Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Likwidacja "piątki" bezprawna - zdaniem wojewody   -   05/4/2004
Uchwała o stopniowej likwidacji szkoły podstawowej nr 5 w Tarnowie została przyjęta niezgodnie z prawem - stwierdził Wojewoda Małopolski. Wątpliwości dotyczące procedury głosowania zgłosił radny Jacek Łabno z Prawego Tarnowa. Prawnicy wojewody przychylili się do nich. Magistrat zapowiedział już odwołanie od niekorzystnej dla siebie decyzji. Tymczasem Zespół Szkół Agrotechnicznych i Samochodowych będzie ostatecznie likwidowany przez 4 lata. Prezydentowi i Siostrom ze Zgromadzenia Sacre Coeur - właścicielkom budynku udało się wynegocjować rozwiązanie umowy najmu.

Ogloszenie

Decyzja wojewody skomplikowała plany restrukturyzacji miejskiej oświaty. Stanisław Świerczek, dyrektor wydziału edukacji tarnowskiego magistratu uważa, że trudno będzie zacząć stopniową likwidację podstawówki nr 5 już od września. Dodaje jednoczesnie, że władze miasta nie zrezygnują z planów i do sprawy powrócą już niebawem.
Ostateczne głosowanie w sprawie zmian w tarnowskiej oświacie miało odbyć się w kwietniu, jednak w związku z decyzją wojewody przesunięte zostało na majową sesję.
Jak już informowaliśmy małopolska kurator oświaty nie przygotuje opinii w sprawie stopniowego wygaszania szkoły podstawowej nr 5, ale pozytywnie zaopiniowała likwidację Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Samochodowych. - Ta szkoła będzie sukcesywnie likwidowana, umowa najmu została wypowiedziana od 31 sierpnia tego roku i wygaśnie za cztery lata – powiedział Świerczek.
Wcześniej małopolska kurator oświaty zgodziła się m.in. na zmiany w podstawówkach nr 11 i 12 oraz połączenie Zespołu Szkół Kolejowych i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Radni podejmując decyzję w sprawie tych placówek będą musieli wziąć pod uwagę opinię kurator Lęcznarowicz.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl