniło zawodnikom z Brzeska awans do nowej II ligi !
Już wkrótce znajdziesz u nas wyniki pozostałych spotkań ligowych w regionie.

Date        : Tue, March 19, 2024 07:47:03
IP          : 54.242.75.224